Sparta i o deseti bez Řepky získala Superpohár

Z triumfu v historicky prvním ročníku Superpoháru se raduje Sparta! Mistr ligy z Letné porazil na domácím hřišti vítěze domácího poháru Plzeň 1:0, přitom hrál od 28. minuty bez vyloučeného Řepky. V dobrém světle se ukázaly obě posily Sparty – kamerunský útočník Kweuke a záložník Matějovský.

První vážnější šance byla k vidění přesně po čtvrthodině hry. Posila Sparty Matějovský získal na hranici šestnáctky míč a chytrou přihrávkou za obranu vyzval ke sprintu Vacka, který byl zcela sám před Krbečkem. Ten ale včasným vyběhnutím zmenšil mladému záložníkovi úhel a jeho pokus tak zneškodnil.

O necelých deset minut později si domácí mužstvo vypracovalo další obrovskou příležitost a byl to znovu Matějovský, kdo skvěle přihrával za obranu. Tentokrát vysunul Sionka, který však tváří v tvář Krbečkovi neuspěl.

Na druhé straně si chvíli nato vypracovali první šanci také hráči Plzně. Horváth napálil ze standardní situace boční síť Blažkovy brány. Pak přišel pro spoře zaplněnou Letnou šok! Hlavní sudí přísně vyloučil kapitána Sparty Řepku. Ten zfauloval Petrželu, který byl v nadějné střelecké pozici, ale balon pod kontrolou neměl. Stejného hráče o dvě minuty později vychytal skvělým zákrokem Blažek.

Ve druhé půli se hra vyrovnala. Oslabená Sparta už nedominovala, Západočeši byli častěji u míče. Na velkou šanci se čekalo až do 73. minuty, kdy mohla do opuštěné brány skórovat výborně hrající posila Letenských Kweuke. Do střely mu ale na poslední chvíli skočil Ševinský.

Přestože Chovancovi svěřenci hráli v deseti, sympaticky se nezatáhli do defenzivy. Odměnou jim za to byl gól Sionka ze 77. minuty, který lobem přehodil vyběhnutého Krbečka. V samotném závěru utkání utíkal sám na Krbečka střídající Lačný, kterého zezadu fauloval Rajtoral, jenž byl oprávněně vyloučen.