Slavia v Ostravě vedla, ale z Bazalů veze bod

Slavia Praha dvanáctá, Baník Ostrava třináctý. Takový byl stav v tabulce před šlágrem 2. kola, který za nepříliš přívětivého počasí hostily Bazaly a v němž nastoupil Jarolímův tým s Jakubem Horou na hrotu útoku. Po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli stav 1:1. Oba týmy si připsaly druhou remízu v sezoně.

Autorem první střely zápasu se stal hostující Grajciar, který se však do míče opřel z poměrně velké vzdálenosti a Daňkovi branku minul o necelé dva metry. Autorem prvního nepříliš šetrného zákroku pak byl Šmejkal, který po čtvrthodince hry nepěkně "zajel" do Vomáčky a mohl být rád, že mu to nepřineslo žluté varování.

Ve 20. minutě se do míče ze standardní situace náramně opřel Tomáš Frejlach a přinutil sešívaného čaroděje Vaniaka k efektivnímu zákroku, když pěknou střelu vyboxoval na rohový kop. O devět minut později se scénář opakoval a ačkoliv stejný záložník bývalého gólmana Olomouce znovu provětral, rukavice gólmana míč nadvakrát zkrotily.

Skóre se poprvé měnilo v sedmatřicáté minutě. Milan Černý přiťukl do dobré pozice míč Karolu Kiselovi, ten na Daňka postupoval nikým neatakován a přízemní střelou podél padajícího brankáře poslal pražský celek do jednobrankového vedení.

Šest minut po přestávce nabuzení domácí vyrovnali a hádejte, kdo rozvlnil Vaniakovu síť? Heslo "do třetice všeho dobrého" naplnil Frejlach, jenž se chytře uvolnil a z hranice pokutového území Slavie razantně napálil míč pod břevno. Začínalo se tak nanovo.

V 62. minutě moc nescházelo, aby Jarolímův tým inkasoval podruhé. Na standardní situaci Hušbauera si totiž nejvýše naskočil René Bolf a míč poslal těsně vedle levé tyče soupeře. Vaniak se nezmohl na žádnou reakci a nebezpečnému pokusu bývalého reprezentanta pouze přihlížel.

Záhy bylo po Frejlachově rohu před brankou Slavie znovu dusno, ale Varadiho pokus těsně minul tyčku. Další gólové situace už závěr zápasu nenabídl.

V poslední desetiminutovce zasáhli do hry i dva bývalí parťáci ze slávistického útoku Stanislav Vlček a Zdeněk Šenkeřík, který byl pro trenéra Koubka střídající volbou č. 1. Více už se nestalo, Baník před více než šesti tisíci fanoušky remizoval i přes větší aktivitu a větší počet střel se Slavií 1:1. Z Austrálie se navrátivší Kisel zůstává jediným střelcem svého klubu v sezóně.