Šlágr: krásný fotbal, 7 gólů a první prohra Plzně!

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Nádherný fotbal byl v sobotním 13. kole Gambrinus ligy k vidění v Mladé Boleslavi, která v ofenzivním galapředstavení přestřílela lídra z Plzně 4:3. Západočeši si tak připsali první porážku v sezoně, domácí poskočili na třetí místo tabulky.

Aktuální ligové kolo a průběžná tabulka soutěže

Začátek utkání se nesl v ofenzivním duchu, na vyloženou šanci se však čekalo až do dvacáté minuty a hned z ní byl gól. Procházka přihrál Chramostovi, který si poradil se dvěma bránícími hráči a přízemní střelou k levé tyči otevřel skóre.

Hosté mohli krátce nato odpovědět po hlavičce Jiráčka, jenž však zamířil nad bránu. Po půlhodině hry se Mladá Boleslav trefila podruhé. Po kombinaci na jeden dotek se míč dostal k Rolkovi, který střelou z hranice malého vápna nedal Pavlíkovi šanci.

Plzeň ale dvě inkasované branky nepoložily a stačila snížit na rozdíl jediného gólu ještě před přestávkou. Limberský se na levé straně hezky zbavil protihráče a ještě dokázal nahrát do šestnáctky volnému Petrželovi, který se nemýlil a snížil na 1:2. Lídr tabulky mohl krátce poté i vyrovnat, ale Kolář v dobré pozici zblízka přestřelil.

Těsně před pauzou se ještě v obrovské příležitosti octnul střelec první branky Chramosta, ale jeho pokus minul pravou tyč odkryté plzeňské brány. Domácí Kalina o pár vteřin později zkoušel štěstí střelou ze vzdálenosti 20 metrů, jeho dělovka ale prosvištěla kousek od pravého horního rohu.

Skvělý útočný fotbal z obou stran se hrál i po přestávce. Plzeň zvýšila svou ofenzivní snahu, ale ani Boleslav nezaostávala. Po hodině hry Bystroň zbytečně ve vápně dohrál boleslavského Procházku a rozhodčí po jeho zákroku nařídil pokutový kop. Penaltu Táborský chladnokrevně proměnil.

Plzeň svou vnitřní sílu ukázala záhy. Po Horváthově standardní situaci se k míči dostal Rada, který usměrnil hlavou míč mezi tři tyče a snížil na 2:3. Jenže ani toto skóre nevydrželo dlouho. V 70. minutě zahrával Táborský rohový kop, k balonu se dostal netradiční střelec Dimitrovski a poslal svůj tým znovu do dvougólového vedení.

Do konce zápasu zbývalo deset minut, když Plzeňští mohli už potřetí v utkání snížit na rozdíl jediné branky. Střídající Ďuriš vypálil z velké dálky a jeho pokus zamířil jen do břevna - to byla obrovská příležitost! Vrbovi svěřenci se však třetího gólu přece jen dočkali. Po Horváthově přímém kopu pět minut před koncem Miller neudržel míč, který se odrazil k Rajtoralovi, pro něhož nebyl problém skórovat. Další gól už v závěru utkání nepadl a Plzeň si tak na své konto připsala první ligovou porážku.