Barca potvrdila venkovní formu, Jarošíkův tým už není poslední

Mistrovská Barcelona zdolala v 10. kole španělské ligy Getafe na jeho hřišti 3:1 a po čtvrté výhře v domácí soutěži za sebou se posunula se do čela neúplné tabulky o dva body před Real Madrid, který ji však po derby s Atlétikem zase předskočil.

Aktuální kolo a průběžná tabulka soutěže

Katalánský velkoklub v lize znovu potvrdil výbornou formu na půdě soupeřů, kde vyhrál i páté utkání v sezoně s celkovým skóre 12:2. Hosty poslal do vedení v 23. minutě Lionel Messi po přihrávce útočného partnera Davida Villy. Hvězdný Argentinec potvrdil svou střeleckou formu a v posledních šesti soutěžních utkáních zaznamenal osm branek.

Za jedenáct minut si barcelonští aktéři vyměnili role a povedenou akci tentokrát zakončil Villa. V 65. minutě se trefil i třetí barcelonský forvard Pedro, jenž svou premiérovou ligovou trefou v sezoně potrestal hrubou chybu obrany Getafe.

Komplikace pro Barcelonu nastaly dvacet minut před koncem, když zahrál v pokutovém území rukou stoper Gerrard Piqué a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště. Z nařízené penalty poté zkorigoval útočník Manu del Moral. Za dalších deset minut ale snížil naděje domácích Ghaňan Derek Boateng, který po dalším dvojnásobném napomínání vyrovnal počet mužů na hřišti.

První ligové výhry v sezoně se dočkala Zaragoza, která i s Jiřím Jarošíkem v obraně porazila Mallorku na svém hřišti 3:2. Aragonský klub se díky lepšímu skóre posunul na předposlední místo před Málagu s dvoubodovou ztrátou na nesestupové příčky. V dramatickém utkání domácí Zaragoza dvakrát dotahovala nepříznivý stav a o jejím nejtěsnějším vítězství rozhodl až v poslední minutě proměněnou penaltou záložník Gabi.

Villarreal doma porazil oslabené Bilbao 4:1 a pojistil si třetí pozici za giganty Realem a Barcelonou. Domácí na svém stadionu naplno bodovali i v pátém ligovém utkání v sezoně a až dnes zde poprvé inkasovali. O branky "Žluté ponorky", která neprohrála od úvodního kola, se postarali Nilmar, Santi Cazorla, Giuseppe Rossi a střídající Jefferson Montero.

Španělská liga - 10. kolo:

Almería - Gijón 1:1 (16. Corona - 73. Novo)
Levante - La Coruňa 1:2 (72. Juanlu - 10. Riki, 52. Aythami)
Pamplona - Alicante 3:0 (40. Monreal, 56. Lolo, 90. Vadócz)
Villarreal - Bilbao 4:1 (39. Nilmar, 45. Cazorla, 84. Rossi, 90. Montero - 6. F. Llorente)
Zaragoza - Mallorca 3:2 (57. Lafita, 84. Bertolo, 90. Gabi z pen. - 19. Webó, 61. Pereira)
Getafe - FC Barcelona 1:3 (70. Manu del Moral z pen. - 23. Messi, 34. Villa, 65. Pedro)
Real Madrid - Atlético Madrid 2:0 (13. Carvalho, 19. Özil)