Real nezaváhal, náskok lídra stáhl na 2 body

Real Madrid ve 24. kole španělské ligy proti nováčkovi z Levante nezaváhal a po výhře 2:0 stáhl náskok vedoucí Barcelony na dva body. Katalánský klub má však nedělní utkání k dobru.

O úvodní trefu duelu se postaral již v šesté minutě francouzský reprezentační útočník Karim Benzema, jenž dokázal do zdárného konce dotáhnout akci Di Maríi. Těsně před koncem prvního poločasu přidal pojišťující druhý zásah stoper Ricardo Carvalho a o výsledku bylo rozhodnuto.

Real si ve druhém poločase vytvořil několik dalších šancí, ale z branky se již neradoval. Nejblíže měl ke gólu Portugalec Ronaldo, ale ani on se neprosadil.

"Bílému baletu" se tak podařila generálka na úterní duel osmifinále Ligy mistrů proti Lyonu, ve kterém bude usilovat o prolomení nepříznivé bilance z posledních let, kdy se mu hned v šesti posledních ročnících nepodařilo přejít do čtvrtfinále.

V dalším sobotním zápase Valencie pouze remizovala s Gijónem bez branek.