Slavia s bezkrevným Slováckem neměla problémy

Hráči Slavie Praha zcela zaslouženě zvítězili v pondělní dohrávce 24. kola Gambrinus ligy na domácí půdě v Edenu nad týmem 1. FC Slovácko 2:0. Góly dali v 10. minutě hlavou obránce Josef Kaufman a ve 48. minutě z trestného kopu Lukáš Jarolím.

První poločas pro oba soupeře existenčního zápasu vyzněl jednoznačně pro Slavii, která měla převahu, byla útočnější, častěji střílela a lépe kombinovala. Tým Slovácka měl velké problémy s centrovanými míči, jeho defenzíva byla velmi nejistá. Jeden gól v síti hostí byl spíše nelichotivou vizitkou ofenzívy Slavie než dobrého bránění hostů.

Branka Slavie přišla po druhé šanci červenobílých už v 10. minutě a pokaždé byl v hlavní roli obránce Josef Kafman. Poprvé hlavičkoval po Korešově rohu, brankář Filipko míč ztlumil, vypadl mu, ale nikdo ho nestačil dorazit. Podruhé už byl Filipko bezmocný. Na centr levého obránce Trubily po křídelníé akci tentokrát Kaufman vyskočil zcela dokonale a asi z osmi metrů vypálil hlavou tvrdě pod břevno na 1:0. Další akce Slavie už byly méně úspěšné s výjimkou situace ve 29. minutě, když před velkým čtvercem ztratil míč v souboji levý obránce Kubáň, Černý posunul míč Vlčkovi a jeho bombu Filipko vyrážel nohou. Hosté si do přestávky žádnou příležitost nevypracovali, i když ke konci prvního poločasu opticky vyrovnali hru.

Po změně stran bylo utkání prakticky rozhodnuto už ve 48. minutě, když Lukáš Jarolím skóroval z trestného kopu přes zeď. Byla to pěkná technická rána a brankář Filipko na ni téměř nereagoval, spíše s úžasem sledoval nepochopitelnou taktiku svých spoluhráčů ve zdi. Slavia byla jasně na koni a s chutí útočila. V 58. minutě mohl Koreš zvýšit na 3:0, ale jeho skákavá jedovatá rána skončila těsně vedle. Z okamžitého protiútoku mělo první šanci Slovácko. Fujerik poslal kolmou přihrávku mezi obránce Švancarovi, jenž byl už sám před Vaniakem, ovšem ten předvedl zákrok z říše zázraků. To už bylo na trenéra hostí Soukupa moc a Švancaru vystřídal, protože největší hvězdě jeho týmu se v Edenu proti bývalým spoluhráčům vůbec nedařilo.

Na Filipka se pak valily další útoky a hosté odpovídali jenom neškodnými brejky. Červenobílým pak stačilo zápas takticky dohrát většinou ve velké vzdálenosti od Vaniakovy branky. V útoku Slavie nebyl příliš vidět Zbyněk Pospěch, který hrál hlavně bez míče, ale neustále sklepával míče pro spoluhráče a hledal si pozici na zakončení, byl velmi užitěčný. Závěr se odehrál za zvýšené snahy Slovácka, ale také ve velkých emocích. Za hrubý skluz na Pospěcha viděl druhou žlutou kartu střídající Hlúpik a byl vyloučen.