Van Nistelrooij se chlubí hattrickem, ale spálil šance

Útočník Realu Madrid Ruud van Nistelrooij litoval neproměněných šancí v ligovém utkání s Levante - a to i přesto, že v zápase, který vyhrál Real 4:1, zaznamenal hattrick. Čerstvá posila z Manchesteru United se tak uvedla ve velkém stylu.

Holandský ostrostřelec otevřel skóre v 17. minutě, druhý gól přidal krátce po pauze a to, že neproměnil pět minut před koncem penaltu, napravil v nastaveném časem třetím gólem do sítě oslabeného soupeře.

"Byl to dobrý den a pro nás důležité vítězství, protože nás ve středu v Lize mistrů čeká těžký zápas proti Olympique Lyon," řekl Holanďan po zápase. "Zvedli jsme si sebevědomí, ale já jsem nedal penaltu, což mne opravdu netěší, a brankář ještě zlikvidoval další moji dobrou šanci."

Po bezbrankové remíze s Villarealem v úvodním zápase Primera División, našel tým svůj rytmus proti bezmocnému Levante, jež doplatilo i na těžký los a po dvou kolech je poslední (bez bodu a s hanebným skóre 1:8). Levante navíc dohrávalo o devíti mužích.

Van Nistelrooijovy góly pomohly zahnat obavy, zda je Real schopen hrát o přední příčky. Brazilec Ronaldo navíc stále dohání fyzickou kondici po drobném chirurgickém zákroku kolena. Po dvou kolech vede ligu FC Sevilla o skóre před Barcelonou. Plný počet bodů mají zatím také Valencia a Getafe.

[ 11.9.2006 - Reuters / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]