Olomouc podlehla druholigové Opavě

Fotbalisté Sigmy Olomouc skončili v Poháru ČMFS ve 3. kole. Poslední tým prvoligové tabulky vypadl na penalty na trávníku druholigové Opavy. Té Kolínek nejprve minutu před koncem zajistil remízu 1:1 a pak rozhodl i penaltový rozstřel.

Silně kombinovaný tým Sigmy bez sedmi zraněných hráčů a distancovaného Melinha prošel očistcem i na hřišti druholigového soupeře. Domácí sehráli s Olomoucí rovnocenný duel co do herní kvality i šancí, kterých bylo na obou stranách poskrovnu.

Proto se zdálo, že když tři minuty před koncem potrestal zmatky v opavské obraně Schulmeister, favorit půjde dále. Jenže vzápětí se nevyznamenal ani olomoucký brankář Lovásik, který si za záda srazil Kolínkův lob. Dílo hostující zkázy dokonali Slezané při penaltách: proměnili všechny, zatímco kulhající R. Hubník ani Rýdel nedali.

Kouč Petržela zažil na olomoucké lavičce další zklamání za sebou. "Byla to holomajzna na obě strany. Co mě ale hlavně mrzí je, že hráči, kteří se pohybují v druholigovém kádru a dostali dneska šanci se ukázat, tak mě zklamali. Ke všemu se nám zranili další hráči, k osmi lidem ze základu přibyli Komárek a Kaščák," povzdechl si trenér Vlastimil Petržela.

Olomouckému lazaretu by z části měly ulevit dvě brazilské posily, obránce Cléber a útočník Rodrigo. Klub je s ohledem na početnou marodku bez delších testů angažoval na hostování do konce podzimní části. Pokud funkcionáři stihnou vyřídit formality, mohli by nastoupit už v neděli proti Slovácku.

Výsledek:

Slezský FC Opava - Sigma Olomouc 1:1 (0:0), na penalty 4:2

Branky: 89. a rozh. penalta Kolínek - 87. V. Schulmeister. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Kolínek, Víšek, Kiša - Komárek, R. Hubník, Kobylík, Šalamoun. Diváci: 1564

Sestava Olomouce: Lovásik - Komárek (35. Hudec), R. Hubník, Krajčovič, J. Barcal - Štěpán, Kaščák (46. Šalamoun), Rýdel, Pulkert - Kobylík (67. Peška), V. Schulmeister. Trenér: Petržela

[ 27. 9. 2006 - ČTK / Foto: MARSfoto]