Higuain nasázel hattrick, Barcelona si před Plzní s radostí zastřílela

Gonzalo Higuaín zaznamenal v osmém kole španělské ligy druhý hattrick v řadě, když pomohl Realu Madrid zdolat na domácí půdě Real Betis 4:1. Do čela španělské ligy se ale v sobotu večer vrátila Barcelona, když doma suverénně porazila Racing Santander 3:0.

Středečnímu soupeři plzeňských fotbalistů v základní skupině Ligy mistrů vystřelil triumf hvězdný Argentinec Lionel Messi, který skóroval hned dvakrát, a to v 11. a 68. minutě. Jednu trefu pak přidal Xavi. Messi tak navýšil své vedení v tabulce kanonýrů Primera División, kde má na kontě už deset přesných zásahů.

Dařilo se i jinému Argentinci Gonzalovi Higuaínovi, jenž zaznamenal ve španělské lize druhý hattrick v řadě a pomohl Realu Madrid zdolat na domácí půdě Real Betis 4:1.

Útočník "Bílého baletu" vstřelil tři branky před dvěma týdny Espaňolu Barcelona a další tři přidal do sítě Chile během plnění reprezentačních povinností v minulém týdnu. V sobotu se třiadvacetiletý hráč poprvé prosadil ve 46. minutě, kdy otevřel skóre. Na trefu Kaká pak navázal dalšími dvěma góly a zajistil tak celku Josého Mourinha dočasné první místo v tabulce.

Na dobré cestě byla v sobotu také Valencie, když francouzský obránce Adil Remi vsítil první branku duelu s Mallorkou. Jenže o dělbě bodů rozhodl v poslední minutě z penalty domácí Tomer Hemad. Valencie je tak v tabulce čtvrtá.