Bohemians rozesmutnil na Vysočině hattrickem Faldyna

Po sérii neúspěchů a výhře v Třinci dokázala FC Vysočina Jihlava i domácím fanouškům, že nezapomněla vítězit. Na pražského soupeře Bohemians 1905 vlétla už od úvodních minut a ve 12. minutě se gólem Petra Faldyny ujala vedení. Tentýž hráč pak ještě dvakrát zamířil do sítě Klokanů a završil tak hattrick. Vysočina podruhé za sebou zvítězila 3:0. Vysočina je v tabulce třetí, Pražané čtrnáctí.

Nováček soutěže byl v Jihlavě od počátku pod tlakem a v 12. minutě poprvé inkasoval. Po Vladykově rohovém kopu se míč odrazil k Faldynovi a ten ho z voleje poslal k tyči. V 25. minutě už mohli domácí vést o dvě branky, ale Demeter trefil po Veselého centru jen tyč.

V úvodu druhé půle zahrozili hosté po úniku Diana, toho ale v poslední chvíli čistě zastavil Šourek a v 53. minutě se skóre změnilo opět na jihlavské straně. K míči se znovu dostal Faldyna a přesnou křížnou střelou zvýšil skóre na 2:0.

I v dalším průběhu měla Jihlava jasně navrch a vytvářela si další šance. V 70. minutě šel Malínek sám na brankáře, ale jeho střelu zblokovali obránci. V 85. minutě už ale hostující gólman kapituloval potřetí: Demeter načechral míč do pokutového území a kanonýr Faldyna zkompletoval hattrick.

Výsledek 9.kola 2. ligy: FC Vysočina Jihlava - Bohemians 1905 3:0 (1:0)

Rozhodčí: Kovařík - Pelikán, Hájek.

Branky: 12., 53. a 84. Faldyna. ŽK: Šourek - Uchytil, Divecký, Vágner. Diváci 1679.

Jihlava: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý (43. Malínek), Vladyka, Pacholík, Svoboda (86. Vácha) - Peteřík (68. Cihlář), Faldyna. Diváci

Bohemians 1905: Sňozík - Škoda, Lukáš, Uchytil, Held (28. Bartek) - Kotyza (61. Růžička), Vágner, Dian, Marek - Slezák (66. Kulvajt), Divecký.