Ronaldo se hattrickem podepsal pod debakl Málagy proti Realu

Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo vsítil během 14 minut hattrick a jeho Real Madrid porazil silnou Málagu jednoznačně 4:0 a vyhoupl se do čela. K tomu mu pomohla i Barcelona, která doma uhrála se Sevillou jen bod za remízu 0:0.

Skóre duelu otevřel v 11. minutě Gonzalo Higuaín a nejdražší hráč světa pak ještě do přestávky přidal další tři góly. "Bílý balet" tak v posledních šesti utkáních ve všech soutěžích nastřílel už 25 branek a v neúplné tabulce Primera División mu s 19 body patří vedoucí pozice.

Real mohla přeskočit v tabulce Barcelona, která přivítala tým FC Sevilla. Andalusanům se na Nou Campu v poslední době nevedlo, v minulých dvou zápasech dvakrát odjeli s debaklem, tentokrát ale předvedli velmi statečný výkon. Poprvé v sezoně nedovolili katalánskému celku skórovat a odvezli si cenný bod za remizu 0:0.

Závěr duelu byl dramatický a nervózní. Rozhodčí Gonzalez nařídil v nastaveném čase pro domácí penaltu, kterou však Messi neproměnil. Po červené kartě navíc putovali předčasně pod sprchy hostující hráči Kanouté a Navarro, na výsledku se však už nic nezměnilo. Sevilla tak zůstává v novém ročníku Primera División nadále neporažena.

Hráči Gijónu poprvé v nové sezoně zvítězili, když porazili na domácí půdě nováčka z Granady 2:0, a vyhoupli se na předposlední místo v tabulce. Na dno spadl Santander, který před vlastními diváky nestačil na Espaňol Barcelona v poměru 0:1.