Oslabený AC Milán udolal Anderlecht

AC Milán, hrající téměř celý druhý poločas o deseti po vyloučení Bonery, dokázal v úterý zvítězit v zápase skupiny H Ligy mistrů na hřišti Anderlechtu Brusel 1:0. V tabulce skupiny má po třech odehraných utkáních sedm bodů a je jasně v čele.

Bruselský Anderlecht začal aktivně. Gólem mohl skončit už trestný kop domácích z 8. minuty, jenže před vysokým Frutosem na poslední chvíli odvracel Kaladze. Na druhé straně vzápětí vyzkoušel Zítku po centru do šestnáctky pohotový Inzaghi.

Tentýž hráč se dostal do šance po pěkné kombinaci s Brazilcem Kaká, ale tísněn nazvládl volej z dvanácti metrů a Zítkovu svatyni vysoko přestřelil. Rossoneri s Markem Jankulovskim v sestavě po deseti minutách vyrovnali hru a častěji se po přesné kombinaci dostávají před pokutové území soupeře, Anderlecht se naopak utápí v nepřesnostech. Ve 22. minutě ve skvělé pozici jen těsně nedosáhl na míč po zblokované střele brazilského tvůrce hry Inzaghi, hned nato pálil těsně vedle Gattuso.

Anderlecht zlobí jen po standardních situacích. Po pětadvaceti minutách po centru Goora z tresného kopu se domácí neprosadili kvůli údajnému útočnému faulu na gólmana Didu. Domácí drží nad vodou Daniel Zítka - v 29. minutě se vyznamenal po nebezpečné hlavičce Oliveiry. Do konce půle už se toho mnoho před oběma brankami neodehrálo. Výjimkou byla šance Italů z poslední minuty, kdy se po nadýchaném centru dostal před Zítku zcela volný Inzaghi, ale relativně snadnou hlavičku pokazil. AC se nadále trápí se střeleckou produktivitou - v posledních čtyřech zápasech dali milánští jedinou branku.

Druhá půle začala pro hosty šokem. Za zakopnutí míče dostal druhou žlutou kartu obránce Bonera a musel předčasně pod sprchy. Ancelotti zareagoval střídáním a poslal do hry Cafúa, který nahradil útočníka Oliveiru. Milánští teď hrají na jediného útočníka - vepředu bojuje s přesilou v bílých dresech Inzaghi.

Andelrlecht cítí šanci, jenže AC spolehlivě brání a navíc se zničehonic v 58. minutě nádhernou střelou z téměř třiceti metrů prosadil Kaká. Na ránu letící do levého horního rohu neměl Zítka šanci dosáhnout - 1:0. V 65. minutě vyskočil v pokutovém území AC nejvýš Frutos, ale jeho hlavička letěla vedle.

Tlak Anderlechtu je v dalších minutách bezzubý. Rudočerní naopak vyrážejí k rychlým nebezpečným brejkům. Po jednom z nich ve 74. minutě těsně nedosáhl na centr Seedorfa Gilardino. Vzápětí se na druhé straně neprosadil sám před Didou Tchite. Brazilský gólman zachránil Italy skvělým zákrokem.

Ve 82. minutě zahodil dobrou šanci na vyrovnání osamocený Bart Goor - z dvanácti metrů přestřelil. Pak ještě spálil dobrou příležitost střídající Serhat Akin. Konec utkání už se odehrál na obranné polovině milánských, domácí však vyrovnat nedokázali. AC Milán má po třech utkáních sedm bodů za dvě výhry a remízu, domácí jsou se dvěma body třetí.

Výsledek:

Anderlecht - AC Milán 0:1 (0:0)
Branka: 58. Kaká. ČK: 48. Bonera. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 21.800.

Anderlecht: Zítka - Borre (84. Lagaer), Juhasz, Deman, Deschacht - Biglia, Vanderhaeghe (70. Hasan), Boussoufa (84. Akin), Bart Goor - Tchite, Frutos
AC Milan: Dida - Bonera, Nesta, Kaladze, Jankulovski - Gattuso, Pirlo, Kaká, Seedorf (81. Brocchi) - Inzaghi (72. Gilardino), Oliveira (50. Cafú)

[ 17.10.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]