Dukla dala v Jablonci dvě branky a veze do Prahy tři body

Hráči Dukly Praha zvítězili v nedělním utkání 25. kola nejvyšší soutěže na hřišti Jablonce 2:0 a v tabulce se posunuli o skóre na čtvrtou pozici. Tři body zajistil mužstvu z Julisky dvěma góly útočník Jan Pázler.

Ligová tabulka

Severočeský tým se po špatném vstupu do jarní části ligové sezony soustředí především na domácí pohár, kde jablonecké hráče čeká ve středu semifinálová odveta se Spartou. Dukla je jako nováček příjemným překvapením, na jaře jen jednou prohrála a na dobré výkony navázala i na severu Čech. Hosté šli do brzkého vedení, už v 6. minutě utekl po pravé straně Lietava a předložil gólovou příležitost Pázlerovi, který otevřel skóre utkání.

Jablonec se dlouho trápil, ligový kanonýr Lafata nedostával takové přihrávky, aby se prosadil k zakončení. Na svou první velkou šanci čekali domácí až do 45. minuty, jenže Jarolím ve velké šanci nechal vyniknout brankáře Radu a hostující strážce svatyně si následně poradil i se střelou Loučky. Aktivní domácí hráči měli dobrý vstup do druhé půle a v 47. minutě dostali po faulu na Vošahlíka šanci srovnat z pokutového kopu. Jenže nejlepší střelec domácích Lafata nedal, jeho pokus k tyči opět kryl brankář Filip Rada.

Domácí hráči drželi míč více na svých kopačkách, nebezpečnější však byla hostující Dukla. Ta v 67. minutě předvedla další rychlý brejk, střelu Lietavy vyrazil brankář Špit jen před sebe a dorážející Pázler měl znovu dostatek místa podruhé v zápase rozvlnit síť. Jablonecký útočník Lafata sice vzápětí snížil, ale jeho gól padl z ofsajdu a nebyl uznán. Severočeši si vypili kalich hořkosti až do dna, deset minut před koncem pálil znovu Lafata, avšak tentokrát jen do tyče. Jablonec prohrál na vlastním hřišti a v tabulce se propadl až na osmé místo, Dukla je prozatím díky lepšímu skóre před Boleslaví na čtvrté pozici.