Co bude s Hranáčem? Podle trenéra Hoffenheimu nemá na Bundesligu, otazník zůstává i u Hložka

Takhle si český reprezentační stoper Robin Hranáč vstup do Bundesligy po výborné minulé sezoně určitě nepředstavoval. V sobotním zápase na hřišti Unionu Berlín jej americký trenér Hoffenheimu Pellegrino Matarazzo vystřídal po dvou inkasovaných gólech už po první půli, po zápase navíc o někdejším obránci Plzně prohlásil, že svou výkonností na nejvyšší německou soutěž nemá.

„V prvním poločase jsme měli problémy a nedosahovali úrovně Bundesligy,“ poukázal Matarazzo na Hranáče a dalšího stopera Tima Drexlera, které po jejich chybách vystřídal už po 45 minutách hry.

„Nebyli jsme dostatečně agresivní jako Union. Každý se musí podívat do zrcadla a zeptat se sám sebe: proč byl soupeř silnější? Proč se dostal při rohu přede mě? Na to si musí odpovědět každý sám,“ vzkázal Hranáčovi, který u prvního gólu neuhlídal střelce branky Toma Rotheho.

Podle webu odborného magazínu Kicker neví levá ruka v klubu, co dělá pravá. A výsledkem je letní příchod Hranáče nebo jeho reprezentačního kolegy Adama Hložka, o které prý Matarazzo stát neměl a do klubu je přivedli proti jeho vůli.

Zmar Čechů v Hoffenheimu. Hranáče posadil kouč už po poločase, Hložek přišel na hřiště na minutu

„Klub se rozhodl sám dostat do problémů. Po divokém přestupovém období, které bylo dokončeno pozdě, někteří noví hráči nevypadají, že mají na Bundesligu. Příkladem může být Hranáč, který si počínal extrémně špatně stejně jako při porážce 1:3 ve Frankfurtu,“ uvedl Kicker ve svém komentáři.

Otázkou tak nyní je, co bude s oběma českými nováčky v Hoffenheimu dál. Sám Matarazzo má pozici v klubu nahnutou a od začátku sezony se mluví o tom, že jej chce vedení klubu odvolat a v zimě získat asistenta Juliana Nagelsmanna u německé reprezentace Sandra Wagnera.

Nepředpokládá se však, že by Hranáč i Hložek, který nastoupil v zápase s Unionem na poslední minuty, měli na rozdíl od stálice klubu Pavla Kadeřábka hrát v základní sestavě ve středečním duelu Evropské ligy na hřišti dánského Midtjyllandu, za nějž hraje jejich kolega z reprezentace - útočník Jan Kuchta i další Čech Adam Gabriel.

Leverkusen zvládl sedmigólovou přestřelku s Wolfsburgem, Schick se ale netrefil. Příští soupeř Sparty dal pět gólů Dortmundu