V divokých přestřelkách skórovali Češi

Český útočník Václav Svěrkoš rozhodl svým prvním gólem v sezoně o vítězství fotbalistů Mönchengladbachu v posledním utkání podzimní části bundesligy. Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky vstřelil pouhé dvě minuty před koncem gól, díky němuž Borussia v sobotním utkání 17. kola porazila 4:3 Frankfurt. Poprvé skóroval i záložník Bielefeldu David Kobylík.

Svěrkoš se trefil po přihrávce autora dvou branek Neuvilla, který byl jednoznačně mužem zápasu. Borussia přitom ještě dvě minuty před koncem první půle prohrávala 0:2.

Vůbec první branku v elitní německé soutěži vstřelil záložník David Kobylík, jenž zahájil obrat utkání v Bielefeldu. Arminia sice prohrávala s Kolínem nad Rýnem od první minuty, mezi 52. a 59. minutou se však trefili Kobylík a dvakrát Fink. Domácí nakonec zvítězili 3:2.

Titul podzimního mistra měl již před dnešním kolem zajištěný Bayern Mnichov, jenž si pojistil vedení v tabulce výhrou v Dortmundu. Zraněními a nemocemi decimovaná Borussia, jíž chyběl i potrestaný Tomáš Rosický, lídrovi vzdorovala, ale nakonec podlehla 1:2. Dortmund tak opět - jak je v uplynulých letech obvyklé - nemůže těšit podzimní bilance. v tabulce je nyní až devátý a na třetí místo ztrácí čtrnáct bodů. Bayern má v čele sedmibodový náskok před Hamburkem, který v neděli ve šlágru kola čeká dohrávka s třetím Werderem Brémy.

Z poslední pozice nepomohla Kaiserslauternu ani domácí výhra 3:2 nad Wolfsburgem, o níž se postaral hattrickem Halil Altintop. Turecký útočník nastřílel v sezoně již třináct branek a je druhý v tabulce střelců za šestnáctigólovým Klosem z Werderu.

Výsledky - 17. kolo:

Bielefeld - Kolín n. R. 3:2 (54. a 59. Fink, 52. Kobylík - 1. Springer, 72. Scherz)
Leverkusen - Hannover 0:0
Dortmund - Bayern 1:2 (79. Kringe - 53. Karímí, 73. Pizarro)
Kaiserslautern - Wolfsburg 3:2 (45.+1, 61. a 84. Halil Altintop - 47. Klimowicz, 54. Hanke)
Mohuč - Duisburg 1:1 (27. Da Silva - 86. Möhrle)
Mönchengladbach - Frankfurt 4:3 (77. a 82. Neuville, 45. Jansen, 88. Svěrkoš - 16. a 22. Copado, 90.+1 Chris)
Stuttgart - Schalke 2:0 (48. Gomez, 66. Ljuboja).

[ 17.12.2005 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]