Jednadvacítka zakončila skupinu stylově - rozdrtila Wales

Čeští reprezentanti do jednadvaceti let prošli svou skupinou bez porážky a v závěrečném utkání, který hostila jablonecká Chance aréna si smlsli na stejně starých hráčích Walesu 5:0.

Trenér domácího mužstva Jakub Dovalil oproti remízovému zápasu v Černé Hoře zamíchal se sestavou a vyjma gólmana Koubka postavil do základní sestavy všechny hráče, které před pár dny nehráli od začátku.

Skóre otevřel jablonecký Novák, jenž využil centr z pravé strany a křižnou střelou překonal brankáře hostů. do konce poločasu už se pak nic zásadního nepřihodilo.

Druhá trefa českých "Lvíčat" přišla po hodině hry, kdy se po rohovém kopu Pospíšila prosadil hlavou Wágner, jenž momentálně hostuje v Příbrami. Na 3:0 pak zvyšoval přesnou střelou k tyči Vaněk, jenž tak byl ve střelecké listině druhým svěřencem trenéra Václava Kotala, který skóroval před vlastním publikem Chance arény.

Dílo dokonal jihlavský kapitán Tecl, který nastoupil v 67. minutě, když vystřídal Kopice, a konto Walesu stačil zatížil brankami v 73. minutě z penalty a v 79. minutě po přihrávce Wágnera. pro mladíka, jenž se trefil v Gambrinus lize pětkrát a patří k objevům aktuální sezóny, šlo o první dva zásahy v této kategorii.

Při pátečním losu na říjnovou baráž (12. a 16. 10.)o účast na izraelském mistrovství Evropy by měli být Češi mezi nasazenými celky, což znamená, že by se měli vyhnout papírově silnějším sokům.

Poslední utkání kvalifikace ME do 21 let v roce 2013:

Česká republika - Wales 5:0 (1:0)
Branky: 73. z pen. a 79. Tecl, 17. Novák, 60. Wágner, 68. Vaněk. ŽK: Pospíšil (ČR). Rozhodčí: Aranovskij - Andrejev, Alochin (všichni Ukr.) Diváci: 2138.

ČR: Valeš - Holeš, Frydrych, Čmovš, Novák - Daníček - Kopic (67. Tecl), Pospíšil, Pavelka (46. Vaněk), Vůch (75. Pázler) - Wágner. Trenér: Dovalil.

Wales: Cornell - Henley (77. Meades), Alfei, A. Taylor, Freeman - Bodin, Huws (77. Doughty), Lucas, Edwards (60. Bradshaw) - J. Taylor - Cassidy. Trenér: Pace.