Čtrnácté kolo 1. B třídy, na prvních místech přezimují Slavkov, Dobšice a Bavory

V předehrávaném čtrnáctém kole 1. B třídy skupiny A deklasovaly Ivanovice Drnovice 8:0. Hosté přijely pouze s deseti hráči a domácí toho využili hned ve 4. minutě, když T. Hanák přeloboval brankáře. Domácí se těžko prosazovali proti soupeři, který dobře zahušťoval hřiště před svoji brankou. Těsně před poločasem zvýšil n 2:0 Boniatti. V druhém poločase domácí zlepšili pohyb a vstřelili šest branek. V 47. minutě se trefil Plšek, v 56. minutě byl v pokutovém území faulován Navrátil a sám postižený penaltu proměnil. O čtyři minuty později doklepl míč do branky po rohovém kopu Rozehnal. V další minutě se trefil podruhé a celkově již po osmnácté Boniatti. Zdecimovaného soupeře domácí dorazili ještě dvěmi nejpovedenějšími akcemi zápasu. Na 7:0 se trefil Radoš v 71.minutě, brankostroj druhé půle ukončil V.Kábele v 79. minutě. Drnovice u Lysic získaly na podzim pouhé dva body a jsou beznadějně poslední.

Kunštát porazil Soběšice 4:1. Již v 1. minutě, po centru Hrušky, zakončil Balaščák - 1:0. Ve 3. minutě bylo vyrovnáno, rohový kop proměnil v branku soběšický Hrdlička. Ve 30. minutě si narazil Včelík se Švábem a našel nabíhajícího Křepelu, který poslal domácí do vedení. V 45. minutě fauloval hostující Hrdlička, ve vyložené šanci, Včelíka a obdržel červenou kartu. Hned po změně stran přidali domácí třetí gól. Po centru Novotného ze strany se trefil Křepela. V 70. minutě minul odkrytou hostující branku Bednář, ale domácí se ještě jedné branky dočkali. V 90. minutě využil nedorozumnění hostující obrany Havelka a dal na konečných 4:1.

První místo ve skupině A patří Slavkovu, který má náskok dvou bodů na Ivanovice. Do konce podzimu zbývá sehrát ještě odložené utkání Olešnice Tuřany, které se bude hrát v pátek ve 13:00 v Boskovicích na umělé trávě.

Ve skupině B jsou na prvním místě Dobšice o dva body před juniorkou Bystrce. Popůvky prohrály 4:1 v Popicích a se šesti body jsou poslední. Vojkovice vyhrály nad Zastávkou 4:0, za domácí se třikrát trefil Vacek a s celkovými jedenácti brankami se ve střelcké tabulce dotáhl na dobšického Vašíčka a zbýšovského Šauera. V pátek se bude dohrávat utkání Medlánky-Zbýšov.

Ve skupině C porazily Bavory Velké Bílovice 3:0 a na druhý Vlkoš už mají osmi bodový náskok. Poslední KEN Veselí vedl v Hodoníne 2:0 po prvním poločase, ale domácí vstřelili ve druhém poločase pět branek a vyhráli 5:2. KEN Veselí je s šesti body poslední. V tabulce střelců se o první místo dělí hned čtveřice hráčů, Petr Bartošík (Lednice), David (Vlkoš), Petr Damborský (Velké Bílovice) a Lőssel (Bavory).

V okresním derby přivítaly Žádovice Vracov. Na těžkém terénu udělal v 8. minutě chybu hostující Lejsal a Janík poslal domácí do vedení. V 31. minutě unikl hostující Bolf, ale jeho střela skončila pouze na břevně domácí branky, na druhé straně vytáhl Grufík Zapletalovu střelu nad branku. Na začátku druhého poločasu se po centru Maguláka prosadil Lejsal a bylo vyrovnáno. Vracov mohl vyhrát, ale střela Maguláka skončila na břevně. Utkání skončilo zaslouženou remízou 1:1.

Další derby se odehrálo v Blatnici kam zamířila Hroznová Lhota. Domácí měli velké problémy se sestavou. Ve 40. minutě hosté rozehrávali přímý kop, který se odrazil od domácího obránce a hostující
Lipčík přesnou dělovkou skóroval - 0:1. Ve druhém poločase měli domácí, ačkoliv hráli v deseti hráčích po červené kartě Kamila Vaňka, dvě velké příležitosti, které hroznolhotský brankář Štěpán bravurně zlikvidoval. Do konce se již nic nezměnilo, Hroznová Lhota vyhrála v Blatnici 1:0.

14. kolo 1. B třídy ve výsledcích

Skupina A

Dražovice - Sokol Bohdalice 1:0 (1:0)
Branka: Skoupý

FK Kunštát - FC Soběšice 4:1 (2:1)
Martin Michálek (FC Soběšice): Dnes jsme znova nepředvedli dobrý výkon,inkasovali jsme 2x na začátcích obou poločasů, na první branku jsme sice dokazali odpovědět hned v zápetí, ale po našich nevyužitých šancích udeřil znova soupeř, navíc na konci poločasu byl vyloučen náš stoper. Chtěli jsme
s tím ještě něco ve druhé půli udělat, ale třetí branka domácích hned na začátku druhé půlky nás naprosto položila. Domácí si už zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli. Mně nezbývá než jim k výhře a třem bodům poblahopřát.

Branky: Křepela 2, Balaščák, Havelka - Hrdlička
ČK: Hrdlička (Soběšice)
Kunštát: Kubíček - Ducháček, Jonáš, Martínek, Hruška, Šváb, Bednář, Včelík (45. Havelka), Křepela, Balaščák (10. Novotný), Boček
FC Soběšice: Nahodil - Krejčí (Kocián), Hrdlička, Špatný - Těšík (Švihálek), Knotek,Burkert, Vacula, Neuschl - Kozel, Buchtela

SK Tuřany - SK Líšeň B 2:2 (0:1)
Branky: Chladil, Smetana - Knap, Dědič
Líšeň: Vích – Bartoník, Sádlík, Cupal, Valkovič – Maruš, Poláček, Staněk, Knap – Pokorný, Klimek (60. Dědič)

Němčany - FC Olešnice 1:0 (1:0)
Branka: Šimoník
ČK: Vlasák (Olešnice)

Šaratice - SK Slavkov u Brna 0:3 (0:0)
Branky: Opletal 2, Udržal
ČK: Borovský (Šaratice)

Sokol Brankovice - AFK Letovice 2:0 (1:0)
Branky: Neužil, Bodeček

Slovan Ivanovice na Hané - Sokol Drnovice 8:0 (2:0)
J. Svoboda (trenér Ivanovic): Naplno bodovat v dnešním utkání byla naše povinnost. Ve druhém poločase jsme chtěli soupeře rozběhat a prosazovat se kombinacemi s minimem dotyků. To se nám povedlo. Hráčům bych chtěl za předvedené výkony v podzimní části poděkovat. Je dobře, že se nám vyhýbala zranění a nemuseli jsme ani jednou k disciplinárnímu řízení.
Branky: Boniatti 2, Hanák, Navrátil, Plšek, Rozehnal, V.Kábele, Radoš
Ivanovice: P.Hanák - Pospíšil, Rozehnal, Plšek, V.Kábele - Šimek (66. Radoš), Polách, Navrátil, Gergely (46. Chmelař) - T.Hanák, Boniatti