Tyden v přeboru

Po předposledním podzimním kole je jasné, že do jarních bojů půjdou z prvního místa Dědice a z posledního Mikulov. Dědice porazily vysoko Doubravník a Mikulov podlehl v důležitém zápase Ráječku. Tři penalty byly k vidění v Mokré, Vojtíšek jednu v 80. minutě neproměnil a utkání tak skončilo 1:1. Hlohovec držel na Spartě Brno bezbrankový stav až do začátku druhého poločasu, ale pak čtyřikrát inkasoval a v tabulce nadále klesá. V souboji Moravského Krumlova a Blanska branka nepadla. V posledním domácím utkání letošního roku uspěli fotbalisté Kyjova i Veselí. Ratíškovice přivezly bod z Bohunic.

29. kolo

Zápasy: 8 Výhry domácích: 4 Remízy: 3 Výhry hostů: 1
Celkem: 128 Výhry domácích: 65 Remízy: 27 Výhry hostů: 36

Počet branek: 23 průměr: 2,875 na utkání
Celkem branek: 396 průměr: 3,094 na utkání

Střelci: Dvakrát se trefil Sigmund (Dědice) a Sedláček (Sparta Brno)
Celkem: 14 - Sehnal (Blansko), Šmehlík (Dědice), 11 - Petr Malata (Rosice), Rohlík (Miroslav), 10 - Bombicz (Bohunice), Velecký (Veselí), 9 –Zelníček (Moravský Krumlov), Zoller (Hrušky), 7 –Novotný (Sparta Brno), Němec (Blansko), Kleveta (Ráječko), Drulák ml. (Kyjov), Horký (Bohunice), Pšikal (Rosice), Sigmund (Dědice), 6 – Němec (Sparta Brno), Beneš (Bohunice), Holík (Miroslav), Vojtíšek (Mokrá), 5 – Blaha (Ratíškovice), Ondráček (Dědice), R.Dobeš (Kyjov), Bárta (Blansko), Vybíral (Moravský Krumlov), 4 –Foldyna (Dědice), Richtr (Rosice), Křen (Hlohovec), Jankovič (Hlohovec), Jaroš (Doubravník), Machala (Mikulov), Sedláček (Sparta Brno), Tamáš (Dědice), P.Lipčík (Veselí), Schmeister (Veselí), T.Dobeš (Kyjov)
Nejlepší útok: 42 – Dědice, 36 – Blansko a Kyjov

Brankáři s nulou: Kopecký (Sparta Brno), Novotný (Dědice), Černý (Mor. Krumlov) a Slanina (Blansko)
celkem (statistika vedena zatím až od 4. kola): 6 – Drobilič (Hlohovec), Slanina (Blansko), Novotný (Dědice), 4 - Krajíček (Doubravník), Lengal (Rosice), Pelíšek (Ratíškovice), Franzberger (Miroslav), 3 - Brázdil (Veselí), 2 - Cívka (Bohunice), Novotný (Krumlov), Horna (Sparta), Kopecký (Sparta), Černý (Krumlov), 1 –Nedvědický (Kyjov), Said (Mokrá), Hanzel (Hrušky), Špalek (Mikulov), Čáslavský (Mokrá)
Nejlepší obrana: 14 – Blansko, 17 – Dědice, 19 – Rosice

ČK: bez vyloučení

Penalty: 2 proměněny Vojtíšek (Mokrá) a Pšikal (Rosice), 2 neproměněny Vojtíšek (Mokrá) a Horký (Bohunice)

Diváků: 850 průměr: 106,3 diváků na zápas nejvíce: Veselí - Miroslav 160 nejméně: Sparta Brno – Hlohovec 30

PLUS PŘEBORU:
Ratíškovicím za bojovný výkon v Bohunicích.
Fotbalistů Ráječka za vítězství v Mikulově, které je posunulo na 14. místo a navíc můžou hrát důležitou roli body ze vzájemných zápasů právě s Mikulovem.
Hráčům za klidný průběh kola, hrálo se bez vyloučení.

MINUS PŘEBORU:
Divizním celkům z jižní Moravy, konkrétně Židenicím, Šardicím a Vyškovu, které uzavírají tabulku a může nastat nebývale velký pád do i z krajského přeboru.
Rozhodčímu Zimovi za lehkovážné posuzování kontaktů v pokutovém území.
Hlohovci za pět proher v řadě. V posledních dvou zápasech navíc inkasoval 8 branek.

MUŽ 29. KOLA

Roman Pelíšek (Ratíškovice)
Brankář Ratíškovic chytil ve 43. minutě penaltu v Bohunicích, která mohla rozhodnout zápas. Hosté nakonec vyrovnali na 1:1 a odvezli si bod.