Real dotáhl Barcelonu, do čela jde excelující Sevilla

Real Madrid porazil v sobotním utkání 11. kola španělské Primera División na domácím stadionu San Bernabeu Racing Santander 3:1 a bodově se dotáhl na dosud vedoucí Barcelonu. Oba týmy ovšem vzápětí přeskočila Sevilla po jasné domácí výhře nad Valencií.

Sevilla zůstává jediným mužstvem Primera División, které má na podzim doma stoprocentní bilanci. Ze šesti zápasů vyhrál andaluský tým na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána šest se skóre 15:3. Valencia, která sezonu skvěle zahájila, se naopak v posledních týdnech trápí a propadla se už na šesté místo.

Důležitý moment sobotního duelu přišel po necelých dvaceti minutách, kdy byl vyloučen po faulu a druhé žluté kartě Silva. Hned z následného trestného kopu otevřel skóre po signálu s Luisem Fabianem Escudé. Prudká rána zhruba z dvaceti metrů prošla Caňizaresovi pod rukama do sítě. Domácí měli i v dalším průběhu první půle více šancí, ale další gól už do přestávky nepřidali.

Po pauze sice začali aktivněji hosté, ale na vyrovnání přes slibnou šanci Villy nedosáhli. Naopak v 55. minutě zvýšil na 2:0 Brazilec Luis Fabiano, který se prosadil v šestnáctce po kolmé přihrávce Alvése a poslal míč přesně k levé tyči. Hostující Villa se mohl po hodině hry prosadit ještě jednou po samostatném úniku - jenže spálil i druhou šanci, když místo zakončení volil dlouhou kličku a dostal se s míčem do zámezí. Na konečných 3:0 upravil v 71. minutě nejlepší střelec ligy Kanoute.

Sevilla má v čele po jasné výhře nad tápající Valencií dvoubodový náskok na Real a Barcelonu. Úřadující šampión má ovšem nedělní zápas na hřišti Mallorky k dobru.

Bílý balet vyhrál posedmé a na domácím hřišti potřetí v sezoně. Čtrnáctý Santander nebyl pro Real rovnocenným soupeřem. Nizozemský střelec Ruud van Nistelrooij po čtyřgólovém představení v minulém kole vyšel tentokrát naprázdno, ale nahradili jej jiní. Skóre zápasu otevřel už v 5. minutě obránce Sergio Ramos. Po přestávce se prosadili ještě Reyes a nejdražší posila Realu v letním přestupovém období Diarra.

Až za stavu 0:3 snížil čtvrt hodiny díky skvěle zahranému volnému přímému kopu před koncem Garay. A další branka už na San Bernabeu nepadla. V samém závěru byli vyloučeni Guti a Ramos, takže domácí dohrávali o devíti. Před zápasem uctili hráči minutou ticha památku Ference Puskáse.