2 duely, 4 góly. Forma teď docela je, usmíval se Lafata

Dva zápasy, čtyři vstřelené góly. Útočník a nový kapitán Sparty David Lafata po zahájení nové sezony dál dokazuje, že je stále v ráži. V neděli jeho manévry odnesla Jihlava, proti které zařídil první dvě branky a pomohl k přesvědčivé výhře svého týmu 4:1. Lafata si současnou formu chválí, ale obezřetně vyhlíží i čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské ligy proti švédskému Häckenu, s nímž Sparta doma remizovala 2:2.

Už proti Häckenu se Lafata střelecky vytáhl, v Jihlavě tentýž kousek zopakoval. "Forma teď docela je," usmíval se Lafata při zpětném ohlédnutí za svojí bilancí z posledních zápasů.

V Jihlavě nejprve udeřil z penalty v druhé minutě. V 11. minutě pak svůj snubní prsten políbil podruhé, když se trefil svým vyhlášeným způsobem do odkryté brány.

"Vstup jsme měli až snový. Sami jsme si to udělali snadné. Víme, že Jihlava má trochu problém s tím, když má hrát do plných. My se po gólech mohli zatáhnout, což domácím nevyhovovalo," uvedl jednatřicetiletý střelec, který třikrát za sebou ovládl tabulku kanonýrů české ligy.

V Jihlavě přitom málem vůbec nehrál. Až ve čtvrtek jej dodatečně omilostnila disciplinární komise, která mu podmínečně odložila zbytek trestu ze závěru loňské sezony, kdy Lafata dostal třízápasový distanc za vyloučení v Brně. "Jsem moc rád, že jsem dnes mohl nastoupit a navíc se prosadil i střelecky," těšil se Lafata.

Snadná výhra podle Lafaty může pomoci před odvetou s Häckenem, který si z Letné díky remíze 2:2 odvezl nadějný výsledek. "Zápas v Jihlavě a vstup do ligy pro nás byl hrozně důležitý i proto, že nám příliš nevyšel ten první zápas v Evropské lize. Po prvním kole do Švédska můžeme jet trochu sebevědomější," přemítal Lafata.

Sám ale tuší, že Sparta v Göteborgu stojí před velkou zkouškou. Kdyby z pohárů vypadla hned na začátku, pro celý klub by to byla rána. "Ve Švédsku to bude jiný zápas než tady. Jsme trochu v nevýhodě, budeme tam muset hrát na vítězství," dodal Lafata.