Barcelona v Polsku dvakrát prohrávala, remízu zařídil Messi

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V posledním přípravném duelu si Barcelona pochutnala na norském týmu Valerenga, který i díky gólovým příspěvkům Sáncheze, Messiho či Tella rozebrala 7:0. V úterý odpoledne přijel katalánský kolos do polského Gdaňsku, kde změřil síly s tamním celkem Lechia, jemuž patří v nedávno rozehrané polské Ekstraklase osmá pozice.

Na lavičce Katalánců chyběl nový kouč Gerardo Martino, který před duelem upřednostnil práci s ostatními hráči ve Španělsku, takže tým vedl asistent Jordi Roura.

Více než 41 tisíc diváků se dočkalo první trefy přípravného utkání již v 15. minutě, kdy se k velké radosti domácího publika prosadil Bieniuk. Messi a spol. v zápase dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat stav. Premiéru v novém působišti si odbyl jednadvacetiletý brazilský reprezentant Neymar, který zasáhl jako střídající hráč do posledních dvanácti minut.

V pátek 2. srpna se dvaadvacetinásobný mistr Primera División utká s brazilským Santosem, což bude velmi pikantní utkání zejména pro hvězdnou posilu Neymara.