Žižkov i Bohemians Praha vybojovali první body

Viktoria Žižkov porazila ve 3. kole Fotbalové národní ligy zatím suverénní Sokolov na jeho hřišti 2:1 a získala první body do tabulky. Ty si připsali také hráči Bohemians Praha za výhru 3:0 v derby s týmem Loko Vltavín. Ve třetím dopoledním sobotním duelu zvítězilo Ústí nad Labem 3:1 nad Třincem.

Sokolov v utkání s Viktorií Žižkov poprvé v sezoně ztratil. Těsně před přestávkou se sice prosadil domácí Stanislav Hofmann, ale dvacet minut před koncem vyrovnal Marek Oploštil a obrat dokonal v závěru Petr Zapalač.

V pražském derby dvou dalších celků ze dna tabulky byli Bohemians Praha proti Vltavínu především produktivnější. Už ve dvacáté minutě otevřel skóre po centru Volka Adam Vlkanova. Po pauze měli hosté dvě slibné šance, ale neproměnili je, a tak trestali opět Bohemians.

A znovu to byl Vlkanova, který se tentokrát trefil pěkně na zadní tyč. Vzápětí mohl dovršit hattrick, ale proti Pávkovi v dalších dvou případech neuspěl. Třetí gól dal až v 78. minutě po pěkném lobu Kuzmanovič.

Ústí nad Labem udrželo neporazitelnost také proti Třinci. Už ve čtvrté minutě proměnil penaltu Michal Valenta. Pak Ústí přečkalo slibné šance Třince a udeřilo znovu. Z dorážky se prosadil Tomáš Smola.

Z následného tlaku ale domácí nic nevytěžili a naopak Třinci se povedlo snížit zásluhou Marka Čelůstky. Jenže Ústí ještě do přestávky odpovědělo, když třetí gól přidal Pavel Moulis. Po pauze už se skóre neměnilo.

V odpoledních zápasech porazil Frýdek-Místek jasně 4:1 Karvinou a Vlašimi stačil jediný gól k výhře nad Pardubicemi.

Fotbalová národní liga, 3. kolo:

FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)
Branky: 45+1. Hofmann - 69. Oploštil, 82. Zapalač. Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Vaňkát. ŽK: Ricka, Podrazký, Oploštil, Böhm, Zapalač (všichni Žižkov). Diváci: 1451.

Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hruška, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Vaněček, Kobylík, Dvořák II. (86. Machek) - Jurdík (73. Šamánek). Trenér: Jindra.
Viktoria Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Ricka (33. Hejný), Stožický - Bartl, Podrazký, Opluštil, Mareš (87. Červenka), Bartošák (66. Zapalač) - Böhm. Trenér: Trpišovský.

Bohemians Praha - Loko Vltavín 3:0 (1:0)
Branky: 20. a 65. Vlkanova, 78. Kuzmanovič. Rozhodčí: Marek - Štěrba, Machálek. ŽK: Grussmann, Vlkanova, Macháček, Kuzmanovič - Valášek, Škorváne. Diváci: 522.

Bohemians Praha: Mandous - Grussmann, Karal, Bohata, Križan - Macháček - J. Novotný (50. P. Novotný), Vlkanova (85. Suk), Volek - Šenkeřík, Kuzmanovič (80. J. Hájek). Trenér: Sazima.
Loko Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, P. Hájek - Láncz, Valášek (75. Pečeňa), Tenkl (75. Valíček), Škorvánek - Předota, Franěk (69. Klán). Trenér: Knížek.

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 3:1 (3:1)
Branky: 4. Valenta, 23. Smola, 43. Moulis - 41. Čelůstka. Rozhodčí: Kalenda - Zeman, Ratajová. ŽK: Jursa, Peterka, Smola - Lisický, Čtvrtníček, Ceplák, Malík. Diváci: 1438.

Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák - Martykán, Peterka, Leibl (62. Benčík), Jursa - Moulis (87. Pavlata), Smola (79. Mujagič). Trenér: Přerost.
Třinec: Bruk - Lisický (75. Gulajev), Malík, Čelůstka, Matoušek (46. Joukl) - Malíř, Motyčka, Hupka, Ceplák - Čtvrtníček (46. Wojnar) - Gavlák. Trenér: Hajný.

FC Graffin Vlašim - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branky: 18. Jícha. Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Pochylý. ŽK: Putz, Křeček - Vencl. Diváci: 556.

Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda (90.+1 Vebr), Putz, Křeček, Kocourek (90.+2 Průcha) - Ujec (64. Krmenčík), Jícha. Trenér: Horňák.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil (46. Polák), Jeřábek, Kudrna (61. Řezníček), Dostálek, Kakrda (81. Fusek) - Hundák. Trenér: Krejčí.

MFK Frýdek-Místek - MFK OKD Karviná 4:1 (3:0)
Branky: 40. a 52. Vrťo, 4. Prokeš, 12. Mozol - 69. Jovanovič. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: Hottek, Pavelka, Ciku (všichni Karviná). Diváci: 5820.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira, Vašenda, Žídek - Literák, Vrťo, Mozol, Šrom (84. Dobrovolný) - Lukáš (57. Soukup), H. Prokeš (89. Korneta). Trenér: Duhan.
Karviná: Paleček (23. Pindroch) - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (57. Pavelka), Eismann (78. Svatonský) - Mišinský. Trenér: Mazura.