Třetiligové St. Pauli pokořilo Herthu

Třetiligové St. Pauli dosáhlo ve středu šokujícho vítězství 4:3 po prodloužení nad bundesligovou Herthou Berlín a prošlo do čtvrtfinále Německého poháru. Hertha přitom vedla na konci první půle už 2:0. Štajnerův Hannover v soutěži skončil po prohře 1:4 s Werderem Brémy.

Rychlé vedení zařídili berlínskému týmu Marko Pantelič a Gilberto, ale Michael Mazingu-Dinzey vrátil St. Pauli těsně před koncem prvního poločasu do hry a Felix Luz vyrovnal, když čtyři minuty před koncem využil závaru před brankou po rohovém kopu.

Hertha šla přesto v nastaveném čase ještě jednou do vedení po přímém kopu Marcelinha, ale dalekonosná střela Američana Paula Joye a gól z hlavičky Roberta Palikucy poslal podceňovaný tým do čtvrtfinále.

Werder Brémy si opět ve druhém poločase s chutí zastřílel na hřišti týmu Jiřího Štajnera Hanoveru a smetl domácí 4:1. Všechny góly padly od 71. minuty. Skórovali postupně Naldo a Thorsten Frings z penalty, za domácí snižoval opět ze značky pokutového kopu Ricardo Sousa. Utkání rozhodl o pouhé dvě minuty později vlastní gól Balitsche a v poslední minutě přidal ještě jeden gól Aaron Hunt.

Eintracht Frankfurt porazil Norimberk až na penalty 4:1 poté, co utkání skončilo v normální hrací době 1:1 a gól nepřineslo ani prodloužení. Další penaltový rozstřel vyhráli hráči Kickeru Offenbach a vyřadili tak druholigového konkurenta Hansu Rostock.

V posledním utkání porazil až po prodloužení Bayern Hamburger SV. O postupu obhájců trofeje rozhodl ve 113. minutě Angličan Owen Hargreaves, jenž přišel do hry v závěru normální hrací doby. David Jarolím byl střídán ve 115. minutě, ale stejně jako další hráči Hamburku marně usiloval o překonání gólmana Kahna. Už v úterý postoupila Mohuč, Arminia Bielefeld a Mnichov 1860.