Barcelona ztratila, Real výhru vydřel

V sobotním duelu 9. kola Primera División ztratila na půdě Osasuny Pamplona favorizovaná Barcelona, když zápas skončil 0:0. Real Madrid sice porazil Málagu 2:0, ale na vítězství se dost nadřel, když neproměnil celou řadu dobrých šancí.

Hráče Realu přiváděl k zoufalství hlavně brankář Málagy Wilfredo Caballero. Vylámal si na něm zuby Ronaldo, ale především několikrát Morata.

Z druhého poločasu ale uběhlo jen čtyřicet vteřin a Real se dostal do vytouženého vedení. Ángel Di María poslal ze strany centrovaný míč, Ronaldo zmátl Caballera, ale míč nezasáhl a ten se dostal až do sítě. Portugalský kanonýr pak v nastavení pojistil výhru výborně proměněnou penaltou.

Barcelona na půdě Osasuny nenasadila už uzdraveného Lionela Messiho od začátku, ale ani jeho příchod na posledních dvacet minut nepomohl katalánskému týmu ke vstřelení gólu. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

Překvapivě ztratilo také druhé Atlético Madrid, když podlehlo Espaňolu Barcelona na jeho půdě 0:1. San Sebastián vyhrál ve Valencii 2:1.