K´lautern podal protest proti vyřazení z poháru

Představitelé Kaiserslauternu ve čtvrtek podali oficiální protest proti vyřazení svého týmu v osmifinále Německého poháru. Fotbalisté posledního mužstva bundesligy podlehli v úterý Mohuči až na penalty.

Penaltový rozstřel rozhodl český hráč Petr Ruman. Po pěti sériích byl stav pro Mohuč 4:3. Funkcionáři Kaiserslauternu ale tvrdí, že jeden z jejich neproměněných pokutových kopů měl rozhodčí uznat jako gól.

Rána Ferydoona Zandiho trefila spodní stranu břevna a odrazila se zpět do hřiště. Sudí Michael Weiner rozhodl, že míč nepřekročil brankovou čáru. Televizní záběry ale ukázaly, že balon nejspíš v brance byl.

Zápas skončil v normální hrací době i po prodloužení 1:1. Podle vyjádření německého svazu má ovšem protest malou naději na úspěch. Dalšími postupujícími jsou Bielefeld, druholigový Mnichov 1860, Werder Brémy, Frankfurt, Offenbach a Bayern Mnichov, který až po prodloužení zdolal největšího konkurenta v boji o ligový titul Hamburger SV 1:0.

Největším překvapením osmifinálových bojů je postup třetiligového St. Pauli, které vydřelo vítězství v prodloužení zápasu s bundesligovou Herthou Berlín.