Arsenal vyhrál bez Rosického, United si poradili s Hullem

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnský Arsenal dokázal naplno bodovat na hřišti WBA, když o výhře 1:0 rozhodl jedinou trefou utkání po hodiny hry Welbeck. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický proseděl celý zápas jen na lavičce náhradníků. Důležité tři body získali i hráči Manchesteru United, kteří doma porazili Hull City 3:0.

První půle nebyla zrovna ideální v podání domácího celku, který se nedostal k jediné střele. Arsenal byl mnohem aktivnější, ale z převahy gól vytěžit nedokázal. Gólu se tak fanoušci dočkali až po hodině hry, kdy se svou třetí ligovou trefou v sezoně prosadila letní posila z Manchesteru United Danny Welbeck.

Deset minut před koncem mohl vyrovnat Berahino, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce. West Bromwichi se tak ani poosmé v řadě nepovedlo Arsenal porazit.

Manchester United na Old Trafford poslal do vedení po čtvrt hodině hry Smalling. Krátce před pauzou zvýšil na dvoubrankový rozdíl Rooney. Definitivní podobu výsledku dal v 66. minutě útočník Robin van Persie, jenž tak snad konečně prolomil střelecké trápení.

Tři body slaví i Liverpool, který výhru proti Stoke vybojoval až gólem Johnsona z 85. minuty.

Anglická liga - 13. kolo:

West Bromwich - Arsenal 0:1 (60. Welbeck)
Burnley - Aston Villa 1:1 (87. Ings z pen. - 38. Cole)
Liverpool - Stoke 1:0 (85. Johnson)
Manchester United - Hull 3:0 (16. Smalling, 42. Rooney, 66. Van Persie)
QPR - Leicester 3:2 (37. vlastní Morgan, 45. Fer, 73. Austin - 4. Cambiasso, 67. Schlupp)
Swansea - Crystal Palace 1:1 (15. Bony - 25. Jedinak z pen.)
West Ham United - Newcastle 1:0 (56. Cresswell)
Sunderland - Chelsea 0:0