Leverkusen v Poháru UEFA přestřílel Blackburn

V gólovou přestřelku se změnil úvodní zápas 3. kola Poháru UEFA mezi německým Leverkusenem a anglickým Blackburnem. Sedmý celek bundesligy dlouho držel slibné dvougólové vedení, ale čtyři minuty před koncem zajistil hostům přijatelnou výchozí pozici pro odvetu Shabani Nonda, když snížil na konečných 2:3.

Leverkusen, jehož počínání sledoval pouze z lavičky český útočník Michal Papadopulos, zahájil utkání aktivněji a již v 18. minutě se po hlavičce Jana Callsena-Brackera dostal do vedení. Blackburnu se podařilo o dvacet minut později srovnat, když jeden z domácích obránců nešťastně tečoval trestný kop Davida Bentleyho za záda brankáře Jörga Butta.

Do poločasu však stihl ještě odpovědět kapitán Carsten Ramelow a deset minut po pauze přidal třetí gól německého týmu agilní Bernd Schneider. Čtyři minuty před koncem se ale po zmatcích v domácí obraně nejlépe orientoval Nonda a snížil.

Další tři utkání nepoznala vítěze. Překvapila hlavně bezbranková remíza předloňského vítěze Poháru UEFA ruského CSKA Moskva s izraelským týmem Maccabi Haifa. Hosté z vysokým favoritem nečekaně drželi krok a měli dokonce většinu času častěji míč na svých kopačkách.

Nedařilo se ani dalšímu zástupci východoevropské kopané ukrajinskému Šachtaru Doněck, kterému zachránil proti francouzskému Nancy alespoň remízu šest minut před koncem chorvatský ostrostřelec Dario Srna. Český obránce Tomáš Hübschman zůstal pouze na střídačce Doněcku. Naopak 65 minut odehrál při bezbrankové remíze svého Bordeaux se španělskou Osasunou Pamplona Vladimír Šmicer a stihl si připsat i žlutou kartu.

Výsledky:

CSKA Moskva - Maccabi Haifa 0:0

Šachtar Doněck - Nancy 1:1 (0:0)
Branky: 84. Srna - 81. Fortune. ČK: 90. Tymoščuk (Šachtar)

Leverkusen - Blackburn 3:2 (2:1)
Branky: 18. Callsen-Bracker, 43. Ramelow, 56. Schneider - 39. Bentley, 86. Nonda

Bordeaux - Osasuna Pamplona 0:0

[ 14. 2. 2007 - ČTK | Foto: uefa.com ]