Zlín padl se Slavii, Jablonec přibil Baník na dno tabulky

Baníkovské trápení přetrvává, díky němu ale Jablonec přeskočil Zlín, který padl doma se Slavií. Moravské derby mezi Brnem a Slováckem dopadlo lépe pro domácí.

TOP 5 nejlepších útočníků Manchesteru United v éře Premier League

Baník Ostrava - Jablonec 1:2 (0:1)

Špatná forma Baníku nekončí, pozitiva by se daly najít leda tak ve vstřelené brance Davora Kukece, který skóroval z penalty. Jablonec ale v té době dávno vel 2:0 a snížení stavu jej nijak nemuselo vyrušit z poklidné hry.

Už v desáté minutě se trefil za záda Pavlenky Crnkič. Navýšení stavu pro hosty přišlo až ve druhém poločase, kdy se pro změnu trefil jiný cizinec Mingazov.

Baník je tak s jedním bodem jasně poslední, Jablonec díky lepšímu skóre přeskočil Zlín.

Branky: 77. Kukec z penalty - 10. Crnkič, 69. Mingazov

Baník Ostrava: Jiří Pavlenka, Martin Dostál, Václav Ježdík, Filip Kaša, Jaroslav Machovec, Dyjan Carlos De Azevedo (66. Vojtěch Engelmann), Daniel Holzer, Davor Kukec, Richard Lásik (71. Marek Červenka), Karol Mondek (83. Patrik Mišák), Francis Narh

FK Jablonec: Vlastimil Hrubý, Vít Beneš, Vjačeslav Karavajev, Luděk Pernica, José Romera, Nermin Crnkič, Ján Greguš, Tomáš Hübschman, Ruslan Mingazov (71. Lukáš Masopust), Martin Pospíšil (90. Daniel Rossi), Stanislav Tecl (64. Martin Doležal)

Rozhodčí: O. Lerch - Moláček, Caletka

Diváci: 2.151

[break]

Brno - Slovácko 2:0 (0:0)

V prvním poločase nepoznalo moravské derby vítěze, rozhodovat začal Jakub Řezníček až po poločase. Jen pár sekund po jeho startu poslal domácí do vedení. Hosté, snažíc se vyrovnat, ale inkasovali druhou branku od stejného hráče v 80. minutě a o vítězi bylo v tu ránu jasno.

Branky: 47., 80. Řezníček

Zbrojovka Brno: Martin Doležal, Petr Buchta, Radek Buchta, Pavel Košťál, Miroslav Keresteš, David Pašek (78. Milan Lutonský), Pavel Zavadil, Martin Chrien (88. Jan Malík), Matúš Lacko, Jakub Řezníček (90. Donneil Moukanza), Michal Škoda

1. FC Slovácko: Milan Heča, Juraj Chvátal, Tomáš Břečka, Stanislav Hofmann, Petr Reinberk, Jaroslav Diviš, Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Lukáš Sadílek (64. Marián Kovář), Eldar Civič (75. Filip Hlúpik), Libor Došek

Rozhodčí: P. Ardeleánu - Wilczek, Paták

Diváci: 3.503

[break]

Zlín - Slavia Praha 0:2 (0:0)

Zlínu se nepodařilo získat další tři body a atakovat první příčku tabulky, jelikož si s ní poradila znovu rozjetá Slavie, která už měsíc neprohrála. A to absolvovala celkem šest zápasů, včetně jednoho přátelského a jednoho pohárového.

Slavie se dostala do vedení díky střele Jablonského, kterou tečoval Kenia. Druhou branku do čtvrt hodiny přidal Souček, který přijal centr opět Jablonského, který byl v zápase opravdu aktivní.

Branky: 48. Kenia, 62. Souček

Fastav Zlín: Tomáš Holý, Lukáš Pazdera (82. Marko Jordan), Jakub Jugas, Tomáš Hájek, David Hubáček, Vukadin Vukadinović, Tomáš Janíček (70. Lukáš Holík), Diego Živulić, Robert Bartolomeu (66. Miloš Kopečný), Lukáš Železník, Tomáš Poznar

Slavia Praha: Martin Berkovec, Jan Mikula (82. Jiří Bílek), Simon Deli, Martin Latka, Tomáš Jablonský, Levan Kenia (77. Josef Bazal), Jaromír Zmrhal (90. Karel Piták), Tomáš Souček, Milan Černý, Radek Voltr, Milan Škoda

Rozhodčí: J. Jílek - Nádvorník, Vysloužil

Diváci: 5.678