Sparta se dostala do čela tabulky, Boleslav si zastřílela proti Slovácku

Nejvyšší česká soutěž se nám po páteční předehrávce již naplno přehupuje do svého devátého kola, v němž nám na změřily síly dva celky ze spodku tabulky. Sigma před vlastním publikem porazila návštěvníky z pražské Dukly a alespoň částečně si napravila svou pochmurnou situaci.

Souboj dvou celků, kteří se pro někoho možná až trochu překvapivě pohybují nad sestupovou propastí, vyšel lépe pro domácí celek. Sigma si i díky myšlenkám na předkolo Evropské ligy nechala utéct start do nové sezony, v níž si po trefě obránce Jemelky z rohového kopu v 33. minutě připisuje doposud svou druhou výhru. Dukla tak pod podpisem nového lodivoda Romana Skuhravého nenavázala na slibný výkon v Liberci a i po tomto kole jí bude patřit poslední místo tabulky.

Karviná doma překvapila proti rozjeté Příbrami, které dokázal během devadesáti minut srazit hřebínek. Skóre otevřel ve 22. minutě Budínský, kterého o pár minut později napodobil Wágner. Krátce po změně stran snížil Mingazov, ale jeho spoluhráč Nitrianský si následně dal vlastní branku. V 86. minutě upravil na konečných 4:1 Moravec.

Opava se představila opět v brněnském azylu, kde tentokrát vyzvala Teplice. Slezský celek, který v minulé sezóně ještě hrával druhou nejvyšší soutěž, dokázal uspět 2:0, když se přesnými zásahy blýskli Smola a Jursa.

Mladá Boleslav doma deklasovala Slovácko 5:1. Jedinou branku hostů zaznamenal ve druhém poločase Kuchta, jinak dominovali hráči středočeského celku. Dva přesné zásahy si připsal v závěru Komličenko, který v této sezóně již nastřílel deset branek.

Pražská Sparta se dostala do čela tabulky, přestože Plzeň i Slavia mají ještě zápas k dobru. Na Letné byli fanoušci potěšeni, neboť domácí nespustili hosty prakticky ke slovu. Skóre otevřel již v osmnácté minutě Stanciu, který po průniku ve vápně zaskočil gólmana hladkého. Střelecky se prosadil ale i Tetteh a to hned ve dvou případech, proto byl stav po první půli 3:0. Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji než v té první, ale netrvalo to ani deset minut a Vukliševič dostal červenou kartu za faul na Tetteha. Hosté se zmohli na odpor v samotném závěru, kdy snižoval Potočný, což se však nelíbilo autorovi první branky, který upravil na konečných 4:1.

FORTUNA:LIGA, 9. kolo:

Sigma Olomouc - Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 33. Jemelka. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Arnošt. ŽK: Houska, Vepřek - Bezpalec, Chlumecký, Tetour. Diváci: 2924.
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (71. Texl), Hála (84. Yunis) - Plšek (87. Polom). Trenér: Jílek.
Dukla: Rada - Bezpalec, Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Miloševič, Doumbia (46. Brandner), Tetour, Bilovský (80. Douděra) - Holenda, Djuranovič (67. Schranz). Trenér: Skuhravý.

MFK Karviná - 1. FK Příbram 4:1 (2:0)
Branky: 22. Budínský, 29. Wágner, 53. Nitrianský vlastní, 86. Moravec - 46. Mingazov. Rozhodčí: Marek - Paták, Polák. ŽK: Wágner - Soldát, Skácel, Voltr, Nitrianský, Mertelj. Diváci: 2814.
Karviná: Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský (80. Ramirez) - Ba Loua (72. Guba), Lingr (52. Smrž), Letič - Wágner. Trenér: Nádvorník.
Příbram: Švenger - Soldát (70. Pejša), Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Mingazov) - Průcha, Květ - Hlúpik, Fantiš, Antwi - Slepička (11. Voltr). Trenér: Csaplár.

SFC Opava - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 27. Smola, 62. Jursa. Rozhodčí: Jílek - Antoníček, Kotalík. ŽK: Zavadil - Jindráček, Vondrášek. Diváci: 986.
Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik, Svozil - Hrabina, Zavadil (81. J. Řezníček), Jursa, Kuzmanovič (78.Janetzký), Zapalač - Kayamba - Smola (66. Puškáč). Trenér: Kopecký.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič - Hyčka (46. Jindráček), Kučera, Žitný (75. Trubač), Moulis - Vaněček (63. Hora). Trenér: Šmejkal.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 5:1 (1:0)
Branky: 80. a 89. z pen. Komličenko, 28. Mareš, 55. Přikryl, 83. Matějovský - 65. Kuchta. Rozhodčí: Lerch - Koval, Melichar. ŽK: Mareš, Daníček - Krejčí. ČK: 86. Daníček. Diváci: 2110.
Ml. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš - Přikryl (85. Džafič), Takács, Ladra (76. Matějovský), Mareš, Konaté (31. Diviš) - Komličenko. Trenér: Weber.
Slovácko: Daněk - Juroška, Krejčí, Šimko, Reinberk (46. Sadílek) - Kalabiška (79. Zajíc), Janošek, Havlík, Daníček, Rezek - Kubala (57. Kuchta). Trenér: Kordula.

Sparta Praha - Slovan Liberec 4:1 (3:0)
Branky: 17. a 90. Stanciu, 27. a 34. Tetteh, .- 89. Rozhodčí: Ardeleanu - Myška, Caletka. ČK: 55. Vukliševič. ŽK: Radakovič - Potočný, Breite, Koscelník. Diváci: 11 867.
Sparta: Nita - Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa - Stanciu, Frýdek, Kanga (68. Sáček), Plavšič (58. Čivič) - Tetteh (75. Mebrahtu), Šural. Trenér: Ščasný.
Liberec: Hladký - Vukliševič, Kerbr, Kačaraba (46. Mashike Sukisa) - Mikula, Breite, Ševčík, Hybš - Aarons (61. Koscelník), Oršula (78. Malinský), Potočný. Trenér: Hornyák.