Hráč kola české ligy: Matoušek vyřídil „svůj“ Liberec, Chramosta dalším desetigólovým střelcem

HRÁČ KOLA

Ještě na podzim působil Jan Matoušek v dresu Slovanu Liberec, nyní dvěma góly svůj bývalý celek porazil a poslal Bohemians 1905 už na páté místo ligové tabulky. Zářili i další dva Janové, dvěma góly se opět připomněl Jan Kuchta, na deset ligových branek se podruhé ve své kariéře dostal Jan Chramosta. Trio Janů doplňuje Pavel Černý, útočník Pardubic bude zároveň aspirovat minimálně na gól měsíce.

Jan Kuchta (AC Sparta Praha)

Proti Zlínu vyšel Jan Kuchta střelecky naprázdno, příležitostí měl přitom poměrně hodně. V pohárovém utkání v Liberci začínal na lavičce, nakonec ale dvěma góly pomohl k postupu Sparty do semifinále MOL Cupu.

A nyní zažil Jan Kuchta dvougólový večer i ve FORTUNA:LIZE. Tentokrát to odnesly Teplice a s nimi i kouč Jiří Jarošík. Kuchta si branky rozložil do obou poločasů. První trefa ve 22. minutě byla poměrně snadná, Sadílek mu míč nachystal do prázdné branky a šestadvacetiletý útočník šancí nepohrdl.

Dvacet minut před koncem už měl pozici složitější. Po přihrávce střídajícího Mabila si ale parádně obhodil Chaloupka a perfektní ranou pod břevno upravoval na 4:0. Se svým výkonem tak mohl být Kuchta spokojen, vždyť na jaře má už nyní stejně branek jako na podzim.

„Pomohla nám červená karta soupeře. Zápas jsme kontrolovali a těch gólů mohlo být i více. U první trefy mě skvěle našel Lukáš Sadílek, tam jsem jen byl v prostoru, ve kterém mám být. A druhý gól? Takových moc nedávám, zrovna to ale krásně vyšlo,“ hodnotil povedený zápas Kuchta.

A spokojen byl i kouč Sparty Brian Priske. „Kuchta pracoval velmi tvrdě s kondičním trenérem, shodil pár kilo a zároveň komunikoval s asistentem Larsem Friisem o útočné činnosti. Od Vánoc opravdu tvrdě maká a v zápasech příkladně bojuje,“ měl radost ze svého svěřence Priske.