Hráč kola české ligy: Matoušek vyřídil „svůj“ Liberec, Chramosta dalším desetigólovým střelcem

HRÁČ KOLA

Ještě na podzim působil Jan Matoušek v dresu Slovanu Liberec, nyní dvěma góly svůj bývalý celek porazil a poslal Bohemians 1905 už na páté místo ligové tabulky. Zářili i další dva Janové, dvěma góly se opět připomněl Jan Kuchta, na deset ligových branek se podruhé ve své kariéře dostal Jan Chramosta. Trio Janů doplňuje Pavel Černý, útočník Pardubic bude zároveň aspirovat minimálně na gól měsíce.

Pavel Černý (FK Pardubice)

Gól kola vstřelil dozajista osmatřicetiletý útočník Pardubic Pavel Černý. Už ve 3. minutě mu míč do vápna poslal Kostka a Černý parádními nůžkami zavěsil za bezmocného Laštůvku.

„Nevím, jestli je to nejhezčí gól, co jsem dal. Kopnul jsem do toho tak nějak intuitivně a viděl jsem to pak vlastně až na videu,“ popisoval rychlou trefu Černý.

Ten se v sezóně prosadil teprve potřetí, po brance do sítě Hradce Králové se ale jedná o druhý exkluzivní zásah. K výhře ale nakonec nestačil, neboť Baník ještě v první půli vyrovnal na konečných 1:1.

„Začali jsme výborně, ale vedení nám tentokrát uškodilo. Baník byl kreativnější a my jsme se s tím nevypořádali dobře. Druhá půle už moc fotbalová nebyla,“ doplňoval hráč utkání.