České selhání v Moldavsku? Dalo se čekat, takových kvalifikačních zkratů bylo. TOP 16 největších průšvihů

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY

Přiznám se, že mě udivuje úžas řady médií i fanoušků nad dvoubodovou ztrátou Čechů v kvalifikaci ME 2024 v Moldavsku (0:0) poté, co tři dny předtím v Praze-Edenu zdolali Šilhavého svěřenci po mnohem lepším výkonu Polsko (3:1). Nechci se chlubit, ale docela jsem to čekal.

13. ČESKO – LOTYŠSKO 1:1 – 28. 3. 2015 (Praha-Eden)

KVALIFIKACE ME 2016

V pátém díle kvalifikace o EURO 2016 zažil trenér Vrba a celý český fotbal s ním v Edenu šok. S podceňovanými Lotyši národní tým pouze remizoval, neboť po tragicky sehrané standardní situaci už po půlhodině inkasoval a proti houževnatě bojujícím Lotyšům zachránil remízu zásluhou Pilaře až v poslední minutě.

Díky vývoji ve skupině a mj. dvěma výhrám nad Nizozemskem (2:1 a 3:2) však Češi před Islandem, Tureckem a Nizozemskem skupinu nakonec vyhráli a postoupili na ME 2016 do Francie.

14. ČESKO – ÁZERBÁJDŽÁN 0:0 – 11. 10. 2016 (Ostrava)

KVALIFIKACE MS 2018

Marnost nad marnost, Jarolímův tým po domácí bezbrankové remíze se Severním Irskem tápal i v ostravském duelu s podprůměrným Ázerbájdžánem.

A po prohře v Severním Irsku (0:2) skončili Češi ve skupině až třetí za Němci a Severními Iry a MS 2018 v Rusku se jich opět netýkalo.

15. KOSOVO – ČESKO 2:1 – 7. 9. 2019 (Priština)

KVALIFIKACE ME 2020 (2021)

Češi v malém balkánském státě sice vedli gólem z 16. minuty gólem Patrik Schicka, ale za čtyři minuty bylo vyrovnáno a ve druhé půli vstřelil houževnatý soupeř senzační vítězný gól. Nečekaná říjnová výhra v Edenu nad Anglií 2:1 českou situaci sice vylepšila, ale ani v plzeňské odvetě s Kosovem to nebylo snadné.

Ještě v 70. minutě totiž Balkánci v Plzni vedli 1:0. A až góly Krále a Čelůstky znamenaly postup na EURO 2020. To  se kvůli pandemii covidu-19 konalo až v roce 2021 a Češi na něm pod vedením Jaroslava Šilhavého po slavné výhře nad Nizozemskem (2:0) postoupili do čtvrtfinále.

16. MOLDAVSKO – ČESKO 0:0 – 27. 3. 2023 (Kišiněv)

KVALIFIKACE ME 2024

Čerstvý propadák. Po páteční slavné výhře nad Polskem (3:1) přišla pondělní moldavská kocovina.

Osa české dvacítky, 1. díl. Talentovanému Horníčkovi Braga komplikuje situaci, posílí Pardubice?