Real Madrid porazil ve španělské lize Villarreal, znovu se trefil Bellingham

Real Madrid v 17. kole španělské ligy porazil doma 4:1 čtrnáctý Villarreal a nejméně do pondělí se posunuli do čela tabulky. Dosud vedoucí Gironu čeká dohrávka s Alavésem, na "Bílý balet" ztrácí jeden bod.

Jako první zahrozil favorit z Mallorky. V osmé minutě se za obranu soupeře dokázal dostat Larin a jen díky pohotovému dostoupení Chumiho nešli Los Bermellones do vedení. Utkání nejhorší defenzivy a druhé nejslabší ofenzivy dosavadního průběhu LaLigy se neslo v očekávatelném duchu, hostující tým bez potíží pronikal obranou Rojiblancos, před brankou však forvardi až nepochopitelně selhávali. Nedostatek technické kvality se snažily oba týmy vynahradit náročným silovým fotbalem. Již ve 33. minutě musel v důsledku toho opustit hřiště Omar Mascarell, bývalý člen širšího kádru Realu Madrid si natáhl sval. Krátce poté jeho tým opět dokázal ohrozit branku, Samú Costa nejprve překvapivou přízemní ranou přinutil Luíse Maximiana k obtížnému zákroku a následně Larin nedokázal perspektivní centr Matiji Nastasiče nasměřovat na bránu dostatečně rychle.

V polovině zápasu přinesl ostře hraný mač další oběť, kapitán Almeriensistas Lucas Robertone musel ve spojitosti s několika lehčími zraněními z první půle opustit trávník. Nedlouho před uplynutím hodiny zápasu mohl opět branku outsidera ohrozit kanadský útočník Larin, ranou z hrany vápna ale o několik metrů minul levou tyč. Devět minut před koncem základní hrací doby se domácí hráči po střetu Lázara  a Giovanniho Gonzáleze dožadovali pokutového kopu, videorozhodčí však potvrdil původní zamítavý postoj sudího. Vzápětí se hráči La Unión na rozhodčího zlobili znovu, branka Largie Ramazaniho nemohla platit vinou útočného faulu.

Real Sociedad připravily o vítězství ofsajdy

Na první šanci čekala Reale Arena v San Sebastiánu až do 21. minuty. Svého strážce tehdy setřásl Abde Ezzalzouli a ocitl se zcela sám na hranici vápna. Bohužel pro zelenobílé se situace zalekl a pouze jemně přiťukl balon do rukavic gólmana. Vzápětí se zdánlivě vyplnilo pověstné rčení „nedáš, dostaneš“, když André Silva nečekanou ranou do středu branky propálil svého jmenovce a kolegu z portugalské reprezentace Ruie Silvu. Branka ovšem neplatila, videorozhodčí identifikoval ofsajdové postavení. Také druhá trefa Andrého Silvy skóre nezměnila, tentokrát si postavení mimo hru všiml již pomezní rozhodčí.

Druhý poločas nabral na obrátkách o poznání rychleji, již ve 49. minutě předvedl Mikel Oyarzabal parádně zahraný volný přímý kop a orazítkoval pravou tyč. O čtvrt hodiny později se mohli radovat naopak hosté, ránu Marca Rocy zpoza vápna však Álex Remiro famózně vytáhl ze šibenice. Prosadit se 15 minut před koncem základní hrací doby mohl také Assane Diao, po pohledné individuální kličkované ale přestřelil brankovou konstrukci. V úplném závěru se radoval Sadiq, zjevně však jakožto náhradník Andrého Silvy zdědil i jeho smůlu, také tato trefa byla kvůli ofsajdu zrušena.

Premiérový zásah Pejiňa stačil Las Palmas na bod

Domácí hráči do utkání vlétli a už po sedmi minutách slavili úspěšný zásah. Po chybné rozehrávce se zmocnil míče Javi Muňoz a postrčil ho Pejiňovi, jehož následná střela schovaná mezi nohama obránce zapadla přesně k bližší tyči. O chvíli později mělo Las Palmas další velkou příležitost ke skórování. Alberto Moleiro poslal před bránu centr, který našel nabíhajícího Munira El Haddadiho, jenž zblízka zamířil jen nad břevno. Stejný hráč poté střelou z přímého volného kopu rozezněl břevno. Hosté mohli odpovědět ve 36. minutě, kdy se úplně sám za obranou objevil Ramos. Španělský útočník však ztroskotal na vyběhnuvším Álvaru Vallesovi, jenž svůj tým podržel bezpečným zákrokem.

Po změně stran zahrozili jako první hráči hostujícího celku. Po přihrávce Maximiliana Gómeze se balon dostal k Rúbenovi Sobrinovi, který vypálil z hranice pokutového území. Střela mu však příliš nesedla, a míč se tak mezi tři tyče nevešel. Na opačném konci hřiště zahrozili Kirian Rodríguez s Pejiňem. První jmenovaný prostrčil krásným pasem balon na zleva nabíhajícího autora úvodní trefy, ten však pokusem z ostrého úhlu neuspěl. Neujala se ani nebezpečná hlavička Gómeze, kterou bravurním zákrokem zneškodnil Valles. Piráti se vyrovnání nakonec dočkali v 83. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Ramos.

Bellingham nastartoval ofenzivní motory Bílého baletu

Už v osmé minutě mohl talentovaný mladík a celé Santiago Bernabéu sledovat, jak jeden z obránců namazal hlavičkou přímo do šance Bellinghamovi, ten ovšem slabým pokusem vrátil míč do moci hostí. Hráči Bílého baletu však získali balon po chvíli na svou stranu a začali kombinovat kolem soupeřovy šestnáctky. Ve 23. minutě vypálil zpoza vápna Luka Modrič a trefil břevno. Vzápětí místo střely volil centr a nalezl Bellinghama, jenž tentokrát dokázal hlavou překonat brankáře. Po půlhodině hry přišla pro Real komplikace, protože se zranil David Alaba, který s velkou pravděpodobností na nějakou dobu rozšíří už tak dost velkou marodku Pusinek. Hráče to příliš nepoznamenalo, neboť ještě do poločasu zvýšili vedení, když se prosadil Rodrygo po zmatcích v šestnáctce Villarrealu.

Úvod druhé půle patřil hostujícímu celku, který se brzy dočkal snížení. Defenziva Bílého baletu si nepohlídala náběh Josého Luise Moralese, jenž zamířil přesně k levé tyči. Dvougólové vedení mohl vzápětí vrátit Realu Rodrygo, ale i když vyskočil na centr ze strany nejvýše ze všech, zamířil pouze do středu brány, kde míč lapil Filip Jörgensen. Lépe si vedl Brahim Díaz, jenž s lehkostí prošel mezi několika soupeři a poté vypálil přesně k pravé tyči. Definitivní naděje Žluté ponorky vymazal už v 68. minutě Modrič, který se opřel do odraženého míče a z hranice vápna zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Do konce utkání Pusinky nadále soupeře přehrávaly, gólu se však už nedočkaly.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:
Almería - Mallorca 0:0
San Sebastian - Betis Sevilla 0:0

Las Palmas - Cádiz 1:1 (7. Pejino - 83. Ramos),
Real Madrid - Villarreal 4:1 (25. Bellingham, 37. Rodrygo, 64. Díaz, 68. Modrič - 54. Moráles).