Chorvatsko si poradilo s českým soupeřem pro generálku na Euro. Zastřílel si Majer

Fotbalisté Chorvatska v přípravném duelu před mistrovstvím Evropy porazili 3:0 Severní Makedonii, která bude za týden 10. června v Hradci Králové soupeřem české reprezentace v generálce na šampionát. Dva góly vstřelil Lovro Majer. Albánie stejným poměrem porazila Lichtenštejnsko. Skotsko, další účastník Eura, na neutrální půdě v Portugalsku porazilo Gibraltar 2:0.

Chorvati v Rijece rozhodli ještě do přestávky. Majer se trefil nejprve z přímého kopu, v závěru prvního poločasu pak korunoval vydařenou kombinaci. Záložník bundesligového Wolfsburgu tak má bilanci 30 mezistátních utkání a v nich osm gólů. Jubilejní 100. reprezentační zápas odehrál záložník Manchesteru City Mateo Kovačič. Ve druhé půli skóre uzavřel Marco Pašalič, hráč domácího klubu.

Chorvatsko se v silně obsazené skupině B utká postupně se Španělskem, Albánií a Itálií. V dresu Severní Makedonie přišel v 66. minutě na hřiště Milan Ristovski, útočník pražských Bohemians.

Albánci si do maďarského Szombathely pozvali Lichtenštejnsko a podle očekávání bez problémů zvítězili také 3:0. Druhý poločas za přemožitele českého týmu z kvalifikace odehrál sparťan Qazim Laci. Svým centrem do šestnáctky se výrazně podílel na třetí brance, kterou vstřelil Ernest Muci.

NAMOTIVOVANÝ KONDIČÁK A NOVÁČEK, KTERÝ ZAPOMNĚL ŘÍCT VTIP. REPREZENTACE ZAČALA PŘÍPRAVU NA EURO V DEŠTI