Semafor druhé ligy: Úleva na Spartě, Sigmě stačil poločas. Baník spadl na poslední místo

Chance Národní Liga se po dlouhé pauze vrátila a bylo se na co dívat. Hrálo se už 10. kolo, ve kterém nejvíce zazářila olomoucká Sigma, jež potvrdila otřepanou Csaplárovu past ve Varnsdorfu. A jinak? Na Spartě je velká úleva, mrzení je v Ostravě. Baníkovské béčko totiž spadlo na poslední místo.

Červená – béčko Baníku je na dně

Béčko Baníku se po pondělním duelu, ve kterém Jihlava vybojovala bod, sesunulo na poslední místo. A není se co divit, forma Ostravanů je tragická. Do tohoto kola šli se čtyřmi prohrami v řadě. Do domácího duelu s vedoucím Zlínem tak šli s jednoznačným motivem - zvrátit nepříznivé výsledky z posledních týdnů. I proto se na hřišti objevily posily z áčka. Trenér Josef Dvorník dostal k dispozici Samuela Grygara, Davida Lischku, Michala Fukalu nebo Matúše Rusnáka.

"Teď se nenacházíme v úplně komfortní situaci. Někteří naši mladí hráči možná budou potřebovat více času, aby si na druhou ligu zvykli, čímž vůbec neříkám, že nebudou hrávat. Ale pomoc zkušenějších hráčů budeme potřebovat taky,“ komentoval to pro klubové stránky trenér Josef Dvorník.

Jenže efekt to nepřineslo. Zlín, který v neděli do Ostravy přijel, vyhrál díky proměněné penaltě Vukadina Vukadinoviče 1:0. Šest proher z devíti zápasů, 22 inkasovaných branek a nejhorší rozdíl ve skóre (-13) tak zatím celkem logicky stačí jen na poslední místo.

Oranžová – úleva na Spartě

Sparťanské béčko čekalo na výhru skoro dva měsíce. Bylo to velké trápení, body nepřibývaly a nervozita se stupňovala. V sobotu se ale konečně dočkalo, na domácí půdě to odnesl Vyškov.

Gól padl až ve 73. minutě, prosadil se Lukáš Penxa. Sparťané to do konce zápasu už zvládli, a to i proto, že se Vyškov musel hodně hlídat. V průběhu zápasu totiž nastřádal šest žlutých karet, sedmou dostal trenér Jan Kameník. Domácí zůstali bez karetního trestu.

"Myslím si, že dnes bylo na hřišti vidět klubové DNA, o kterém napříč kategoriemi mluvíme. Od první minuty jsme tahali jeden za druhého, k tomu jsme přidali fotbalovou kvalitu. Je to dobrý odrazový můstek pro další utkání,“ těšilo trenéra Luboše Loučku.

Zelená – dokonalá otočka Sigmy, nenápadné šplhání Líšně

Sezona rezervy Sigmy je zatím jako na houpačce, od ideálu je daleko, žádná tragédie to ale také není. Prostě nahoru-dolů. Obraz celé dosavadní sezony se promítnul i do posledního zápasu. Sigma mířila na druhý konec republiky do Varnsdorfu a po sedmi minutách to bylo 2:0 pro domácí. Zápas na ručník.

Po poločase se ale děly věci. V 55. minutě Olomouc snížila, vzápětí byl vyloučen jeden z domácích hráčů a hosté trestali. I přes komplikaci v podobě zraněného gólmana, v 68. minutě srovnali a v poslední minutě dokonali otočku. "Jsme strašně rádi za výhru, tento zápas jsme venku potřebovali, bylo to hodně tvrdé,“ ulevil si trenér Miloslav Brožek.

Zmínit musíme také Líšeň, která sice o výhru v derby se Zbrojovkou přišla až těsně před koncem, ale i tak je na tom velmi dobře. Se třinácti body je pátá, na barážové místo ztrácí pouhé dva body. Hlavní důvod? Druhý nejvyšší počet bodů z venku, a to hned devět.

JIHLAVA PŘI JAROLÍMOVĚ DEBUTU PŘIŠLA V NASTAVENÍ O VÝHRU NAD VLAŠIMÍ A JE PŘEDPOSLEDNÍ