Serie A: Inter Milán se přiblížil titulu

Inter Milán porazil ve 33. kole Fiorentinu 2:0 a přiblížil se k obhajobě titulu. AS Řím sice vyhrál na hřišti Udine, na milánského lídra má však čtyřbodovou ztrátu. Třetí Juventus porazil AC Milán 3:2, který ztrácí na čtvrtou Fiorentinu rovněž čtyři body.

Fiorentina Interu dlouho odolávala, ale vedoucí tým tabulky odpor „fialek“ po poločase zlomil. Nejdříve otevřel skóre záložník Cambiasso a po chvíli upravil na konečných 2:0 mladý útočník Balotelli.

„Krizi jsme měli během prvních 25 minut, protože jsme dali Fiorentině příliš mnoho prostoru. Ta hrála dobře, ale i my jsme si vytvořili nějaké šance. V druhé půlce jsme změnili taktiku a všechno se zlepšilo“, uvedl kouč Interu Roberto Mancini.

Druhý gól v zápase dal teprve sedmnáctiletý forvard Mario Balotelli, který zaznamenal svůj první zásah v Serii A teprve před týdnem.

„Myslím, že má před sebou dlouhou kariéru a stále může mnohé zlepšovat. Ještě neukázal ani polovinu toho, co umí“, chválil svého svěřence Mancini.

AS Řím dokázal, i s uzdraveným Tottim v sestavě, otočit zápas v Udine a vítězstvím 3:1 si zachovat naděje na titul. Všechny branky tohoto zápasu padly až v druhém poločase. Udine poslal do vedení Di Natale, ale poté už pálili jen hosté. Nejdřív vyrovnal Vučinič, pak otočil „angličanem“ Taddei a v nastaveném čase ještě přidal jednu branku Guily.

„Jsem šťastný s dnešním výsledkem, který ukázal naší sílu. Tím, jak jsme dokázali skóre otočit, jsme všem předvedli naší odhodlanost v boji o italský titul“, prohlásil záložník AS Řím Daniele De Rossi.

Třetí Juventus si upevnil svou pozici, když porazil AC Milán 3:2. V divokém utkání otevřel skóre Del Piero, ale AC Milán zásluhou dvou rychlých gólů Inzaghiho otočil stav zápasu. Hasan Salihamidžič však dokázal ještě do konce poločasu vyrovnat a v 80. minutě vrátil vedení na stranu domácích.

„Byli jsme dobří, ale také jsme měli štěstí, protože nám Milán udělil v prvním poločase fotbalovou lekci. Důležité bylo, že jsme ještě do konce poločasu dokázali vyrovnat a nenechali si utéct hru“, vyzdvihl výkon Juventusu jeho brankář Gianluigi Buffon.

Serie A - 33. kolo, neděle: Inter Milán - Fiorentina 2:0 (0:0), AS Livorno - Cagliari 1:2 (1:1), Empoli - Parma 1:1 (1:1), FC Janov - FC Turín 3:0 (0:0), Lazio - Siena 1:1 (1:0), Neapol - Atalanta 2:0 (0:0), Reggina - Sampdoria 1:0 (1:0), Udinese - AS Řím 1:3 (0:0)