Hartvíkovice dohánějí vedoucí Ždírec

V 19. kole využili hráči Hartvíkovic zaváhání vedoucího Ždírce a stáhli jeho náskok v čele tabulky na 3 body a mají zápas k dobru. Harťál porazil s přehledem nebezpečnou Bystřici 3:0, naopak Ždírec i přes územní převahu prohrál v Janovicích 1:0. V duelu na dně tabulky mezi Jemncikem a Velkou Bíteší branka nepadla

JEMNICKO - VELKÁ BÍTEŠ 0:0
V úvodu utkání se obě mužstva jen osmělovala a k žádné vážnější situaci se nedostala. Vzruch přinesl až trestný kop Krejčího. V prvé půli měl šanci hostující Veselý a domácí Cech, jejich zakončení ale nebylo dostatečně kvalitní a tak gólem neskončilo.
V druhém poločase se hrála obdobná hra, rozhdčí tlačil domácí sérií standardek, obrana hostí ale pracovala bezchybně a nakonec si hosté mohli odvést 3 body, střídající Jelínek ale svoji propásl.

Rozhodčí: Ságl - P. Nenadál, P. Kůrka, ŽK: 1:1. Diváci: 200.
Jemnicko: Růžička - Obrdlík, Z. Kincl (79. Habr), Křivánek, J. Kincl - Vaculín (63. Ďurač), Krejča, Koutný, Anděl - Novotný (83. Noháček), Cech.
Velká Bíteš: Šula - Klusák, Pohl, Pelán, Blažek (15. Trojan, 90. Láznička) - Kadlec (88. Jelínek), Němec, Berka, Veselý - Buchta, Hammer.

OKŘÍŠKY - PELHŘIMOV 2:0
Okříšky přišly v týdnu o cenný bod z Jemncika, neboť toto utkání jim bylo kontumován a tak nastoupily s cílem získat 3 body odskočit dalším týmům ze spodku tabulky. Od úvodu se snažily o aktivní hru a tato hra brzy přinesla ovoce. Kanonýr Valenta využil zaváhání hostující obrany a lobem poslal domácí do vedení. V dalším průběhu zápasu se začal prosazovat i Plehřimov, ke gólu to však nevedlo a když jeden z brejků využil Bastl, bylo o výsledku rozhodnuto
Góly: 15. Valenta, 64. Bastl. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala - Ježek, Tekal, Zeman, Voda - Jančok (36. Večeřa), Dočkal, Malý, Jůza - Bastl (66. Jeřábek), Valenta (90. Hekerle). Pelhřimov: J. Moravec - Vacek, Kuš (71. Hurda), Krčil, Smrčka - Regásek (46. Kmoch), Máca, Krtek, M. Moravec - Liška, Adamec (66. Rumanovský).

HUMPOLEC – ŽIROVNICE 1:0
Utkání příliš kvalitní fotbal nepřineslo. Humpolec se už potřeboval chytnout a nakonec se mu to povedlo. Jediná branka padla z penalty po faulu golmana na pronikajícího Černíka, kterou Šplíchal s přehledem proměnil. Hosté byli v útoku bezzubí, vyrovnat mohli jen v úvodu druhé půle kdy Serbus trefil břevno.
Gól: 10. Šplíchal (PK). Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 3:4. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Kameš, Hes, Procházka, Kotek (86. Schmiedl) – Janda, Černík, Pícha, Svoboda – Paťha (34. A. Beránek), Šplíchal (73. Lepeška). Žirovnice: M. Poustecký – P. Houška, Kněžínek, Beneš, T. Máca – T. Houška, Charousek, Vodáček (46. Serbus), Kořínek – Cvach (63. Staněk), J. Poustecký (73. Weith).

M. BUDĚJOVICE - TŘEBÍČ B 5:3

Do vedení šli po Venhodově hlavičce hosté, ale ještě do poločasu se trefil pozdější hrdina zápasu Tomáš Michal. Hned začátek druhého poločasu ale diváky gólově navnadil. Slovo si nejprve vzal Durajka, který střelou k tyči vrátil Třebíči vedení. Vyrovnat se vzápětí podařilo Bustovi po rohu Škody. Svůj den měl především Michal, který se po dlouhém nákopu pověsil do vzduchu a křížnou hlavičkou do šibenice poslal domácí poprvé v zápase do vedení. Pět minut před koncem pak zkompletoval svůj hattrick, když po úniku Šabatky doklepával do prázdné branky. Zápas pak zdramatizovala penalta Durajky, kterou Klouda sice vyrazil, ale jen k Durdovi, který snížil. V závěrečném náporu se do vápna domácích vydal i brankář Koubek, ale odvrácený míč vybojoval na půlce Šabatka a v nastaveném čase ve stylu power-play zpečetil výsledek.
Góly: 45., 68. a 85. Tomáš Michal, 49. O Busta, 90+3. Šabatka - 28. Venhoda, 48. Durajka, 87. Durda. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:5. Diváci: 150. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Klouda - Novotný, K. Busta, O. Busta, Michal Černý - Marek Černý (82. Pařízek), Škoda, Vranka, Veselý (50. Malík) - Tomáš Michal, Krejčí (69. Šabatka. Třebíč B: Koubek - J. Jurka, Brabenec, Ošmera, Venhoda - Heres (74. Durda), Netoušek, Durajka, Man - Rygl (57. Dvořák), Svoboda (67. V. Jurka).

HARTVÍKOVICE - BYSTŘICE 3:0
V prvním poločase byla hra vyrovnaná ve 22.minutě vlétl do velkého vápna jeden z hostujících útočníků,jeho pád byl ovšem příliš okatý a jak hlavní tak asistent byli hodně blízko. Hned ve 25.minutě postupoval sám na brankáře Mičko a trefil přesně k tyči 1:0.Ve 34.minutě mohlo být srovnáno,ale jeden z hostujících hráčů sám před Chalupou neuspěl.Na druhé straně postupoval ve 40.minutě sám Horváth,ale Šebek perfektně vytáhl na roh.Po přestávce začali mít převahu domácí v 56.minutě nastřelil Hošek tyč a byl to nejlepší střelec soutěže Neumann,který pojistil v 60.minutě vedení Hartvíkovic.Když přidal po rohu v 72.minutě hlavou třetí branku Vodička bylo o utkání rozhodnuto.V poslední čtvrthodince zahodili domácí dalších několik příležitostí k zvýraznění skóre,ale to už nikoho nemrzelo.Stínem utkání byl v nastaveném čase zákrok hostujícího útočníka Buchty,který zcela nepochopitelně "přejel" Chalupu a po právu odešel z hřiště s červenou kartou.Před 150 diváky řídil s přehledem rozhodčí Fabeš
Góly: 25. Mičko, 60. Neumann, 72. Michal Vodička. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (90. Buchta). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Hartvíkovice: Chalupa - Kašpar (71. Bdžoch), Záviška, Michal Vodička, Zedníček (88. Sýkora) - Mičko, Chládek, Hošek, Nikolov (53. Duša) - Horváth, Neumann. Bystřice: Šebek - Kozáček, Vícha (79. Matoušek), Sysel, Mitáš - Vrzal, Matuška, Sklenář, Zbytovský - Holý (72. Špatka), Buchta.

POLNÁ – PACOV 6:1
Polná se pyšní kvalitní ofenzívou, kterou ale na jaře nepotvrzovala. Bylo tedy otázkou času kdo to odnese. Po 17. minutách byla odpověď na světě, tou dobou už to bylo 3:0. Kanonáda se nezastavila nai v druhém poločasu a tak divíci viděli celkem 7 branek, z toho 6 v síti Pacova a tak odcházeli po konci utkání velmi spokojeni
Góly: 12. Kovář, 14. Körber, 17. Adamec, 56. Hlávka, 66. Frolda (PK), 69. Tomas – 72. Vejsada (PK). Rozhodčí: Machát. ŽK: 3:4. Diváci: 400. Poločas: 3:0. Polná: Skočdopole – Hlávka, Frolda, Pártl, Mezera – Kovář, Holas (46. Gondek), Krčál (76. Takacs), Adamec – Körber, Oberreiter (46. Tomas). Pacov: Píša – Vejsada, Grombíř, Přibyl, Vlk - Kolací, Rybčák (60. Zeman), Kubů, Maršík – Hrobský, Jiřík.

JANOVICE - ŽDÍREC 1:0
Začátek utkání se domácím povedl, již v 6. minutě šli dovedení, když penaltu po sražení Rychetského sám postižený proměnil. Od té doby se domácí soustředili na bránění, hosté sice udávali tempo hry, vyložené gólovky však nepřicházely, naopak Janovice hrozily z brejků. Nejblíže vyrovnání byl v 88. minutě Mareš, který trefil tyčku
Gól: 6. Rychtecký (PK). Rozhodčí: Martenek, ŽK: 2:4, ČK 0:1 (78. Benc). Diváci: 130. Janovice: Rezničenko - Tržil, Soural, Chramosta, Lokvenc - Lovětínský, Špendlíček, Fišer, Šeda (73. Lapeš) - Rychtecký, Padrnos (87. Hamara). Ždírec: Benc – Kysilko, Klupka, Havel – Slanař, Smejkal (78. Šváb), Čalkovský, R. Mareš, Šnobl – Hanousek (68. Máša), Blažek (75. Sobotka).

FK BOROVINA - SFK VRCHOVINA 2:0 (1:0)

Domácím vyšel vstup do utkání, již v 2. minutě ce prosadil Prokeš, který zužitkoval centr Zvěřiny. Hosté pak sice převzaly otěže utkání, ke gólovému efektu to ale nevedlo.
Také start do druhé půle byl pro domácí skvostný. Již v první minutě se míč dostal ke Zvěřinovi a ten zvýšil na 2:0. Hosty to jakoby zlomilo a hru ovládli domácí. Vrchovina pak přeci jen hru střídáním oživila, ale skóre se již nezměnilo.
Góly: 2. Prokeš, 46. Zvěřina. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Borovina: Kantor – Rambousek, Kohlstrom, Štveráček – Štěpnička, Tomek, Brzezina, Ciprys (46. Urban, 90. Pavlík), Zvěřina - Prokeš (75. Novák), Pokorný.
Vrchovina: Krupík - Polášek, Suský, O. Poul, V. Fagula - Wolker (72. Mrkos), K. Skalník (62. Kalich), Němeček, M. Skalník - Šustáček, Mužátko (62. Kršek).

Příští kolo: Pelhřimov - Polná, Pacov - Borovina, Vrchovina - M. Budějovice, Třebíč B - Janovice, Ždírec n. D. - Hartvíkovice, Bystřice n. P. - Jemnicko, Velká Bíteš - Humpolec, Žirovnice – Okříšky.