Vedoucí Rapotice prohrály a Měřín s Budišovem se na ně bodově dotáhli

Lídr tabulky FC Rapotice padl v Hrotovicích a jelikož nejbližší pronásledovatelé Měřín a Budišov nezaváhali, je na čele tabulky hned trojice mužstev s 32 body. Rapotice mají k dobru jedno utkání. Na dostřel jsou právě po výhře nad Rapoticemi hráči Hrotovic, pátý Bedřichov opět selhal a postupové úvahy se mu vzdalují.

Rokytnice – Mohelno 1:1 (1:0)
Branky: Rygl - Mužík

Sestava Rokytnice: Herbrych – Šulc, Chládek, Sochna R., Svoboda P. – Sochna P., Bílek, Rygl, Ferkl (65. Nosek) – Ster (58. Jičínský), Vahila

Začátek utkání se odehrával stejně jako každý začátek Rokytnice v jarní části. Prvních dvacet minut hra na jednu bránu, ale opět Rokytnice neproměnila ani vyložené šance. Největší měl Sochna Petr kdy se ocitl v tváří tvář brankaři Mohelna, ten ale kryl. Po dvaceti minutách se hra docela vyrovnala a osmělili se i hosté. Při jednom nevinném balonu brankář Rokytnice špatně odhadl balon a zrodila se největší šance Mohelna kdy byl útočník sám před brankařem, ale gólman domácích ho vychytal. Přece jen mírně aktivnější domácí se dočkali, když se v 27. minutě technickou střelou z vápna prosadil Rygl. Do poločasu už se nic zvláštního nestalo a do kabin se šlo zaslouženým vedením pro domácí. Do druhé půle přišli domácí ospalí a koledovali si o gól. První varování zanedlouho přišlo. Hosté zahrávali přímý kop pár metru za vápnem, hostující Horký ho nekopl vůbec špatně, gólman domácích ho vyrazil jen do spojnice břevna a tyče, odtud se balon odrazil na malé vápno přímo k hráči hostí který ale z malého vápna trestuhodně přestřelil – velká šance hostů. Domácí však ani toto neprobralo a tak přišel trest. Dlouhý aut hodil Malý přímo do vápna kde byl velký zmatek a nakonec míč skončil v domácí bráně. Střelcem branky Mužík. Od té doby se domácí probudili a hrálo se prakticky na jednu bránu. Velkou šanci měl Ster kdy se pěkně uvolnil ve vápně ale střelou našel jen brankáře hostů. Hra na jednu bránu pokračovala a nervozita začala pracovat. Podráždění hosté přestali ovládat své nervy. Hostující Horký nepochopitelně sundal dres a začal odcházet ze hřiště, než ho však stačili hosté vystřídat dostal za své „divadlo“ žlutou kartu, jelikož to byla jeho druhá, viděl automaticky červenou. Další červenou rozhodčí hostům odpustil když Němec zezadu nakopl domácího Jičínského přes kotníky – to byla velká benevolence sudího. Co se však odehrálo na konci to nemá obdoby a s fotbalem nic společného. Běžela 90.minuta, do velkého vápna se vřítil domácí Vahiľa a upadl, balon letěl do zámezí avšak jeden z hostujících hráčů (Foretník) se slovy „simulante“ mu dupnul přímo na břicho –tento zkrat nechápali ani hostující trenéři. Po protestech domácích sudí nakonec faul uznal a byla z toho penalta, ale k úžasu všech rozhodčí za tento zákrok udělil jen žlutou kartu. Domácí kapitán Chládek ale penaltu neproměnil, nutno uznat že hostující brankář Ležák ji bravurně vystihl. Na závěr podotknu že domácí hráč Vahila po brutálním faulu skončil ve vážném stavu s podezřením na vnitřní zranění v nemocnici, o to větší nepochopení že rozhodčí za tento faul v přerušené hře udělil jen žlutou kartu.

Křižanov – Rudíkov 2:1
Branky: A.Burian 2 – vlastní, Poločas: 0:1 Žluté karty: 3:3

Za pěkného jarního počasí přivítal Křižanov na svém hřišti tým z Rudíkova. Domácí hráči v minulém kole porazili SFK Vrchovinu 2:0 a hosté remizovali s vedoucím mužstvem 1.B třídy sk. B 1:1. Křižanov nastoupil v pozměněné sestavě oproti minulému zápasu a to kvůli zranění Klimeše, nemoci Navrátila a Endlichera.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Již od prvních minut začali udávat tempo hry. V osobních soubojích byli důraznější a dravější ale i přes jejich snahu vstřelit vedoucí branku se jim to nedařilo.Jednu z největších šancí promrhal hostující útočník, který se po krásném centru z pravé strany ocitl v tváři v tvář domácímu Bajerovi, který pohotovým zákrokem jeho šanci zlikvidoval. Domácí hráči ohrožovali hostujícího golmana většinou ze standardních situací, které bohužel končili v jeho náručí. Branky se diváci dočkali ve 20. minutě a to po špatné komunikaci mezi domácím Milotou, který přehlavičkoval vyběhnutého golmana Bajera. V prvním poločase další branka nepadla a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Rudíkov.
Druhý poločas začali domácí náporem. Běžela 47. minuta a před vápnem byl faulován domácí hráč. K přímému kopu se postavil útočník A. Burian, který výzvu proměnil a bylo srovnáno. Hostující hráče gól zaskočil. Domácí se začali lépe pohybovat a v osobních soubojích přitvrdili. Hosté si žádnou vyloženou šanci v druhém poločasu nevytvořili a tak poslední slovo měl opět domácí útočník A. Burian, který v 81. minutě otočil výsledek zápasu na 2:1 pro Křižanov. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a tak Křižanov uhrál ve svém druhém domácím utkání další 3 body.

Sokol Hrotovice - FC Rapotice 1:0 (0:0)

1:0 – 53. min Salák
FC Rapotice: Sosutružník - Ješina, Laš Milan, Šic, Káňa - Laš Martin (62 Vaverka), Saša, Slaný, Andrej (70 Jašek M.) - Matoušek, Illek

Utkání začalo aktivitou Rapotic, hosté s podporou větru se snažili tvořit hru, nicméně gólový efekt to nepřineslo. Často je zastavil praporek rozhodčích, o ofside se jednalo jen ojediněle ... Ve dvacáté minutě se po pěkné akci ocitl za obranou Laš Martin, jeho střelu ale golman domácích bez problému lapil. Pak se hra vyrovnala a domácí se snažili také o vstřelení gólů. Jejich situace ve vápně byly nebezpečnější než rapotické.
Druhý poločas začal tak jak skončil první. Ale v 52. minutě hosté ztratili v útoku míč a domácí překopli obranu Rapotic (kde byl stopér a předstopér ???) a útočník domácích své sólo proměnil ve vedení 1:0. Rapotice se pak snažili o vyrovnání. Čas plynul, šance nepřicházely a blížil se konec utkání a Rapotice začaly hrát vabank. Domácí moc nebezpečných brejků neměli, ale jejich obrana fungoval dobře a nepouštěla hosty do šancí. A když nepřišel gól ani ze závěrečných závarů v nastaveném čase, radovali se domácí z nejtěsnější výhry 1:0

LUKA – NOVÝ RYCHNOV 5:1
V prvním poločase oba týmy spíše bojovaly, než hrály fotbal. Domácí byli v křeči, a nedokázali se dostat do hry. Poté se ale domácí prosadili. Po trestném kopu Trombelliho skóroval Duba, a poslal Luka do vedení. Hned v zápětí Merhaut zatáhl balon, a na velkém vápně našel Vyskočila, který neváhal, a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
V druhém poločase Urban tvrdou střižnou střelou dosáhl branky. A od té doby na hřišti vládli domácí. Zbytek zápasu si do svých rukou vzal Trombelli a postupně, v 65. minutě z pokutového kopu, a nádherným sólem pres celé hřiště v minutě 75. zvýšil na 5:0. Hosté korigovali až v nastaveném čase, kdy se krásnou střelou prosadil Borysyuk.
Góly: 35. Duba, 37. Vyskočil, 50. Urban, 65.(pk.) a 75. Trombelli – 90. Borysyuk. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 4:2. Diváci: 130. Poločas: 2.0. Luka n. J.: Žatečka – Mach, Vyskočil (80. Kourek), Brtnický, Šimánek (30. Kubeš) – Urban, Trombelli, Doležálek, Merhaut – Duba (78. Číhal), Kubát. N. Rychnov: Holan – Parian, Chalupa (46. Růžek), Martínek, Švec, Koubek, Norek, O. Loskot (58. Borysyuk), Hájek, Zeman, T. Loskot.

TELČ – BEDŘICHOV 4:2
Hráči Telče měli úvod z říše snů. Ze dvou křídelních akcích Chalupy vyústily dva pokutové kopy, které s přehledem proměnil Bartušek, a poslal tak domácí po dvanácti minutách zápasu do dvoubrankového vedení.
Hosté byli evidentně zaskočeni a do konce prvního poločasu si nedokázali vytvořit brankovou příležitost. Pět minut po přestávce se bedřichovskému Kocmánkovi naskytla možnost v podobě standardní situace z hranice dvaadvaceti metrů a telčský gólman Nedorost byl na jeho kop krátký – 2:1.
Domácí ovšem nechtěli dopustit drama - konkrétně Holý, který využil nedůrazného vyběhnutí brankáře a poslal své barvy opět do dvoubrankového vedení. Že standardní situace nejsou Kocmánkovi cizí se domácí mohli opět přesvědčit v 76. minutě. To bylo ovšem v podání hostů vše. Naopak za domácí již v nastaveném čase pojistil vítězství Kratochvíl.
Góly: 9. a 12. Bartušek (oba z pk), 60. Holý, 90. Kratochvíl – 50. a 76. Kocmánek. Rozhodčí: Kučeřík – Pfeifer, Prokop. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 2:0. Telč: Nedorost – Černáš, Jančo, Dolejský – Chalupa, Bartušek, J. Všohájek, Plucar, D. Všohájek (68. Kratochvíl) – Holý (88. Šeda), Petrů (65. Kříž). Bedřichov: Šereda – Vanko, Hašek, Pokorný, D. Cabuk (75. G. Cabuk), D. Oberreiter, Mašek (47. Grepr), Bláha, Škoda, Kocmánek, A. Oberreiter.

Vrchovina B – Měřín 0:2 (0:1),