OP Třebíč - Studenec deklasoval lídra z Okříšek 4:0

Že to s bojem o první místo myslí ve Studenci vážně ukázal nedělní zápas, ve kterém smetli dosavadního lídra tabulky, celek Okříšky B, na svém hřišti 4:0. Do popředí se také dere Slavia Chlístov, která nadělila svému soupeři rovněž 4 branky, dokázala to na hřišti rezervy Přibyslavic. V souboji na dne tabulky byl úspěšnější Čechtín a přenechal poslední místo Kojeticím.

Vícenice - Vladislav 1:2 (0:2)
Branky: Franěk - Slavík Z., Texl
Vícenice:
Vladislav: Vyletěl Z. - Knotek, Otruba, Háňavka, Kašpar - Petz(Sekerka), Nováček, Krátký, Slavík L. - Slavík Z.(Murín), Texl(Paločko)
Rozhodčí: Rygl
ČK: 0:1 Otruba
Diváci: cca 150 (min polovina v Vladislavi)
Na hřišti nepříjemného soupeře, který má ve svém středu několik bývalých hráčů Náměště se představili vladislavští muži. Soupeř utrpěl v minulém kole debakl v Třebenicích a ten zajisté chtěl odčinit v tomto zápase. Možná trochu překvapivě byli lepším týmem hosté, kteří často zaměstnávali domácí obranu a brankáře. Domácí jen nakopávali míče a následné střely byly mimo branku. Takový vývoj utkání domácí nesli špatně psychicky, začali se mezi sebou hádat a k tomu jim hosté vstřelili v 31.minutě Zdeňkem Slavíkem první a ve 34. minutě Texlem druhý gól. Do konce poločasu zahrozili domácí střelou do tyče. Pokud měla na výkonu domácích v prvním poločase vliv páteční dohrávka poháru v Lipníku, tak bouře v kabině domácích vyhnala únavu z domácích borců a společně s nimi vlétla do druhého poločasu. Ten byl pravým opakem toho prvního, od úvodní minuty se hosté jen bránili a s obtížemi se dostávali za polovinu. Díky nemohoucnosti domácích však skóre zůstávalo stejné, ovšem tlak domácích zesiloval a hosté někdy jen za cenu odkopů za plot hřiště v čemž vynikal zejména Kašpar drželi náskok. Přetížená obrana hostů neodolala a stoper Otruba zabránil míči do branky jen rukou za což viděl od velmi dobře pískajícího rozhodčího Rygla červenou kartu. Domácí stejně jako na podzim ve Vladislavi penaltu do stejného místa proměnili. Na místo stopera se přesunul Nováček a hosté hrající v deseti lidech dokázali také ohrozit branku domácích, kdy zejména šance Krátkého volaly po gólu. To se však již přiblížil konec utkání a s posledním hvizdem rozhodčího nastala radost vladislavských ze zisku tří cenných bodů.

Čechtín : Kojetice 3:0 (2:0)

Branky: Semrád, Kratochvíl, Milostný. Rozhodčí Cabadaj.

V souboji dvou zachraňujících se celků byli od úvodu lepší domácí. Nejprve promarnil Milostný obrovskou šanci, když z úrovně penalty minul hlavou branku. O několik minut později už se domácí ujali vedení po centru Milostného a přesném zakončení kapitána Kratochvíla. Další gól padl po kuriózní situaci. Stopér Semrád zahrával trestný kop z vlastní poloviny a skákavý míč brankář Kojetic zachytil až těsně za brankovou čarou. Hosté za celý poločas ohrozili branku Čechtína pouze z několika přímých kopů.

Druhý poločas byli Kojetice mnohem aktivnější a pokoušeli se zdramatizovat zápas. Domácí se soustředili na pozornou obranu a rychlé brejky. To se jim dařilo a po jednom z nich přihrál nezištně Kolman Milostnému a ten doklepl míč do prázdné branky. Krásný zákrok předvedl i domácí golman Macek, když efektním skokem vyrazil tečovaný trestný kop. Čechtín mohl několikrát ještě navýšit skóre, ale ve vyložených šancích selhal a tak se radoval z konečného vítězství 3:0.

Třebenice : Hartvíkovice B 1:3

Goly: Smilek - Sýkora Milan 2x, Křivánek
Oba týmy hrály od začátku ve velkém tempu. Do 20. minuty Třebenice vedly na stoprocentní šance 4:1 (3x břevno), ale přesto jediný gól 1. půle dal hartvíkovický Sýkora. Ani druhá půle nebyla chudá na šance z obou stran. Ale opět to byly Hartvíkovice, které po akci na jeden dotek zvýšily na 0:2 (dával Křivánek). Poté co Třebenice neproměnily další velkou šanci, hosté odpověděli 3. gólem, kdy oba hartvíkovičtí útočníci utekli domácí obraně a s přehledem proměnili na 0:3. Deset minut před koncem upravil skóre Smilek, když po pěkné přihrávce šel sám na golmana hostí a s přehledem proměnil. Gól domácí hráče povzbudil a dostali se do většího tlaku, ale gólově se neprosadili. Atraktivní útočný fotbal pokazilo akorát deštivé počasí. Rozhodčí Rubák.
Studenec - Okříšky B 4:0 (2:0).
Branky: 21. a 70. M. Mrňa, 10. K. Mrňa, 87. Hájek. V divácky velice pohledném a slušně hraném zápase byli hosté nebezpeční pouze po hranici velkého čtverce. Naopak domácí si vypracovali i brankové příležitosti, které s chutí proměňovali. Rozhodčí Holý.

Náměšť B - Blatnice 0:2 (0:1).
Branky: 22. Šabatka, 52. Petržela. Domácí měli jednu vyloženou šanci, ale ze tří metrů se nedokázali prosadit. Aktivitu ale měli na svých kopačkách hosté, kteří si vcelku v pohodě dokráčeli k vítězství. ČK: 88. Ptáček (Náměšť). Rozhodčí Barák.

Přibyslavice B - Chlístov 0:4 (0:2).
Branky: 7. Ježek, 40. Novák (P), 50. Havelka, 79. kružík. Hosté byli po celý zápas lepším týmem, měli více ze hry a výhru si rozhodně zasloužili. Rozhodčí Dobrovolný.

Stařeč - Opatov B 3:3 (3:1).

Branky: 15. a 35. Maštalíř, 7. Koreš - 54. a 75. Ošmera, 45. Kravka. Vstup do utkání vyšel domácím a už v 7. minutě šli do vedení zásluhou Koreše. Když v 15. a 35. minutě přidal Maštalíř další dvě branky zdálo se být utkání rozhodnuto. Hosté dokázali ale v poslední minutě první půle snížit zásluhou Kravky, a jak se později ukázalo byla tato branka pro vývoj utkání rozhodující. Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji. Když v 54.minutě Ošmera snížil na rozdíl jedné branky, bylo z utkání drama. Hosté pokračovali ve své aktivitě, domácí znervózněli a výsledkem bylo vyrovnání v 75. minutě zásluhou Ošmery. Utkání dvou rozdílných poločasů tak skončilo spravedlivou remízou. Rozhodčí Čurda.

Přibyslavice B : Chlístov 0:4 (0:2)