Štajnerova branka zařídila Hannoveru remízu

Český útočník Jiří Štajner pokračuje ve své jarní střelecké formě a čtvrtou brankou v posledních sedmi zápasech německé ligy pomohl Hannoveru k remíze 2:2 s Herthou Berlín. Domácí sice vedli po zásahu jednatřicetiletého Čecha již 2:0, ovšem hosté dokázali po změně stran srovnat.

Štajnerova šance přišla ve 26. minutě a velmi mu k ní pomohl jeho krajan v brance soupeře Jaroslav Drobný. Nedohodl se s obráncem Šimuničem, který ho přehlavičkoval, a na dotírajícího Štajnera čekala opuštěná branka. Deset minut po změně stran však snížil z penalty Chahed a za dalších deset minut srovnal Piszczek. Jen několik vteřin předtím opustil hřiště další český hráč v dresu Herthy Rudolf Skácel.

Velkou šanci na přiblížení se záchraně promarnil Norimberk, jenž vedl nad dalším sestupem ohroženým týmem Bielefeldem 2:0, přesto nakonec získal jen bod za remízu 2:2. Domácí se dostali do vedení po brance Mintála, který si narazil s českým kanonýrem Janem Kollerem a rozvlnil síť. Krátce nato se po standardní situaci prosadil Sajenko. Jenže hosté, v jejichž obraně hráli Češi Radim Kučera a Petr Gabriel, zabrali a srovnali. Norimberk je tak na šestnácté příčce se ztrátou dvou bodů právě na Bielefeld, který drží první nesestupovou pozici.

Velký boj se vede i o druhé místo v tabulce. Schalke uspělo na hřišti Hamburku, když jedinou branku utkání vstřelil již po dvou minutách hry útočník Kuranyi. Německý reprezentant tak navázal na minulé kolo, ve kterém nasázel čtyři góly Chotěbuzi. Hamburk, kterému naposledy chyběl distancovaný český záložník David Jarolím, se po celý zápas tlačil za vyrovnáním, ovšem ani v těch největších šancích nedokázal najít recept na vstřelení branky.

Třetí Schalke se tak v tabulce bodově dotáhlo na Brémy, které nezvládly zápas v Karlsruhe a musely bojovat alespoň o remízu 3:3. Tu tři minuty před koncem zařídil Sanogo. Sebral tak šanci vedoucímu Bayernu Mnichov na to, aby si již v nedělním utkání se Stuttgartem zajistil titul.

Výsledky - 30. kolo:

Bochum - Duisburg 1:1 (84. Šesták - 26. Niculescu)
Chotěbuz - Rostock 2:1 (82. Rost, 90. Rangelov - 16. Cetkovič)
Hamburk - Schalke 0:1 (2. Kuranyi)
Hannover - Hertha Berlín 2:2 (18. vlastní von Bergen, 26. Štajner - 56. Chahed z pen., 65. Piszczek)
Karlsruhe - Brémy 3:3 (15. a 59. Freis, 67. Kapllani - 23. Diego, 29. Ozil, 87. Sanogo)
Norimberk - Bielefeld 2:2 (30. Mintál, 39. Sajenko - 47. Wichniarek, 68. Bollmann)

[ 26.4.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]