Hartvíkovice v šlágru kola vyhrály ve Ždírci 1:2 !!!

V přímem souboji oprvní místo se domácí ujali vedení gólem z pokutového kopu, Hartvíkovice byly aktivnějším celkem a po zásluze nejen vyrovnali, ale po brance kanonýry Neumana si také odváží všechny tři body a dostali se na první místo. Důležitou výhru zaznamenali hráči Spartaku Velká Bíteš, na svém hřišti porazili na jaře tápající Humpolec 3:1, jednu z branek dal Tomáš Pelán (na fotce)

HFK Třebíč „B“ - Janovice TJ Sapeli 2 : 0

Soupeř přijel s jasnou taktikou hrát ze zabezpečené obrany a hrozit z brejků. To také začali praktikovat hned od úvodních minut. Domácí se snažili naopak hrát po zemi a narážečkami se dostat do vápna soupeře. V 5 min Heres dobře nacentroval ,ale osamocený Man v přesile neuspěl. V 11 min. domácí Brabenec špatně rozehrál a náznak soupeřovi akce likviduje Hradecký. V 22 min. Durajka po rozehraném rohovém kopu dobře střílí ,ale golman hostů je připraven . Potom se domácí přizpůsobili hře hostí a byla to jen nakopávaná. Ve 42 min. rozehrával Durajka přímý kop za faul a ve vápně se nejlépe orientoval Netoušek, který míč jen lízl hlavou a domácí se ujali vedení 1 : 0
V 51 min. se dobře prodral hostující obranou Durajka a jen za cenu nedovoleného zákroku jej hosté zastavili- jen žlutá karta hostům . Po rohovém kopu se v 60 min. dostal k hlavičce Ošmera ,ale brankář hostů byl dobře postaven a chytá. Další náznak šance domácích přišel v 65 min. kdy Křivánek dobře zatáhl míč ,ale Man chtěl řešit situaci sám místo toho aby přenechal míč Durajkovi a nic z toho nebylo. Soupeř zahrozil v 74 min. ,ale jeho hlavičku bez problémů chytá Hradecký. V 80 min. vyšla dobrá kombinace po ose Křivánek- Man ten zatáhl míč k brankové čáře a předložil před branku Netouškovi ,který střílí druhou branku v tomto utkání. Soupeř se ještě pokusil s výsledkem něco udělat a začal hrát na tři útočníky ,ale dobře organizovaná obrana domácích v čele s kapitánem Ošmerou a navrátilcem po zranění Prokopem je do vážnější situace nepustila .Domácí ještě jednou střídali kdy v 82 min místo mana šel do hry Svoboda Marek. Pro domácí důležité vítězství jelikož je teď čeká náročných čtrnáct dní ve kterých odehrají čtyři utkání.
Góly: 42. a 80. Netoušek. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Třebíč B: Hradecký - Brabenec, Ošmera, Prokop, V. Jurka (46. Venhoda) - Křivánek, J. Jurka, Durajka (76. Dvoářk), Heres - Man (82. M. Svoboda), Netoušek. Janovice: Rezničenko - Tržil, Reiterman, Chramosta (61. Lapeš), Lokvenc - Lovětínský, Špendlíček, Fišer, Šeda (75. Hamara) - Rychtecký, Padrnos

V. BÍTEŠ – HUMPOLEC 3:1
Povedený začátek měli domácí hráči, obrana hosté nabídla Hammerovi branku jako na zaltém podnosu a ten se nemýlil. Bíteš pokračovala aktivně a dobrou hrou k vážnějším šancím soupeře nepouštěli. Jenže hosté přesto dokázali srovnat, když na hranici ofsajdu (spíše za ní) se dostal k míči Pícha a prostřelil Šulu. Do poločasu si domácí vytvořili velkou šanci v podobě nájezdu Hammera, kterého krásně našel Berka, jenže domácí forvard v souboji proti Padrnosovy netrefil bránu. Solidní možnost měl také domácí Němec přímým kopem z hranice vápna ovšem ohrozil pouze zeď hostujících hráčů. Těsně před přestávkou však vzal míč Pelán, jeho pokus o narážečku sammrem dopadl neúspěšně, k míči se dostal Jelínek a poslal jej za beky, tam byl Tomáše Pelán, který s přehledem propálil brankáře Humpolce- 2:1. Těsně před přestávkou domácím ještě zatrnulo při sérii rohů, kdy musel Šula hasit nebezpečnou hlavičku hostujícího hráče
Druhý poločas odstartovala šance v podobě hlavičky Veselého, Padrnos byl tentokrát na místě. Poté se domácí nechali zbytečně zatlačit. Ovšem tentokrát jejich defenziva fungovala dobře a větší šance soupeř neměl, ohrožení tak přicházelo hlavně ze standartních situací. Díky výškové převaze a také pohotovým zákrokům Šuly domácí drželi výsledek zaručující tři body. A když agilní Berka odcentroval do vápna a míč se odrazil k volnému Jelínkovi dostal výsledek definitivní podobu- 3:1. V hodně nervózním závěru už toho na hřišti z fotbalového kumštu k vidění moc nebylo a výsledek zůstal nezměněn.
Góly: 1. Hammer, 41. Pelán, 70. Jelínek – 14. Pícha. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:1. V. Bíteš: Šula – Klusák, Trojan, Berka, Pohl – Pelán, Němec, Veselý, Jelínek – Hammer, Buchta. Humpolec: Padrnos – Kameš, Keller, Svoboda, Černík – Kotek, Pícha, Schmiedl (51. Kopic), Janda – Procházka, Beránek

ŽIROVNICE - OKŘÍŠKY 0:3
Ve vyrovnaném utkání hrály prim pokutové kpopy. První z nich hostuijící Valenta proměnil a ukluidnil tak hru hostí, kteří po brance byli lepším celkem. Týž hráč ještě do poločasu korunoval aktivitu hostí druhou brankou.
V druhé půli se kopaly další 2 pentle. Tu první domácí Kořínek zahodil a když v 76 minutě šlel na penaltu opět hostující valenta a zkompeltoval hattrick, bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté si vezou po zásluze domů všechny 3 body a Slavoj se vracé do boje o záchranu.
Góly: 24., 35. a 76. Valenta (první a třetí PK). Rozhodčí: Machát. ŽK: 2:2. Diváci: 130. Poločas: 0:2. Žirovnice: Šamal - P. Houška, Dýnek, Kořínek, Poustecký (79. Staněk) - Charousek, Serbus (66. Vodáček), T. Houška, Kněžínek - Cvach, J. Musil (46. Zaňák). Okříšky: Fiala - Tekal, Voda, Zeman, Ježek - Večeřa (68. Tůma), Dočkal, Valenta (84. Hekerle), Jůza (79. Jeřábek) - Bastl, Malý.

PELHŘIMOV - POLNÁ 1:0

Bitva o třetí místo přinesla kvalitní podívanou s řadou šancí na obou stranách. V prvním poločase měli blíže k brance hosté, ale Oberreiter v tutovce selhal. Tentýž hráč mohl poslat hosty do vedení i na začátku druhé půle,ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Rozuzlení přinesla až 80. minuta, kdy domácí po faulu na Regáska kopali penaltu a tu proměnil Vaněk. Utkání by sůíše slušela remíza, ale na kdyby se nehraje a tak 3 body zůstávají doma a Pelhřimov zůstává na dostřel od vedoucího dua Hartvíkovice, Ždírec.
Gól: 80. Vaněk (PK). Rozhodčí: Virčík. ŽK: 2:4. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Pelhřimov: J. Moravec - Švec, Krčil, Kuš, Smrčka - Regásek (90. Kmoch), Máca, Krtek, Liška - Vaněk, Adamec (69. Hurda). Polná: Skočdopole - Mezera, Frolda, Kratochvíl - Kovář (42. Gondek), Krčál, Holas, Hlávka - Oberreiter, Adamec (80. Tlačbaba) - Tomas (60. Takacs).

BYSTŘICE - JEMNICKO 2:1
Domácí začali aktivně a již v 10 minutě mohl poslat Sklenář domácí do vedení, z malého vápna ale překopl odkrytou bránu. Hosté pak přeci jenom ožili a aktivní a nekompromisní obranou hrou znepříjemňovali domácím život.
V druhé půli se hosté dokonce dostali do vedení, to se trefil Cech a zdálo se, že se postarají o další překvapení. Domácím se však podařilo rychle odpovědět a Sklenář 2 brankami v rozmezí 2 minut poslal hosty do kolen. Ti už se v závěru na vyrovnání nezmohli a tak odjíždí domů s prázdnou.
Góly: 69. a 71. Sklenář - 65. Cech. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Bystřice: Šebek - Mitáš, Vícha, Sysel Kozáček - Zbytovský, Sklenář, Matuška, Vrzal (75. Špatka) - Holý (87. Svoboda), Havlíček (85. Prášil). Jemnicko: Růžička - Anděl, Křivánek, Koutný, Kincl - Noháček, Krejča, Ďurač, Vaculín (83. Čech) - Novotný (79. Gardoň), Cech.

PACOV – BOROVINA 0:0
Hosté se prezentovali v Pacvě dobrým výkonem a když se k tomu přidali i domácí, hrál se pohledný fotbal. Již ve 4.minutě mohli jít domácí do vedení, ale Maršík proti Kantorovi neuspěl. Také hosté si vytvořili v prvé půli golovky, golman Basík byla la vždy proti.
Druhý půle přinesla také kvalitní fotbal, ovšem bez výraznějších šancí. Až v samém závěru měl rozhodnutí na kopačkách domácí Kubů, ale ani on neuspěl a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.
Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Pacov: Basík – Vejsada, Grombíř, Vlk, Přibyl – Maršík (67. Vysiblo), Kolací, Hrobský, Čech – Kubů. Rybčák (85. Zeman). Borovina: Kantor – Štveráček, Rambousek, Štěpnička, Kohlstrom – Brzezina, Zvěřina, Prokeš, Tomek – Kravka (73. Ciprys), Konečný.

VRCHOVINA – M. BUDĚJOVICE 3:3
Obě mužstva hrají o záchranu v KP a tak e dal očekávat urputný boj o každý metr. Začátek vyšle lépe hostům. Po chybě golmana je poslal do vedení Krejčí a tentýž hráč po rohovém kopu stanovil již na 0:2. Domácí to ale nezabalili a ještě do poločasu stačili srovnat. Nejprvě se napřáhl z dálky Němeček a překonal hostujícího Kloudy a pak se prosadili z rohového kopu i domácí a Wolker vyrovnal na 2:2
Domácí si pak phlídali začátek druhé půle a sami se v 51. minutě dostali poprvé do vedení. V tu chvíli by si na hosty vsadil asi už jen málokdo. Další chyba golmana Krupíka však hostům přinesla vyrovnání, které se pak už do konce zápasu nezměnilo a tak si z důležité bitvy odnáší obě mužstva jen po bodu.
Góly: 32. Němeček, 39. Wolker, 51. Suský – 10. a 25. Krejčí, 65. O. Busta. Rozhodčí: Švec. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 2:2. Vrchovina: Krupík – Polášek, Suský, Mrkos, Poul – M. Skalník, Němeček (81. Kršek), Wolker, K. Skalník – Šustáček (75. Kalich), Mužátko. M. Budějovice: Klouda – Michal Černý, K. Busta, O. Busta, J. Krejčí – Novotný, Vranka, Michal, Malík (46. Veselý) – Škoda, Marek Černý (67. Šabatka). í.

ŽDÍREC – HARTVÍKOVICE 1:2

Hartvíkovice chtěli vstoupit do utkání ze zabezpečené obrany,ale taktika vzala za své po první návštěvě domácích před brankou,kdy nenápadný centr od boční lajny nikoho nenašel,ale jeden z útočníků byl faulován a pískala se penalta, kterou Čalkovský s přehledem proměnil. Od tohoto okamžiku převzali hosté aktivitu a tlačili se za vyrovnáním.Na centr Kašpara ve 23.minutě skákal před brankou na malém vápně Chládek, ale v jasné pozici za vydatného přispění rukou jednoho z obránců minul. Ve 35.minutě se postavil k trestnému kopu hostů z pětadvaceti metrů Záviška a parádně trefil kolem zdi k tyči1:1. Na Hartvíkovicích bylo však znát, že chtějí víc než remízu a jejich aktivita pokračovala i po přestávce. V 53.minutě střílel velmi nebezpečně z dvaceti metrů Horváth a vyražený míč ještě dorážel Neumann, ale Šváb v domácí brance podržel. V jeho náručí skončila o několik minut později i rána Duši. Až přišla 62.minuta a centr Chládka, který volejem z otočky napálil Neumann od tyče do branky a hosté zaslouženě otočili utkání. V 67.minutě mohl přidat pojistku Hošek, ale domácí brankář opět zasáhl. Domácí začali hrát vabank a přeci jenom si vynutili v závěru převahu, ale hostující obrana pracovala dobře a pustila domácí pouze do dvou stoprocentních tutovek, při kterých čaroval kdo jiný než Chalupa (od toho tam přece je, aby něco chytnul)V samotném závěru zkomplikoval domácím nápor Slanař, který se tak oháněl rukama až zasáhl Chládka loktem do obličeje a šel do sprch.V závěru si už Hartvíkovice vedení pohlídali a po dobrém výkonu jako první v této sezóně odvezli ze Ždírce body a vystřídali ho v čele krajského přeboru.
Góly: 9. Čalkovský (PK) – 36. Záviška, 61. Neumann. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (88. Slanař). Diváci: 350. Poločas: 1:1.
Ždírec nad Doubravou: Šváb – Havel, Klupka, Kysilko – Carda, Mareš, Čalkovský, Smejkal, Slanař – Šnobl, Máša. Hartvíkovice: Chalupa – Kašpar, Vodička, Záviška, Zedníček – Mičko, Chládek, Hošek, Bdžoch – Duša, Neumann.

Další kolo se hraje již ve čtvrtek 1. května!
Žirovnice - Pelhřimov, Okříšky - Velká Bíteš, Humpolec - Bystřice n. P., Jemnicko - Ždírec n. D., Hartvíkovice - Třebíč B, Janovice - Vrchovina, M. Budějovice - Pacov, Borovina - Polná.