1.B - z vedoucí šetky nikdo nevyhrál, v čele nadále Rapotice

Samé remízy vedoucích celků, případně i prohry (Měřín) přineslo 18. kolo. V přímých mezi aspiranty postupu se diváci branek nedočkali, vedoucí Rapotice ztratily výhru doma s Telčí až v nastaveném čase a Měřín dokonce prohrál s na jaře výborně hrajícím Křižanovem 1:2

BEDŘICHOV – BUDIŠOV 0:0
V první půlce si oba týmy vypracovaly po jedné šanci, ale D. Oberreiter před odkrytou budišovskou brankou selhal. Skvěle pak zasáhl Šereda při samostatném nájezdu jednoho z útočníků hostů.
Ve druhé půlce vyrovnaná partie i zahazování šancí pokračovalo. P. Mašek přehodil gólmana i branku, a po chvilce se na druhé straně opět vyznamenal Šereda. Měnit skóre se mohlo i v posledních deseti minutách. Jenže Mráka z blízka míč netrefil a ani Budišovu nepřálo štěstí.
Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:3. Bedřichov: Šereda – Vanko, Cabúk, P. Tůma, Pokorný – D. Oberreiter, A. Oberreiter (78. J. Mráka), D. Mašek, P. Mašek – Bláha, Škoda.

RAPOTICE – TELČ 2:2

Do utkání domácí nastoupili bez zraněného kanonýra Matouška, na jejich hře to bylo znát. Po necelých deseti minutách přesto začali udávat tempo hry a v 17. minutě přišla odměna. Martin Laš z první odcentroval, jeho bratr Milan Laš netrefil míč ideálně, přesto směroval před bránu a agilní Illek doklepl z malého vápna pod víko. Hosté po gólu trochu ožili, přesto byli na hřišti pánem domácí. Moc si ale nerozumněli v útočné aktivitě a tak diváci moc šancí v první půli neviděli.
V druhé půli začali aktivněji hosté a brzy se dočkali i oni. Domácí propadli ve středu hřišti a po rychlém brejku hasil Milan Laš faulem ve vápně a byla penalta, kterou hosté proměnili a vyrovnali. Domácí potřebovali vyhrát a tak trenér poslal na hřiště ne zcela zdravého Matouška a ten po pár minutách pobytu na hřišti po přiťuknutí hlavou od Illka přeloboval vyběhnuvšího golmana a poslal domácí do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce hosté otevřeli hru, domácí mohli několikrát dát hřebíček do rakve z brejku, v koncovce ale vždy selhali tak v 91. minutě přišel trest. Nesmyslně ztratili míč na půli, brejk zastavili u lajny opět nesmyslně faulem a z následné standardky hosté vyrovnali na konečných 2:2. Nutno podotknout, že si bod za remízu zasloužili.
Góly: 17. Illek, 67. Matoušek – 50. Bartušek (PK), 90. D. Všohájek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas 1:0.Rapotice: Sosutružník - Ješina, Laš Milan, Šic, Káňa - Laš Martin (76 Schmeidler) Saša, Slaný, Jašek(61 Matoušek) - Andrej (88 Chatrný) Illek Telč: Nedorost – Jančo, Petrů, D. Všochájek, Plucar (61. Morong) – J. Všohájek, Kratochvíl, Bartušek, Chalupa – Šeda (84. Straka), P. Kříž.

MOHELNO – LUKA N. J. 1:3

V divokém začátku se ujali vedení domácí, ale záhy se vysunul z levého beka loucký Brnický a propálil gólmana. O bleskurychlý obrat se pak postaral Trombelli, který proměnil penaltu. Mohelno tápalo a neprobralo se ani po změně stran. Naopak hosté hráli v pohodě a na 3:1 zvýšil po Dubově vybídnutí Urban.
Góly: 8. I. Foretník - 12. Brnický, 19. Trombelli (PK), 65. Urban. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:2. Luka: Žatečka – Vyskočil, Mach, Kubeš, Brnický – Trombelli, Urban, Merhaut, Bratršovský – Duba (85. Číhal), Havelka (80. Gavaller).

Měřín : Křižanov 1:2
Už v uvodních minutách utkání bylo vidět, že křižanovští hráči budou udávat tempo hry. Jenže první velkou příležitost otevřít skóre utkání dostali domácí a to po zahrání hostujícího obránce v šestnáctce rukou.Sudí nařídil penaltu, kterou domácí hráč bezpečně umístil k levé tyčce Bajerovi brány. Gól hostující hráče „nakopl“ a začali tažení k obratu. Vedení měřínským hráčům dlouho nevydrželo, když domácí obránci nedokázali obrat o balon A. Buriana, který srovnal na 1:1. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu na hostujícího hráče se k přímému kopu postavil opět A. Burian a krásnou technickou střelou otočil vývoj utkání pro Křižanov na 2:1. Do konce poločasu se už skóre neměnilo a tak obě mužstva šla do kabin za stavu 2:1 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupily obě mužstva beze změn. Od prvních minut se
hra přitvrdila, bylo k vidění více osobních soubojů a hra se více kouskovala, což vyhovovalo více hostům. Do první vyložené šance se dostal hostující útočník Zdenek Studený, kdy po krásné přihrávce běžel sám na domácího golmana, který mu jeho střelu vytěsnil na bránu. Měřínští se snažili vývoj utkání otočit ve svůj prospěch a to hlavně nakopáváním dlouhých balónu, které většinou končili na hlavách pozorných hostujících obránců. Přibližně v 66. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující hráč Jan Endlicher a tým křižanova dohrával v deseti. I přes oslabení se křižanovští hráči dostávali do vyložených šancí. V jedné z nich se ocitl D. Nobicht a o několik málo minut střídající R. Navrátil, bohužel ani jednou balón neskončil v síti měřínského golmana. Domácí si žádnou velkou příležitost nevytvořili a konec hrací doby se pomale blížil. V 89. minutě byli domácí kousek od vyrovnání ale vynikajícím zákrokem brankáře Bajera se skóre neměnilo. V hektickém závěru udrželi křižanovští hráči náskok z prvního poločasu a zaslouženě vyhráli 2:1. Z Měřína si vezou další 3 body.

Start Nový Rychnov - SFK Vrchovina B 1:1

RUDÍKOV - HROTOVICE 0:0

První poločas byl v režii Rudíkova. Největší příležitost měl domácí Pažourek, kterého do úniku vyslal Lukáš Nožička. Rudíkovský útočník ovšem ztroskotal na brankáři Slatinském, který mu skočil pod nohy a míč chytil. Ve druhé půli se osmělili hosté, kteří v závěru sahali po vítězství. Minutu před koncem totiž obrana podběhla centr a osamoceného Pelána prefektně vychytal Lukáš Trnka, který míč reflexivně vyrazil na břevno.
Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 3:3. Diváci: 70. Rudíkov: L. Trnka - Z. Trnka, Salák, Kotačka, Rojík - Nožička, M. Mikyska, O. Kafka (46. Kudrna), L. Mikyska - J. Trnka, Pažourek. Hrotovice: J. Slatinský - Přepechal, P. Slatinský, L. Škoda, M. Škoda - Pelán, Hrůza, David, Dufek (70. Krajčo) - Salák, Dobrovolný.

Jakubov – Rokytnice 4:0 /2:0/

Sestava Rokytnice: Herbrych – Svoboda P., Chládek, Sochna R., Hobza J. – Nosek (56. Sochna P.), Bílek, Rygl (54. Vejmelka), Ferkl – Ster (76. Svoboda M.), Jičínský

Výsledek opět neodpovídá průběhu hry, jenže na šance se nehraje hraje se na góly. Jakubov měl dobrý vstup do zápasu a už v 10. minutě vedl 2:0. Obě trefy zařídil Pacas. Nutno uznat, že mu to usnadnila Rokytnická obrana. Po dobrém začátku Jakubova se hra vyrovnala, ale domácí ještě stihli „orazítkovat“ levou tyč hostů. Z protiútoku hosté nastřelení tyčky vrátili, když v gól to nedokázal přetavit Rygl. Šance si vytvářeli hosté, ale žádná neskončila gólem, brankář domácích se vyznamenal hlavně při šanci Rygla, kdy míč reflexivně vyrazil na brankové čáře. Za zmínku stojí už jen srážka hlavami domácího hráče s hostujícím Sterem, kdy to s hráči nevypadalo vůbec dobře. Do druhé půle nastoupili lépe hosté, když přimáčkli Jakubov na jeho polovině. Z jejího tlaku však nic nevytěžili a udeřilo na druhé straně kdy první „návštěvu“ na polovině Rokytnice proměnil v gól hráč Jakubova – 3:0. Rokytnice se dále snažila s utkáním něco udělat, ale byla to až na pár vyjímek křeč a zhruba od 80.minutě převzali iniciativu domácí a na konci dal výsledku podobu domácí hráč hlavou po rohovém kopu.

„Po tomto utkání by jsme se měli smířit, že jsme první jistý sestupující. Po zimní přípravě každý věřil v sílu tohoto týmu, ale mistrovské utkání ukázali, že křeč a nervozita spojené s tím, že „musíme“ vyhrávat nám vůbec neprospívá a svazuje nohy. Je sice ještě dost zápasů do konce, takže určitě neskládáme zbraně, ale ostatní soupeři bodují a my NE. On příští týden ukáže, sehrajeme během týdne tři zápasy to je poslední šance něco s tím udělat. Jak k tomu kdo přistoupí je na každém. Dnes se ukázalo že nehrajeme jako TÝM“ zhodnotil aktuální situaci manažer domácích Pavel Vlašín