Serie A: Inter jde za titulem, AC Milán bojuje o Ligu mistrů

Vedoucí tým italské nejvyšší soutěže Inter Milán je zase o krok blíž titulu. Ve 35. kole si lídr tabulky poradil s Cagliari Calcio 2:1 a nad druhým AS Řím vede tabulku tři kola před koncem o šest bodů. Lize mistrů se přiblížil AC Milán, který deklasoval Livorno. Ve šlágru kola rozstřílel Juventus tým Lazia Řím 5:2.

Jen velká náhoda by mohla připravit fotbalistu Interu Milán o titul. Vedoucí celek Serie A přivítal na San Siru Cagliari Calcio a po celý zápas byl lepším týmem. Zaslouženě si tak připsal důležité tři body za výhru 2:1.

Už ve 22. minutě otevřel skóre domácí Cruz. Do poločasu mohl Inter své vedení navýšit, ani jednu z mnoha příležitostí však nevyužil. Ve druhé půli se hra vyrovnala, šance byly k vidění na obou stranách. Další branka padla až v závěrečné desetiminutovce po střele Materazziho. Inter si už své dvougólové vedení dokázal pohlídat. Cagliari pak jen v nastaveném čase snížilo na 1:2.

"Z pohledu boje o titul to pro nás byl velice důležitý zápas. A nebylo to nic jednoduchého. Soupeř hrál opravdu dobře, bojoval do závěrečného hvizdu. Podle mě mohlo Cagliari klidně vyhrát, protože jsme mu nabídli dostatek příležitostí. Naštěstí pro nás tomu tak nebylo a my máme další cenné tři body," oddechl si trenér Interu Roberto Mancini.

Třetí Juventus přivítal ve velmi sledovaném utkání na vlastním hřišti dvanácté Lazio. Diváci se v zajímavém střetnutí dočkali hned sedmi branek, z nichž hned pět vstřelili domácí.

Nebyla odehraná ještě ani čtvrthodina utkání a "Stará dáma" vedla zásluhou Chielliniho 1:0. Ve 21. minutě přidal další trefu Camoranesi. O deset minut později to bylo už o tři góly, když skóroval Del Piero. Ani teď se ale brankostroj domácího celku nezastavil. Hned minutu nato se radoval z gólu Trezeguet.

Ve druhém poločase Juventus poněkud zklidnil hru, což hosté dokázali využít. Dvěma góly v rozmezí šesti minut snížili na rozdíl dvou branek a měli ještě o co bojovat. Do konce zápasu si však už domácí vývoj zápasu pohlídali, na konečných 5:2 dvě minuty před koncem zvýšil Chiellini.

"Je to pro mě krásný pocit, že jsem se trefil hned dvakrát. Povedlo se mi to také v minulé sezoně, teď jsme ale o soutěž výš a je to pro mě o to cennější. Jsem spokojen také s výkonem celého týmu. Hráli jsme dobře i výsledek byl skvělý. Vlastně se nám povedl celý ročník. Jsme třetí a možná se nám povede atakovat i druhé místo," doufá střelec dvou branek, obránce Giorgio Chiellini.

Boj o Ligu mistrů stále nevzdává její pravidelný účastník AC Milán. Tři kola před koncem ztrácí na čtvrtou příčku nutnou k postupu do nejbohatší evropské soutěže pouhé dva body. Ke snížení náskoku Fiorentiny, která jen remizovala se Sampdorií, pomohla milánskému celku vysoká výhra na půdě Livorna 4:1.

Filippo Inzaghi. Muž 35. kola a zároveň největší hvězda zápasu Livorno – AC Milán. Byl to právě on, kdo vstřelil první tři góly utkání a rozhodl o výhře svého celku. V 71. minutě byl stav už 4:0 pro AC, když se trefil Seedorf. Livorno pak stačilo jen snížit po brance Knezevice.

"Byl to krásný den. Podařilo se nám zvítězit a přiblížit se čtvrté příčce. Doufám, že se nám povede dostat se před Fiorentinu. Hodně může napovědět další utkání proti Interu. Nebude to lehké ani pro jeden tým. Oni už po tomto zápase budou moci v případě vítězství slavit titul, pokud vyhrajeme my, budeme zase blíž postupu do Ligy mistrů. Motivace bude oboustranně obrovská," tuší záložník AC Milán Clarence Seedorf.

Výsledky Serie A - 35. kolo:

AS Livorno - AC Milán 1:4, FC Janov - Empoli 0:1, Fiorentina - Sampdoria 2:2, Inter Milán - Cagliari 2:1, Juventus - Lazio Řím 5:2, Neapol - Siena 0:0, Palermo - Atalanta 0:0, Reggina - Parma 2:1, AS Řím - FC Turín 4:1, Udinese - Catania 2:1

[ 28.4.2008 - eFotbal.cz / goal.com l Foto: Reuters ]