OP Třebíč: Studenec už vede, Stařeč ztratila vedení v posledních minutách

V posledních 5 minutách ztratila Stařeč dvougólové vedení v Kojeticích a tak se na první místo vyhoupli hráči Studence, kteří vyhráli v Hartvíkovicích gólem Mrňy z penalty 1:0. Příděl 4 gólů museli strávit diváci ve Vladislavi, kde překvapivě úřadovali hosté z Třebenic

Borovina -Opatov : TJ Sokol Vicenice 1:0 (1:0)

Domácí:
Syrový Radek,Svoboda,Konečný /46 Pavlík/,Zahrádka / 73 Růžička /, Mojdl,Hanzal,
Urbanec /46 Nováček /,Syrový Jan,Hricák,Janda,Dolák.

Hosté:
Eliáš Zdeněk,Štrosz,Eliáš Petr / 21 Voneš /,Veselý,Roitmajer,Eliáš Jiří,Franěk,Kopuletý,
Sobotka Zdeněk,Moucha,Sobotka Michal.

V prvním poločase byli lepší domácí.Pozorná obrana nepřipustila žádné komplikace před
Syrového brankou.Ofenzivu táhl převážně s chutí hrající Janda.Už ve 3min. přihrál do šance Hricákovi,ale jeho rána skončila nad brankou.V 5min zahrávali domácí trestný kop do pokutového území. Tam nejvýše vskočil bránící hráč a přesnou trefou do vlastní sítě zajistil Opatovu vedení.V 9 min. dostal míč za domácí obranu Mucha,ale pozorný Syrový
mu včasným vyběhnutím míč sebral.Přesný pas Jandy ukopl Eliáš před Konečným do autu.
V 19 min. utekl po levém křídle Janda,prohnal se kolem Sobotky a podél vybíhajícího Eliáše
mířil do tyče.Ještě v téže minutě měl příležitost Konečný,ale netrefil bránu.Série čtyř rohů domácích během dvou minut skončila bez efektu.Ve 30 min. zahrával Franěk trestný kop nad.
Špatnou rozehrávku málem potrestal tentýž hráč ,jeho štiplavou střelu vytáhl Syrový na roh.
Ve 34 min. se dostal k odraženému míči Janda ,utekl obráncům,ale slabou střelu Eliáš vystihl.V 38mi, Utekl po křídle Konečný ,jeho centr stačil Sobotka u levé tyče srazit na roh.
O minutu později chyboval na půlící čáře Sobotka.Janda jeho úmysl vystihl řítil se sám na Eliáše ale vracející se stoper ho stačil na hranici velkého čtverce faulem zastavit.Když se neujala ani střela Doláka,šlo se do kabin za stavu 1 : 0.
Ve druhé poločase hosté zlepšili hru ve středu hřiště,ale branku ohrozili pouze jednou.
Ve 47 min. unikl domácím obráncům Sobotka Michal,položil si i brankáře ale střela z úhlu
skončila daleko vedle.Ale ani domácím se nedařilo.Ve 49 min. utekl Janda přihrál na gól
Nováčkovi,ale ten stál v postavení mimo hru.V 52 min. střílel Mucha nad. V 59 min utekla
dvojice Janda - Nováček jenže vracející se Voneš stačil akci zmařit.V 61 minutě nejvýše vyskočil na Pavlíkův centr Zahrádka, ale jeho střela skončila na břevně, odražený míč střelil pouze do rukou Eliáše. V 76 minutě zahrávali domácí trestný kop, brankář míč minul, ale obránce zachránil na brankové čáře. V téže minutě musel opustit hřiště po druhé žluté kartě kapitán domácích Zdeněk Sobotka. Za protesty dostal červenou kartu Zajac, připravený na střídačce. Hosté se nevzdávali ani v deseti, ale branku domácích se jim ohrozit nepodařilo.
V 85 minutě střílel Pavlík z dobré pozice nad Eliášovu branku. V 93 minutě hosté reklamovali ruku domácích v pokutovém území, ovšem takovým způsobem, že si vyžádali další dvě červené karty. Obdržel je Jiří Eliáš a Jan Moucha. Domácí po spoustě neproměněných vyložených brankových příležitostích, byli nakonec rádi za vlastní gól hostů.

Rozhodčí: Jan Prokeš - Dobrovolný,Svoboda
Žk : 1/4Čk: 0/4
60 diváků

SK Blatnice A : Přibyslavice 4:0 (0:0)
Prvních patnáct minut patřilo domácím,kteří měli převahu. Poté se hra vyrovnala a hrála se nepohledná kopaná. Hosté nastřelili břevno domácí branky. Úvod druhé půle patřil znovu domácím , kteří se ujali vedení v 52.minutě, K.Trnkem. Poté se hrálo v režii domácích, kteří si vypracovali tři vyložené šance, které zahodili. Ale přesto se dočkali v 76.minutě, kdy J.Trnka nastřelil tyč a odražený míč dorazil do branky D.Pipáš, 2:0. Domácí navýšili svoje vedení v 83. minutě J. Řeřuchem, po akci Vaštíka. Tečku za vydařením 2. poločasem udělal M.Šabatka, po nádherné akci domácích.
Sestava SK Blatnice:Holík- Pospíšil, Doležal, Tomšíček, Foltýn- M. Šabatka, Petržela, Vaštík, (S.Trnka), K. Trnka- J. Trnka (Řeřucha), Pipáš
Přibyslavice: Vejmeček- Holub, John,Hudec, Švarc, Kovář, Novotný, Masopust, Samek, Partl, Kirdofek
Sled branek
52. K.Trnka,76. Pipáš, 83. Řeřucha, 89. M.Šabatka
Diváci: cca 100

TJ Vladislav - Sokol Třebenice 0:4
S cílem potvrdit vítězství z minulého kola nastoupili domácí proti neoblíbenému soupeři z Třebenic. Před utkáním se přes Vladislav přehnala bouřka s kroupami a díky ní se někteří hráči cítili na hřišti spíše jako na ledě, čímž trpěla hra obou mužstev. Ze začátku utkání měli více ze hry vladislavští, svoje šance však trestuhodně neproměnili a postupem času se hra vyrovnala. Do nenápadné šance se po pravé straně dostal hostující útočník, po centru od brankové čáry se míče díky nedůrazu obránce zhostili hosté a nebyl pro ně vůbec problém vstřelit jedinou branku prvního poločasu. Do druhé půle vstoupili domácí s vědomím, že jedině proměňování šancí může vést k bodovému zisku. Ovšem tak jak domácí končili, tak i začali. Přes snahu to nebylo ono, hostující brankař ojedinělé střele s přehledem likvidoval a na domácích se začala projevovat kreč. Nepomohlo ani střídání, kdy na hřiště nastoupili dva dorostenci. Mezitím padla druhá branka, po trestném kopu od brankové čáry domácí odvrátili, ovšem další centr našel hlavu nestárnoucího rebela v hostujícím dresu Smilka pro něhož nebyl problém hlavičkovat. Tento hráč na sebe upozornil ještě jednou a to při střídání, které bylo tak "rychlé", že za něj obdržel žlutou kartu. Hosté dorazili domácí v závěru utkání, nejprve střelou k tyči z hranice velkého vápna a poté hlavičkou po rohovém kopu. Vladislavští hráči obdrželi v tomto utkání pořádnou facku, ze které se musí otřepat ve čtvrteční dohrávce proti Přibyslavicím "B".
Sestava: Vyletěl Z. - Knotek(Murín), Otruba, Martének, Kašpar - Petz(Sekerka), Krátký, Nováček, Slavík L. - Slavík Z., Vyletěl P.
Rozhodčí: Karas

SK Okříšky - FC Náměšť nad Oslavou B 2:2 (1:1)
(info k tomuto zápasu převzato z webu Okříšek)
branky Okříšek: Rezek Zbyněk 2x

Sestava domácích: Ferdan - Pavelka, Dvořák, Vejmelka (46´ Hroch, 70´ Koukal), Pešek - Křen, Jůza, Heralecký, Klíma - Rezek, Šubrt (75´ Rampír).
Převzato z webu Okříšek:

Další víkend, další zápas, další zklamání a v neposlední řadě další ztráta bodů s papírově jasně slabším soupeřem ,která nás může v konečném zúčtování víc než mrzet. Náměšť měla dostat 5 pozdravů na cestu a jet zpátky k řece, ostatně tam, kam patří....Jenže nestalo se. Pořád ještě lídr tabulky byl proti tomu vypráskat hostující celek, který má o celých 11 bodů a 8 pozic v tabulce méně, a odčinit tak více, či méně potupnou porážku z minulého týdne.

Zápas pro nás začal celkem dobře, Rezek šel sám na golmana - nedal. Ale z jeho střely odražený míč letěl vysoko do vzduchu a ten samý hráč ho hlavičkou usměrnil do branky. Paráda, 1:0. Teď by to chtělo pár kousků přidat.... Tohle určitě běželo hlavou snad každému z místních. Jenže nestalo se. Šubrt a Rezek zazdili své další pološance, domácím jaksi přestala fungovat kombinace a spolehlivá přihrávka a stalo se neočekávané. Chyba u vlastního rohového praporku, přihrávka pod sebe a nádherná střela do šibenice, za kterou se bezmocný Ferdan jen tak proletěl. Poločas dohráli hosté v mírné převaze. Nebezpečně okupovali naše pokutové území, často stříleli a centrovali. Ještě že nás podržel gólman, který zlikvidoval několik nebezpečně vyhlížejících míčů. Poločas skončil, nutno říct: NAŠTĚSTÍ.
Nástup do toho druhého připomínal středověkou tragédii. Odehrány dvě minuty, Prohraný souboj ve středu hřiště a útočník, který běží mílovými kroky na naši branku. Kolem něj nikdo. Střed hřiště připomínal prázdnou dálnici, po které pro něj nebyl problém dojí na hranici pokutového území a opět!!!! nechytatelně zakončit. Tohle byla hodně studená sprcha. Ale zafungovala na výbornou. Okříšky začaly hrát a trošku šlapat soupeři na paty. Celkem slušný tlak, který vyústil ve vyrovnání,jenže.... ofsajd. Křen dával balón z brankové čáry zpět před branku a paní rozhodčí suveréně odmávala zakázané postavení Rezkovi, takže veškerá snaha a protesty vyšly naprázdno. Po pěti minutách se to celé opakovalo, jen s tím rozdílem, že praporek zůstal dole. Super, 2:2 a času na vítězný gól fůra. Jenže ten zůstal nevyužitý, snaha nebyla nic platná. Zápas skončil.

Ve čtvrtek jedeme na horkou půdu do Chlístova, kde nás čeká hodně těžký zápas. Už je potřeba dovézt tři body a ukázat soupeřům, že pořád umíme vyhrávat!!!

Čtvrtek, 1.5.2008, 16:30. Slavia :-) Chlístov – SK Huhtamaki Okříšky

Hartvíkovice B-Studenec 0:1(0:1)
33.penalta Mrňa M.
Vyrovnané utkání za stáleho deště na těžkém terénu rozhodl pokutový kop ,který proměnil Mrňa Michal.Hosté nedokázali proměnit několik gólových šancí,kdy už proti sobě měli pouze domácího golmana,domácí v druhé půli nastřelily tyč

Slavia Chlístov - Družstevník Čechtín 4:2 (2:1)
Branky: 10. a 86. Havelka, 41. Michal Rygl (P), 57. J. Novák - 39. Veškrna, 54. Milostný. Domácí se už v desáté minutě ujali vedení. Hostům se v utkání podařilo dvakrát srovnat, ale hned vzápětí je v obou případech domácí zmrazili další brankou. V závěru si už Chlístov náskok pohlídal a ještě jej zvýraznil. Rozhodčí Kovář.

SK Kojetice - Sokol Stařeč 2:2 (0:1)
Branky: 87. A. Hobza, 90. V. Vrbka - 10. Královec, 55. Vacek. Od začátku bylo utkání vyrovnané, ale do vedení se dostali po ojedinělém útoku hosté. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, jenomže po chybě obrany podruhé inkasovali. V 66. minutě byl vyloučen stařečský Vacek, domácí dostali soupeře pod tlak a v závěru zápasu dvěma góly stav srovnali. ČK: 66. Vacek (Stařeč). Rozhodčí Vídeňský ml.