Bundesliga: Bayern rozstřílel Stuttgart, Brémy jen remizovaly

Čtyři kola před koncem německé nejvyšší soutěže má vedoucí Bayern Mnichov na druhé Brémy luxusní dvanáctibodový náskok. Ve 30. kole bundesligy deklasoval lídr tabulky Stuttgart 4:1, Werder jen remizoval na půdě Karlsruhe. Třetí Schalke uspělo v Hamburku.

Druhé Brémy přijely na půdu nováčka z Karlsruhe potvrdit svou vzrůstající formu z posledních utkání. Přestože byl k vidění oboustranně zajímavý a atraktivní zápas, vítěz z tohoto duelu nevyšel.

Ale ani tak nemusel nikdo z diváků litovat. V průběhu utkání byly blízko výhře oba celky. Do vedení se dostali domácí, když už po patnácti minutách skóroval Freis. Werder pak ale ještě zvýšil svůj tlak z úvodu utkání a výsledkem toho byly dva rychlé góly, které znamenaly obrat.

Po poločase vedli hosté 2:1, pak se však prosadilo Karlsruhe, a to hned dvakrát. Brémy tak v závěru střetnutí musely dohánět jednogólové manko, což se jim nakonec podařilo. Čtyři minuty před koncem oficiální hrací doby srovnal na konečných 3:3 Sanogo.

"Šedesát minut jsme byli na hřišti dominantní, měli jsme více ze hry a vytvářeli si šance. Karlsruhe ale vytěžilo z minima maximum. Se zakončením nejsem spokojený. Dali jsme sice tři góly, ale mohlo jich být mnohem víc," zlobil se trenér Werderu Thomas Schaaf.

V jednom z nejsledovanějších zápasů uplynulého kola vyhrálo třetí Schalke na půdě pátého Hamburku. Už ve druhé minutě utkání vstřelil jedinou a tudíž vítěznou branku hostů Kuranyi. Schalke se tak bodově dotáhlo na druhý Werder Brémy.

V neděli přivítal lídr bundesligy Bayern Mnichov na svém hřišti šestý Stuttgart. Tým z Bavorska jasně potvrdil, že on je tím pravým kandidátem na titul a svému soupeři nasázel čtyři branky.

Už v osmé minutě vstřelil úvodní gól duelu kanonýr Bayernu Toni. V 19. minutě sice vyrovnal hostující da Silva, pak už se ale trefovali jen domácí. Gól na 2:1 vstřelil Van Bommel, další dvě branky obstaral Ribéry.

"Výhra se nerodila vůbec lehce. Soupeř byl především v první půli hodně nebezpečný. Naštěstí se nám ale podařilo ve druhém poločase včas skórovat. Stuttgart měl dostatek příležitostí k tomu, aby dal víc branek, ale musíme poděkovat našemu brankáři. Pokud jde o titul, s oslavami počkáme do doby, až bude jisté, že ho budeme mít," prohlásil kouč Bayernu Ottmar Hitzfield.