Skácelova trefa pomohla Hertě k vítězství

Český záložník Rudolf Skácel pomohl fotbalistům Herthy Berlín k výhře 3:1 v utkání 31. kola německé ligy s Karlsruhe. Tři minuty před koncem dorazil pokus Brazilce Rafinhy a zaznamenal svou druhou branku v sezoně. Berlínský klub, jehož branku hájil Jaroslav Drobný, i díky Skácelovi přerušil sérii osmi zápasů bez vítězství.

Fotbalisté Werderu Brémy doma zdolali Chotěbuz 2:0 a oddálili oslavy vedoucího Bayernu Mnichov, který je blízko zisku titulu. Brémy ztrácejí na Bayern devět bodů a odehrály o zápas více. Mnichovskému velkoklubu tak k osmému titulu během posledních 12 let stačí v neděli na hřišti Wolfsburgu i remíza.

Do hry o titul již nemůže promluvit Schalke, které jen remizovalo 1:1 s Hannoverem, a na Brémy ztrácí dva body. Hosté vedli od osmé minuty po přesně zahraném přímém kopu Brugginka. Pět minut před pauzou domácí vyrovnali zásluhou tureckého reprezentanta Altintopa. V dresu Hannoveru odehrál celý zápas český útočník Jiří Štajner.

Schalke bude muset ještě hájit třetí příčku zaručující předkolo Ligy mistrů, neboť se na něj tlačí Hamburk a Stuttgart. Ty ztrácejí po dnešních jasných výhrách shodně čtyři body. Hamburku zařídil vítězství 3:1 nad Rostockem dvěma góly chorvatský kanonýr Olič, který si navíc připsal asistenci u trefy Van der Vaarta. V dresu vítězů odehrál 75 minut český záložník David Jarolím, který se vrátil do sestavy po čtyřzápasovém disciplinárním trestu.

Ještě jednodušší cestu za třemi body měl obhájce titulu Stuttgart, který přehrál Frankfurt 4:1. Domácí si výhru zajistili již během úvodních 17 minut, kdy se trefili hned třikrát. Dvakrát se prosadil turecký záložník Bastürk, jednu branku přidal kanonýr Gomez, který si šestnáctým zásahem upevnil druhou příčku v tabulce střelců. Za poražené odehrál český útočník Martin Fenin pouze první poločas.

Výsledky - 31. kolo: Bielefeld - Bochum 2:0 (70. Mijatovič, 90. Kamper), Brémy - Chotěbuz 2:0 (67. Bastürk, 79. Almeida), Hertha Berlín - Karlsruhe 3:1 (25. Kačar, 30. Pantelič, 87. Skácel - 53. Kapllani), Rostock - Hamburk 1:3 (76. vlastní Mathijsen - 18. a 51. Olič, 27. Van der Vaart), Schalke - Hannover 1:1 (40. Altintop - 8. Bruggink), Stuttgart - Frankfurt 4:1 (3. a 17. Bastürk, 7. Gomez, 47. Cacau - 62. Amanatidis).