Humpolec nadělil Bystřici pět gólů !

Jarní mizérie je zapomenuta. V sobotu si spravili chuť nejen hráči, ale také fanoušci. Proti soupeři, kterému měli co vracet se jim nadmíru dařilo a konečné skóre se zastavilo na ukazateli 5:0. Důležité body vybojovali hráči Velké Bíteše, vyhráli v Okříškách brankou Hammera 1:0. Definitivně ze hry o postup do divize je po prohře v Janovicích Ždírec. Lídr z Hartvíkovic nezaváhal doma proti Třebíči a má muž 6 bodů náskok a ještě k tomu lepší vzájemný zápas.

ŽIROVNICE – PELHŘIMOV 1:3
Domácí Slavoj vyrukoval na favorizované hosty s defenzivní taktikou, hrál na 5 záložníků a jen jednoho útočníka. Přesto to byly právě domácí, kdo měl v úvodu více šancí. Udeřilo ale na druhé straně, Vaněk nasadil jesle T. Mácovi, dal před branku, nastala trma vrma, míč se pak dostal na vápno, a nabíhají Liška otevřel volejem skóre . Na domácí padla deka a od té chvíle byl Pelhřimov lepším celkem. Bylo jen otázkou času kdy to potvrdí i gólově. Stalo se tak v 70. a v 84. minutě, kdy se trefili Adamec a posléze Vacek. Domácím se pak pochybě hostujícího golmana podařilo snížit, ale to běžela už 88. minuta a tak to znamenalo jen kosmetickou úpravu.
Góly: 88. T. Máca – 27. Liška, 70. Adamec, 84. Vacek. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Žirovnice: Šamal – P. Houška, Kněžínek, Beneš (76. Staněk), T. Máca – T. Houška (82. Serbus), Vodáček, Charousek, Kořínek, J. Musil – Cvach (68. J. Poustecký). Pelhřimov: J. Moravec – Švec, Kuš, Krčil, Smrčka – Regásek (73. Jan Kmoch), L. Máca, Krtek, Liška (81. Hurda) – Vaněk (79. Rumanovský), Adamec

JANOVICE – VRCHOVINA 3:0
Domácí zahájili utkání náporem a už v 6. minutě poslal po zpětné přihrávce Špendlíčka míč do sítě Fišer. Do poločasu měli šance dvakrát Padrnos a jednou Rychtecký a Fišer, ale na druhý gól se čekalo marně.
Po obrátce byli překvapivě lepší hosté, ale skvělá obrana Janovic vyrovnání nepřipustila. Naopak. Po přihrávce Lokvence se prosadil u pravé Krupíkovy tyče Reiterman. V nastavení se zrodil stín i třetí branka utkání. Padrnosovi totiž jeden z beků zlomil lýtkovou kost. Penaltou pak Hamara nepohrdl.
Góly: 6. Fišer, 66. Reiterman, 90.(+3) Hamara (PK). Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:4. Diváci: 130. Poločas 1:0. Janovice: Rezničenko – Hamara, Lokvenc, Reiterman, Tržil – Šeda (59. Lapeš), Špendlíček, Fišer, Lovětínský – Padrnos, Rychtecký (83. Soural). Vrchovina: Krupík – Polášek, Suský, FAgula, Poul – Kalich, Němeček, Wolker, K. Skalník – Mužátko, M. Skalník.

HUMPOLEC – BYSTŘICE N. P. 5:0
Úvod utkání přinesl aktivní hru z obou stran. Akce střídala akci a bylo otázkou času, kdy padne první branka a kdo ji dá. Diváci se dočkali v 19. min. K sólu se vypravil Hes, obešel několik hráčů, jeho střelu golman Šbek vyrazil jen k Píchovi a ten otevřel skóre. Ve 24. min. situaci skvěle vyřešil Černík,obešel několik hráčů a sólem z půlky hřiště zakončil brankou 2:0. Domácí nadále talčili a mohli ještě před přestávkou přidat hřebíček, ale schovali si to až na druhý poločas.
Úvpd druhé půle patřil hostům, měli několik dobrých příležitostí, pozorný Kříž v bance Humpolce byl ale vždy na místě. A pak přišla 63. minuta Holoubek přihrál Černíkovi a ten vyslal kolmici na Píchu a domácí se ujali vedení3:0 A když o 5 minut později černík hlavou přehodil gomana hostí a upravil na 4:0 bylo rozhodnuto. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity a tak tečku za utkáním udělala akce Beránek-Procházka a branka na 5:0
Góly: 20. a 63. Pícha, 24. a 69. Černík, 89. Procházka. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 3:0. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Kotek, Keller, Hes, Kameš – Svoboda, Janda, Černík (70. A. Beránek), Kopic (59. Paťha) – Pícha, Holoubek (78. Procházka). Bystřice n. P.: Šebek – Mitáš, Sysel, Vícha (26. Veselý), Kozáček – Zbytovský, Sklenář, Matuška, Špatka – Holý (75. Flídr), Prášil.

JEMNICKO - ŽDÍREC N. D. 3:0
Další porážku, která jim z nejvetší pravděpodobností zabouchla postupovou naději, si vezou domů fotbalisté Ždírce. Tentokrát neuspěli na půde nováčka z Janovic. Domácí vyrukovali s 5 členou zálohou a hlavně, v rozmezí 18-22 minuty se 2 x trefil Cech. Ždírec pak po zbytek poločasu Janovice zmáčkl, gólový efekt to ale nemělo.
Do druhého poločasu domácí vstoupili sebevědomě a dá se říci že diktovali tempo hry. Měli řadu šanci a v 82. minutě zatloukl hřebíček Gardoň a dal výsledku konečnou podobu 3:0.
Góly: 18. a 22. Cech, 82. Gardoň. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 3:0. Diváci: 350. Poločas: 2:0. Jemnicko: Růžička - J. Kincl, Obrdlík, Křivánek, Anděl - Koutný, Krejča, Noháček, Ďurač (90. Sevelda), Novotný (80. Gardoň) - Cech (88. Čech). Ždírec n. D.: Šváb - Kysilko (40. Blažek), Klupka, Havel – Sobotka, Smejkal, Čalkovský (46. Hanousek), R. Mareš, Šnobl – Kolouch (80. Zrzavý), Carda.

OKŘÍŠKY - V. BÍTEŠ 0:1
V první minutě šel sám bítešský Hammer na Fialu, ale nedal. Chvíl na to to hořelo v obraně domácích podruhé, ve vápně byl sražen Antoš, penalta se přesto nepískala. Pak přeci jenom začali hrát a vytvořili si územní převahu, bez větších šancí, defenzíva Bíteše fungovala dobře.
V druhým poločase se hrálo stále podle stejných not, až přišla 79. minuta, hostující Antoš odcentroval a našel přesně hlavu Hammera a ten vstřelil jedinou branku zápasu. Domácí se pak přeci jenom zakousli do svého soupeře, ale v nervózním závěru se jim vyrovnat nepovedlo a tak si 3 body odváží poslední celek, který dělí už jen 1 bod od možné záchrany. Pochvalu zaslouží bítešský dorostenecký golman Pelán, který musel zaskočit za stálou oporu Šulu.

.
Gól: 79. Hammer. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 4:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala - Ježek, Tekal, Zeman, Večeřa (66. Jančok) - Tůma, Dočkal, Malý, Jůza (85. Jeřábek) - Kotrba (64. Bastl), Valenta. V. Bíteš: M. Pelán - Láznička, Pohl, T. Pelán, Blažek - Ivančik (67. Jelínek), Berka, Buchta, Veselý (21. T. Loup) - Hammer, Antoš.

M. BUDĚJOVICE - PACOV 3:1
Další důležité 3 body vyválčili domácí hráči. Od začátku měli územní převahu, ale do vedení šel Pacov. Chvíli před koncem první půle se křížnou střelou prosadil Kolací. Druhá půle se nesla ve znamení snahy domácích, kteří obléhali pacovskou bránu. Zasloužené odměn se dočkali v 70. minutě, kdy po přihrávce od Škody nebyl pro Bustu problém srovnat skóre. To bylo domácím málo a tak pokračovali ve své aktivitě.A byli odměněni, v 87. minutě zahráli hosté ve vápně rukou a penaltu proměnil Černý a chvíli na to z brejku pečetil skóre Malík
Góly: 70. O. Busta, 87. Michal Černý (PK), 88. Malík - 41. Kolací. Rozhodčí: Laštůvka. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 0:1. M. Budějovice: Klouda - Novotný (60. Šabatka), O. Busta, K. Busta, Michal Černý - Marek Černý (86. Pařízek), Škoda, Vranka (60. Malík), L. Veselý - Krejčí, Michal. Pacov: Basík - Vejsada, Vlk, Čech, Přibyl - Maršík, Kolací, Hrobský, Zeman - Rybčák (63. Jiřík), Kubů.

HARTVÍKOVICE - TŘEBÍČ B 2:1
Domácí se snažili v začátku utkání usadit na polovině hostů , ale vytěžili jen střelu v 6 min. mimo branku. V následné minutě se dobře po straně protáhl třebíčský Rygl, našel Durajku, ale střela se mu nepovedla a byl z toho jen roh. Domácí pak zvětšili aktivitu,a le obrana hostí pracovala spolehlivě. Až přišla 32. minuta, Jurka fauluje ve vápně a znásledné penalty posíla Chládek favorita do vedení. Mičko vzápětí mohl přidal druhou domácí branku, trefil ale jen tyč. Ve 44. minutě přichází šok pro domácí, zranil se kanonýr Neuman a do hry musel Horváth.
Druhou půli začali aktivně hosté a začali si vytvářet šance, v 57. minutě se po standardce dočkali, vyrovnal Netoušek. Pak se vyznamenali několikrát oba brankáři. V 81. minutě kopali hosté roh, z následného brejku se ale ocitl za zády obránců Horváth a své sólo proměnil a dal výsledku konečnou podobu. V závěru byl ještě vyloučen hostující Heres. Byl faulován a rozhodčí mu udělil červenou kartu! Údajně za nakopnutí protihráče v přerušené hře. Po zápase jsem si několikrát přehrával video, ale nic takového tam prostě není, to asi viděl jen pan rozhodčí ..., dodává smutně trenér hostu pan Seifert.
Góly: 32. Chládek (PK), 81. Horváth - 56. Netoušek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (84. Heres). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Hartvíkovice: Chalupa - Zedníček (78. Bdžoch), Davídek, Vodička, Kašpar - Duša, Chládek, Hošek, Mičko - Neumann (44. Horváth), Záviška (82. Hanák). Třebíč B: Hradecký - Brabenec, Ošmera, Prokop, J. Jurka (46. V. Jurka) - Heres, Durajka (55. Man), Venhoda, Smažil - Netoušek (78. Svoboda), Rygl. Nejlepší hráči: Chládek, Záviška - Hradecký.

FK Borovina–Opatov : Polná 2 : 0 ( 2 : 0 )

Hned od začátku dávali hosté najevo, že nepřijeli prodat kůži lacino. V 8 minutě si po rychlé akci vynutili faul v nebezpečné vzdálenosti od Kantorovy branky, ale střela skončila pouze ve zdi domácích. Za dvě minuty centroval z pravého křídla Korber a nabíhající Adamec v pádu hlavou přestřelil. V 11 minutě poslal Kohlstrom přesný pas na Zvěřinu, ale ten nezpracoval. V 15 minutě zatáhl Novák balon po levé straně, zbavil se obránce přesnou přihrávkou našel na velkém vápně Brzezinu. Ten zamířil k tyči a nedal Skočdopolemu šanci. 1:0. Za dvě minuty poslal Brzezina do šance Pokorného, ale ten prováhal šanci na střelu a o míč přišel. Ve 23 minutě se pokusil Holas z dálky Kantora ale mířil nad. 33 minuta přinesla šanci domácích. Zvěřina se uvolnil u rohového praporku, odcentroval, ale zapomenutý Štěpnička na balón nedosáhl, jak by potřeboval. Z protiútoku museli domácí čelit závaru před vlastní brankou, nejlépe se zorientoval Kantor a odkopl míč do bezpečí. Rychlý útok Brzeziny zakončoval Štěpnička střelou vedle. V další minutě se po levé straně protáhl Pokorný a Mezera ho stačil zastavit pouze za cenu faulu. K míči se postavil Brzezina. Jeho polovysokou střelu stačil ještě před brankou tečovat Pokorný a bezmocný Skočdopole nestačil zareagovat. 2:0. do poločasu měl šanci ještě Korber, ale míč z jeho hlavy skončil těsně nad. Hned první útok domácích ve druhém poločase byl velmi nebezpečný. Pokorný se probil až do šestnáctky soupeře, tam v souboji s obráncem upadl, ale byl z toho jen odkop od brány. 49 minuta přinesla závar před domácí brankou a kantor musel na dvakrát zachraňovat. V 52 minutě zahrával Rambousek rohový kop, nejvýše vyskočil Tomek, ale Skočdopole byl na místě. V 60 minutě unikl po pravé straně Tomas a vracející se Štěpnička stačil odehrát pouze na roh, po kterém musel Kantor ukázat svůj um. V63 minutě vyslal Brzezina na zteč Nováka, ten si poradil s obráncem, ale tváří v tvář brankáři, ukvapeně přestřelil. Ve velkém stylu hrající brzezina připravil šanci Pokornému, Skočdopole byl však na místě. Hosté hráli ve druhém poločase hodně otevřeně a tím dávali domácím možnost k rychlým protiútokům. V 78 minutě Korber přetáhl centr až na druhou stranu a Kantor musel zachraňovat po hlavičce Tomase. Za dvě minuty málem potrestal Korber špatnou rozehrávku domácích, jeho tvrdou střelu Kantor s námahou vytáhl na roh. Marodkou zužované mužstvo domácích bylo průbojnější v útoku. Hosté zejména ve druhém poločase hráli dobře v poli a vynutili si územní převahu, ale střelci tentokrát zklamali. Domácí jim mnoho nedovolili a střelba z dálky, až na dvě výjimky, nebyla nebezpečná.

Góly: 15. Brzezina, 36. Pokorný. Rozhodčí: Straka: ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Borovina-Opatov: Kantor - Štveráček, Kohlstrom, Rambousek - Tomek - Štěpnička, Ciprys, Brzezina, Zvěřina (90. Kravka) - Novák (73. Konečný), Pokorný. Polná: Skočdopole - Mezera, Frolda, Kratochvíl - Kovář, Krčál (22. Tomas), Holas, Hlávka (36. Frondem) - Oberreiter, Adamec (73. Tlačbaba) - Rychtecký.