1.B. sk. B - Budišov otočil duel s Rapotice a jde do čela

Rapotice diktovaly po 60 minut tempo utkání, pak však jeden gól zcela změnil rozpoložení sil na hřišti a domácí nejenže vyrovnali, ale vzápětí dali vítěznou branku, na kterou již zdecimovaní hosté nedokázali odpovědět. Do boje o postup se svými výhrami vrátili hráči Hrotovic a Bedřichova, naopak dech zřejmě dochází nejen Rapoticím,a le také dalšímu nováčkovi z Měřína. Na dně tabulky je již zřejmě zpečetěn osud poslední Rokytnice, která prohrála doma další zápas o naději.

BUDIŠOV - RAPOTICE 3:2
Domácí chtěli začít aktivně, ale po 5 minutách převzali otěže hosté a byli nebezpečnější. První varování poslal domácím Milan Laš, jeho hlavičku golman domácích stačil ale vyrazit na roh. Ve 20. minutě po centru Martina Laše Matoušek na třikrát dotlačil míč do sítě a poslal hosty do vedení. Za nedlouho se trefil hlavou Andej po standardce od Slaného bylo to 0:2. Do konce poločasu se už nic vážného nestalo.
Hosté zachytli i začátek druhé půle a měli 2-3 brejkové situace které zaváněly brankou. Pak však z ničeho nic udeřili domáci, po rychlém brejku a centru zavěsil domácí útočník pod víko a bylo sníženo. To domácí nakoplo, byly u všech míčů dříve a začali se hromadit i standardky. V tom jim pomohl malinko jinak dobře pískající rozhodčíí Hrůza. Během dvou minut pak domácí 2 x využili zaváhání hostů, jednou po centru z prava na penaltu a po druhé z rohového kopu a skóre otočili ve svůj prospěch. Hosté už neměli sílu na zvrat a nevytvořili si žádnou slibnou situaci a tak se domácí po konci mohli radovat z výhry 3:2 a uhájili tak na jaře svoji šňůru, když ještě neztratili ani bod a dostali se do vedené 1. B třídy. Rapotice mají možnost dostat se zpět ne jejich úroveň, ve čtvrtek hrají dohrávku v Jakubově.
Góly: 57. K. Nováček, 71. T. Nováček, 73. Mezlík - 10. Matoušek, 32. Otcel. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:1. Diváci: 260. Poločas: 0:2. Budišov: Syrový - Langr, Houzar, Kašpar, Švec - Vašíček (61. Koš), Mezlík, Večeřa (78. I. Nováček), Dostál - T. Nováček (85. Holubář), K. Nováček. Rapotice: Soustružník - Šic, Milan Laš, Slaný, Káňa - Liška (83. Vaverka), Titov, Martin Laš, Jašek - Matoušek (65. Illek), Otcel.

VRCHOVINA B – MOHELNO 6:2
Výsledek je pro Mohelno krutý. Hosté nehráli špatně, ale rezerva Vrchoviny měla den. Hlavně domácím útočníkům se dařilo. Plhal s Josífkem si na hrotu skvěle vyhověli a výsledkem byly parádní góly takřka do prázdné branky. Mohelno sice na první inkasovanou trefu zareagovalo brzkým vyrovnáním, poté však neodvrátilo vrchovinské nájezdy: domácí vyhráli první poločas 4:1. Zanedlouho po změně stran završil výtečný Plhal hattrick. Hosté ovšem nerezignovali a diváci tak do konce utkání sledovali záživný ofenzivní fotbal.
Góly: 12., 45. a 47. Plhal, 24. Josífek, 40. a 82. Chrást – 16. Horký, 54. Štěpán. Rozhodčí: Petr ml. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 4:1. Mohelno: Kafka – Malý, L. Mužík, Outulný, R. Mužík (51. Chaloupka) – Foretník, Horký, Staněk (74. Klíma), Drápela – Štěpán, Němec.

MĚŘÍN – RUDÍKOV 3:4
V prvním poločase se trefil hned v úvodu hostující Nožička. Pak se ale nic podstatného nedělo. Pravé brankové hody se rozpoutaly mezi 50 až 75 minutou, domácí srovnali, hosté odskočili, domácí pak nejen srovnali,a le šli také do vedení. To jim vydrželo ale jen 5 minut a vzápětí přidali hosté rozhodující branku. Vyrovnávací branku domácí už nedali a hosté si nakonec odváží po zásluze všechny 3 body.
Góly: 50. Robotka, 60. Hlaváč, 63. Kolda (PK) – 1. a 68. L. Nožička, 59. M. Mikyska, 75. Benáček. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Rudíkov: L. Trnka – Benáček, Kafka, Rojík, J. Trnka – L. Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek – Z. Trnka (42. Kudrna), P. Nožička (89. L. Mikyska).

TELČ – HROTOVICE 0:3

Hrotovický Salák byl ústřední postavou sobotního dueleu, Již ve druhé minutě utkání po sérii chyb domácích zadáků se dokázal prosadit hlavou po centru z pravé a načal svůj brankový účet.
Domácí pak měli převahu v poli, ale k přímému ohrožení soupeřovy branky se moc nedostávali a tak opět zaúřadoval hrotoviký Salák, který po brejku zvýšil na 0:2. Když pak v úvodu druhé půle dpvršil Salák z trestňáku svůj hattrick, bylo o osudu utkání rozhodnuto.
Góly: 2., 31. a 51. Salák. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 0:2 Telč: D. Kozák – Černáš, Dolejský, D. Všohájek – Kratochvíl, J. Všohájek (80. Straka), Chalupa, Petrů, Holý – Kříž (46. Plucar), Šeda (75. T. Jakubec). Hrotovice: J. Slatinský – Přepechal, P. Slatinský, L. Škoda, M. Škoda – Noháček, Hrůza, M. David, Dufek – Salák, Pelán. (koz)

LUKA N. J. – JAKUBOV 2:0

V první půlce zápasu se oba týmy ukázaly v dobrém světle, kdy hlavně hosté působili fotbalověji. Oba týmy měly plno šancí, jen jim chybělo štěstí ke vstřelení branky. Hned v počátku druhého poločasu se po sólovém průniku prosadil Brnický a přízemní střelou k tyči poslal domácí do důležitého vedení. Luka po zbytek utkání kontrolovala hru a vyrážela do nebezpečných útočných akcí. V samém závěru, po ose Trombelli – Číhal – Duba, se prosadil posledně jmenovaný přesnou střelou k tyči.
Góly: 50. Brnický, 88. Duba. Rozhodčí: Servít. ŽK: 1:0. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Luka: Žatečka – Mach, Vyskočil, Brnický, Kubeš – Urban (80. Hintnaus), Trombelli, Vařejka, Merhaut – Duba, Havelka (74. Stříhal). Jakubov: Klíma – Kratochvíl, Smetana, Mich. Dunklar, Mir. Dunklar – Branč (64. Mil. Dunklar), Kosak, Pacas, Večeřa – Zika, Tržil.

ROKYTNICE N. R. - BEDŘICHOV 1:4
Domácí vyrukovali na soupeře z Jihlavska s defenzivní taktikou, jenomže se v první půli nevyvarovali dvou zbytečných hrubek a sami se připravili o nadějný výsledek. Po změně stran ještě Bedřichovští využili dvou standardek ke zvýšení náskoku. Čestný gól domácích přišel až příliš pozdě.
Góly: 77. Jičínský - 9. Škoda, 34. A. Oberreiter, 69. D. Oberreiter, 71. Grepl. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Rokytnice: M. Herbrych - Šulc, Chládek, P. Svoboda, R. Sochna - Vejmelka, Nosek, Musil (46. Ster), P. Sochna - Rygl (74. Jičínský), Vahiľa. Bedřichov: Šereda - Vanko, P. Tůma, Paiskr, Pokorný - A. Oberreiter (63. Grepl), D. Oberreiter, Petr, D. Mašek - Škoda (76. G. Cabuk), Vaněk (69. D. Cabuk).
Křižanov : Nový Rychnov 3:2

Křižanov - Nový Rychnov 3:2
Od prvních minut prvního poločasu byla vidět převaha domácího týmu. Již v 3. minutě po krásné uličce se dostal do šance domácí Nobicht a z ostrého úhlu otevřel skóre „1:0“. Křižanovští hráči byli po celý první poločas aktivnější, dostávali se do vyložených šancí, které bohužel pro domácí končily mimo bránu, zahrávali i několik rohových kopů, kdy dostali hosty pod tlak. V tento moment je podržel golman, který svým skvělým zákrokem vytáhl balón směřující do levého horního růžku. Hosté jen marně hledali recept na domácí obranu. Běžela 41. minuta v šestnáctce se dostal k balónu domácí útočník A. Burian, který zvýšil náskok domácích „2:0“. Jenže tento náskok dlouho nevydržel, když v 44. minutě hosté snížili na 2:1 po té se skóre již neměnilo.
Do druhého poločasu nastoupili domácí borci s menším nasazením oproti prvnímu poločasu a tím se hosté dostávali častěji k zakončení, které končilo buď mimo bránu a nebo v náručí domácího golmana Bajera. Po úvodních minutách se hra vyrovnala a šance se střídali na obou stranách. V 81. minutě zahrávali hosté rohový kop. Na krásný centr si naběhl nikým nebráněný hostující hráč a bylo srovnáno „2:2“. Gól domácí nakopl a během několika minut si vytvořil několik šancí. Dlouho tomu netrvalo a skóre se opět měnilo ve prospěch křižanvských hráčů, kdy po centru do vápna skóroval Boček. V posledních minutách domácí hráči kontrolovali hru a získali další 3 cenné body. Zápas skončil 3:2 pro Křižanov.