Serie A: Boj o titul se zkomplikoval, AC Milán je blízko Lize mistrů

Vedoucí tým italské nejvyšší soutěže, Inter, si dvě kola před koncem situaci neulehčil. Po prohře 1:2 s AC Milán na něho dotírá AS Řím, který uspěl třemi góly v posledních patnácti minutách na půdě Sampdorie a ztrácí pouhé tři body. Juventus má už třetí místo jisté a na hřišti Sienny nepotvrdil dobré výsledky z posledních kol. Zklamaným týmem po 36. kole je Fiorentina. Na čtvrtém místě ji vystřídal milánský klub a nyní má postup do předkola Ligy mistrů ve svých rukou.

Inter, suverén letošního ročníku Serie A, si v posledních kolech komplikuje situaci. Podzimní vítězství nad městským rivalem nezopakoval a dal tak šanci týmu z jihu Itálie. O výhru AC Milán se postarali Kaká s Inzaghim. Krátce po změně stran nejprve Brazilec našel na malém vápně hlavičkujícího Inzaghiho, který dal již devátou branku z posledních pěti zápasů. Chvíli nato Ambrosini vystihl rozehrávku hostí a Kaká sám proti brankáři nezaváhal. Inter dokázal již pouze snížit po přímém kopu Cruze. Na vítězství má podíl i český bek Marek Jankulovski, který střídal ve 41. minutě zraněného Favalliho.

"Jsem rád, že jsem pomohl svému týmu brankou v takto důležitém derby. Bylo to velmi mediálně propírané utkání a my ho zvládli na jedničku. Teď máme postup do předkola Ligy mistrů ve svých rukou a věřím, že náš cíl splníme," komentoval utkání střelec Kaká.

Zaváhání Interu využil AS Řím, když díky třem gólům v závěrečné patnáctiminutovce porazil Sampdorii na jejím hřišti. Skóre otevřel obránce Panucci, krátce nato zvýšil Pizarro a výhru zpečetil pět minut před koncem další obránce Cicinho. "Bude to velmi těžké, ale stále věřím v titul. Dnešní zápas jen potvrdil naše odhodlání bojovat o první místo do posledního kola. Nebylo to rozhodně lehké utkání, převahu jsme potvrdili až v samotném v závěru, ale tři branky v rychlém sledu korunovaly náš kvalitní výkon," uvádí brankář AS Řím Doni.

Juventus v základní sestavě s Pavlem Nedvědem nepotvrdil formu z posledních utkání a Sieně podlehl 0:1. O jedinou branku utkání se postaral již v 6. minutě Kharja. Nedvěd byl střídán v 84. minutě, Zdeněk Grygera do zápasu nezasáhl. Vzhledem k tomu, že má Juventus třetí místo v tabulce jisté a výše pomýšlet také nemůže, nabízí se otázka motivace hráčů "Staré dámy" do posledních ligových utkání. "Do zápasu jsme dali vše. Bohužel se nám nepodařil uhrát dobrý výsledek a tři body si neodvážíme. Není to však žádná tragédie a věřím, že v následujících zápasech budeme opět stoprocentně úspěšní," vysvětluje trenér Claudio Ranieri.

Po vyřazení v semifinále Poháru UEFA potkalo fotbalisty Fiorentiny další zklamání. V Cagliari prohrávali krátce po změně stran 0:2 a přestože záhy snížili, domácí již tři body nepustili. "Na hráčích byly stále znát stopy po čtvrtečním vyřazení z poháru UEFA. Konec sezony je pro nás velice složitý. Musíme prohru hodit za hlavu a soustředit se na domácí utkání s Parmou. Věřím, že karta se obrátí a my nakonec budeme spokojeni," uvedl pro goal.com kouč Fiorentiny Cesare Prandelli.

Výsledky Serie A - 36. kolo:

Siena - Juventus Turín 1:0, Sampdoria Janov - AS Řím 0:3, Parma - FC Janov 1:0, Lazio Řím - Palermo 1:2, FC Turín - Neapol 2:1, Empoli - Udine 0:1, Catania - Reggina 1:2, Cagliari - Fiorentina 2:1, Bergamo - Livorno 3:2, AC Milán - Inter Milán 2:1.

[ 5.5.2008 - goal.com / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]