Bundesliga: Bayern mistrem, boj o druhé místo ale pokračuje

Remíza s Wolfsburgem stačila Bayernu Mnichov k tomu, aby se už po 31. kole německé nejvyšší soutěže mohl radovat z titulu. Zatímco o prvním místě je rozhodnuto, boj o druhou příčku pokračuje. Nejlépe si stojí Brémy, které porazily Chotěbuz. O dva body za nimi je Schalke. To jen remizovalo s Hannoverem.

Bayernu stačil v utkání na půdě Wolfsburgu jediný bod k tomu, aby se mohl předčasně radovat z titulu. A právě remízou tento duel skončil. Domácí tým byl po většinu zápasu aktivnější, jen nedokázal využít šance.

"Byla to vynikající sezona. Zvolil jsem dobře, když jsem se rozhodl pro Bayern. Je to taková sázka na vítězství. A dá se říct, že je to i náplast za vyřazení z Poháru UEFA," myslí si kanonýr bavorského velkoklubu Luca Toni.

"Jsem rád, že se nám to podařilo. Byl na nás vyvíjen enormní tlak, cítili jsme velké očekávání ze strany veřejnosti, a nakonec jsme ten titul udělali. Jsem přešťastný, že jsme se stali německými mistry," řekl trenér Bayernu Ottmar Hitzfield.

Werder se dostal opět do formy, především doma je neporazitelný. To chtěl potvrdit i v zápase proti Chotěbuzi. Zaplněný Weser Stadion povzbuzoval své hráče po celé utkání a ti se řádně odvděčili.

Brémy vstoupily do utkání velmi aktivně a soupeře k ničemu nepouštěly. Samy však ztroskotávaly na koncovce. Po poločase byl výsledek nerozhodný 0:0. Pak se však domácí přece jen začali prosazovat. Nejprve otevřel skóre Rosenberg, druhou trefu přidal Almeida. Výsledek 2:0 udržel Werder na druhém místě.

"Měli jsme vynikající vstup do utkání. Selhávali jsme však v zakončení. Nakonec jsme to ale zlomili a zvítězili. Těší mě, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Boj o druhé místo bude ještě hodně zajímavý," je přesvědčen trenér Werderu Thomas Schaaf.

O druhou příčku svádí s Brémami souboj Schalke 04. O víkendu hostil aktuálně třetí tým tabulky Hannover, který je v Bundeslize na osmém místě.

Hosté začali lépe. Už v osmé minutě se radovali z prvního gólu, o který se postaral Hanke. Domácí mužstvo inkasovaná branka nepoložila. Naopak. Schalke zvýšilo aktivitu a výsledkem toho byla vyrovnávací trefa Altintopa ze 40. minuty. Ve druhé půli už další branky k vidění nebyly, a tak se oba celky rozešly smírně 1:1.

Výsledky 31. kola Bundesligy:

Duisburg - Leverkusen 3:2 (2:1), Wolfsburg - Bayern Mnichov 0:0, Bielefeld - Bochum 2:0 (0:0), Brémy - Chotěbuz 2:0 (0:0), Hertha Berlín - Karlsruhe 3:1 (2:0), Rostock - Hamburk 1:3 (0:2), Schalke - Hannover 1:1 (1:1), Stuttgart - Frankfurt 4:1 (3:0), Dortmund - Norimberk 0:0.